95% ludzi posiada kamienie żółciowe – czym to skutkuje?

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

95% ludzi posiada kamienie żółciowe – czym to skutkuje?

Mało kto wie o istnieniu takich „tworów”, niemniej problem dotyczy 95% ludzi i to nie tylko dorosłych, bo już nawet roczne dzieci mogą cierpieć na taką przypadłość.

Jak rozpoznać czy masz z tym problem?

      Sporo osób po zjedzeniu ciężkiego posiłku ma wrażenie tępego ucisku w prawym podżebrzu. To tzw. kolka żółciowa wywołana kamieniami żółciowymi wypełniającymi pęcherzyk żółciowy lub blokującymi kanały żółciowe. Wbrew pozorom nie trzeba odczuwać bólu w tej okolicy, aby stwierdzić obecność takich złogów.

100% otyłych osób ma kamicę żółciową. Osoby z wyraźnie powiększoną wątrobą mają wypchana do przodu platkę piersiową. Niejednokrotnie połowę objętości całego organu stanowi depozyt kamieni żółciowych. Możesz się śmiać, ale po zapoznaniu się z moją historią i obejrzeniu moich głęboko ukrytych „skarbów”, na pewno zmienisz zdanie. 🙂

Inne objawy to: niestrawność, biegunki, zaparcia, wzdęcia, przykre gazy, grzybice, obecność pasożytów, niewłaściwa flora bakteryjna układu pokarmowego, niedobory witamin i minerałów, plamy starcze na zewnętrznej stronie dłoni, twarzy, piegi i pieprzyki różnej wielkości przybywające na całym ciele, powiększenie i choroby serca, wysoki poziom cholesterolu, żylaki, zatory limfy, zaburzenia hormonalne, stłuszczenie wątroby, wszelkie inne problemy z wątrobą.

Wszyscy ludzie cierpiący na nowotwory mają liczne kamienie żółciowe osiągające liczbę nawet 20.000. Czy to znaczy, że ty też będziesz miał aż tyle? Nie. Możesz nie mieć ich wcale, lub zaledwie kilka, kilkanaście. Ale takich ludzi w dzisiejszym świecie jest bardzo mało. Biorąc pod uwagę styl życia i odżywiania większości z nas, bądźmy szczerzy… nasze wątroby nie mają lekko. 😉

Ale na uwagę zasługuje ciekawostka, że 80% wszystkich problemów z trzustką wiąże się właśnie z kamicą żółciową. Ma to ścisły związek z anatomiczną bliskością i funkcją wątroby i trzustki. Oba organy są również wielkimi gruczołami wydzielającymi enzymy trawienne i żółć. Kanał trzustki i wątroby, łączą się w jeden przed ujściem do dwunastnicy (brodawki Vatera). Jeśli jeden z kamieni zablokuje ten wylot, niezwykle silnie trawiące soki trzustkowe wrócą i będą podrażniać ją samą, a nawet mogą ją strawić.

Jak już jesteśmy przy zakorkowanej brodawce Vatera, łatwo skojarzyć problemy trawienne. Znikoma ilość żółci i soków trawiennych jest przyczyną procesów fermentacyjnych i gnilnych w dalszych odcinkach jelit. To właśnie te soki umożliwiają rozłożenie pokarmu do tak małych elementów, że będą w stanie zostać wchłonięte przez kosmki jelitowe. Bez żółci każdy, nawet najzdrowszy tłuszcz zjełczeje w naszym wnętrzu. Na próżno walczyć z drożdżakami Candida i robakami jeśli w naszych jelitach będzie pełno niestrawionego jedzenia. Ale o zawziętej ciotce Candida i „bogatszym życiu wewnętrznym” wyjaśnię w osobnych artykułach.

 

Dlaczego żółć musi swobodnie opuszczać wątrobę?

      Nad samą wątrobą również pochylę się w innym artykule, teraz opiszę to z grubsza. Podobnie jak trzustka, wątroba jest organem wydzielania wewnętrznego i zewnętrznego. Nas interesuje to zewnętrzne. Żółć nie tylko służy do emulgowania tłuszczu i utrzymania odpowiedniego środowiska pH w jelitach. Wątroba to ogromne laboratorium chemiczne. Wiele toksyn opuszcza ja właśnie a żółcią. Każdej doby wątroba musi wydzielić około 1-1.5L. żółci. Zakorkowanie kanałów żółciowych oznacza, że ten pracowity organ będzie się kisił w odpadach chemicznych i biologicznych. Mamy wtedy idealne warunki do zasiedlania wątroby pasażerami na gapę np. przywrami.

Niedrożna wątroba jest przyczyną tak wielu chorób, że aż trudno uwierzyć. A może i łatwo, gdy wiemy, ze to największy organ wewnętrzny, najważniejszy po mózgu. No właśnie… jeśli wątroba nie dokona filtracji i zrzutu toksyn razem z żółcią, mózg będzie poczęstowany krwią z zawartością toksyn wpływających na zdrowie psychiczne. Wiele chorób psychicznych jak schizofrenia, depresja, zmiany nastrojów, agresywność – biorą się z niedrożności wątroby. Tymczasem nieszczęśnicy traktowani są toksycznymi psychotropami, których wątroba nie będzie mogła zneutralizować i wyrzucić.

 

Główne przyczyny powstawania kamieni żółciowych?

-Niedobór wody w organizmie.

-Przejadanie się.

-Nieregularne pory posiłków.

-Jedzenie między posiłkami.

-„Zajadanie” stresu emocjonalnego, lęków, braku poczucia własnej wartości i kontroli nad życiem.

-Szybkie tempo życia.

-Jedzenie ciężkich posiłków późnym wieczorem.

-Dieta wysokobiałkowa (szczególnie mięsna).

-Dieta uboga w warzywa i owoce.

-Napoje moczopędne takie jak: kawa , czarna herbata, alkohol, w tym piwo i wino.

-Napoje gazowane.

-Sztuczne słodziki.

-Glutaminian sodu.

-Rafinowana sól.

-Fast foody.

-„Katorżnicze diety cud”, powodujące nagłą utratę wagi.

-Diety beztłuszczowe i niskotłuszczowe.

 

Inne przyczyny:

Nadmierne ćwiczenia. Zaburzenie zegara biologicznego (praca w systemie wielozmianowym). Późne chodzenie spać. Oglądanie TV, komputera lub smartfona kilka godzin dziennie. Leki farmakologiczne. Pigułki antykoncepcyjne. Zatrucie fluorkiem. Leczenie kamicy żółciowej środkami farmakologicznymi.

 

Na szczególną uwagę zasługuje dieta opiewająca w spore ilości mleka i produktów mlecznych.

      Właśnie dlatego już u niektórych rocznych dzieci można znaleźć kamienie żółciowe i stłuszczenie wątroby. Dziecko karmione krowim mlekiem, serkami i jajkami, nie dostaje składników potrzebnych do dynamicznego rozwoju ludzkiego mózgu. Dostaje mleko przeznaczone dla cielaka, którego mózg nie potrzebuje aż takiego rozwoju, za to potrzebuje kopyt, rogów i masy mięśniowej.

Niemal wszystkie wymienione wyżej czynniki powodują też zagęszczenie nie tylko krwi, ale też żółci. Skutkuje to odwodnieniem na poziomie komórkowym. Przy zagęszczeniu żółci dochodzi do obkurczenia kanałów żółciowych, aby utrzymać odpowiednie jej ciśnienie i przepływ. Sprzyja to właśnie kamicy żółciowej. Podobne zjawisko występuje w pęcherzyku żółciowym. Odwodniony organizm będzie starał się pozyskać wodę z czegokolwiek. Odciągnie ją z i tak już 10-krotnie zagęszczonej zawartości woreczka, co zapoczątkuje tworzenie się zielonych „żelek”. Potem już twardych formacji.

Z czego składają się kamienie żółciowe?

      Występują dwa ich typy. Cholesterolowe i pigmentowe. Te pierwsze zawierają w sobie 60-95% cholesterolu i mają barwę od żółtawego po brązowy. Pigmentowe są brązowe, a nawet czarne przez obecność sporej ilości bilirubiny. Mogą też ulegać uwapnieniu.

Co daje oczyszczenie z kamieni żółciowych?

      W większości przypadków daje wspaniałe rezultaty i ustąpienie dolegliwości, których nigdy byś nie powiązał z kamieniami żółciowymi. Natomiast ta mniejszość przypadków to efekt otrzymania nowego ciała i umysłu. Medycyna chińska ściśle wiąże chorą wątrobę z gniewem, czepialstwem, wybuchowością i ogólnie trudnym charakterem. Teza ta licuje z polskimi ludowymi powiedzeniami: „Żółć go zalewa.” „Co Ci leży na wątrobie”.Usunięcie złogów ze zblokowanego organu (najlepiej połączone z rozwojem osobistym) daje efekt przyrównywany do uzyskania zupełnie nowej osobowości.  Mijają boleści w prawym podżebrzu.

Osobiście mogę potwierdzić, że wszystko się sprawdziło na mnie. Dodatkowo doświadczyłem bardzo ciekawego efektu – swobodne oddychanie nosem, czego nie znałem przez 30 lat życia. Innym dobrodziejstwem jest turbo trawienie. Osoby otyłe wracają do normalnej wagi bez restrykcyjnych diet. Każdy zauważy wyraźne, pozytywne efekty.

Co na to medycyna konwencjonalna?

      Żyjemy w XXI w, ale nie wiele osób zdaje sobie sprawę z balastu jaki nosi wewnątrz wątroby i pęcherzyka. Jednak smutniejszy jest fakt, że lekarze równie rzadko wiedzą o takich skarbach, zaś zaznajomieni bagatelizują ten stan. Mam na myśli sytuacje, kiedy pacjent trafiający pod skalpel traci nie tylko swoje żółciowe klejnoty, pozbawiany jest również pęcherzyka. Oooo, jakie to proste! Nie wiemy jak wyleczyć pęcherzyk, więc go wytniemy. Tak też można żyć! 🙂

Niestety tak nieodpowiedzialne praktyki pociągają za sobą inne problemy zdrowotne. Pacjent nadal choruje, ale „jakoś” żyje i najważniejsze, że nadal pozostaje stałym klientem tzw. BigPharma. 😉 Jakoś, a jakość , to już różnica.

Całą procedurę wykonania oczyszczania znajdziesz tutaj:

Oczyszczanie wątroby i woreczka żółciowego.  Instrukcja krok po kroku.

Jeśli uważasz, że ten artykuł jest ciekawy i może pomóc twoim znajomym – udostępnij im go. 🙂

 

Przeczytaj również:

„Moja historia oczyszczania wątroby i pęcherzyka żółciowego”.

Przywry czy kamienie żółciowe. Zagadka rozwiązana.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

25 komentarzy


 1. // Odpowiedz

  Świetny artykuľ. Mam takie pytanie od 2tygodni w moim.kale znajduje żólte,plastelinowate grudki. Czy to żółć ktora pojawila sie w skutek mojej diety -kaki plus cytrusy,herbatki z piołunu I,rozmarynu? Od trzech lat nie jem mlecznych produktów,ktore wczesniej jadlam nałogowo.


 2. // Odpowiedz

  witam wszystkich. czy mozna robic takie oczyszczanie jesli woreczek zolciowy został usuniety??
  dziekuje za odp.


 3. // Odpowiedz

  bardzo ciekawie pisany blog i niesamowicie interesujaco przedstawione sa tu informacje takze podziw dla autora


 4. // Odpowiedz

  Mam od dwóch lat stwierdzony kamień wielkości 2.5 cm. Stosowałam różne sposoby. Brałam krople ukraińskie co innym pomagają, piłam zioła ajurwedyjskie, próbowałam dwa razy oczyszczania, piłam soki z czarnej rzepy i później z jabłek. Brałam zioła na pasożyty. Kamień jak był tak był. Podobno jest gładziutki i prawie nie daje objawów. Jedynie co to chuda jestem i przytyć nie mogę. Już nie wiem co robić. Nie chciałam iść na operację ale z tym żyć to też nie fajnie.


  1. // Odpowiedz

   Jeśli operacja to tylko wyciągnięcie kamienia i zaszycie pęcherzyka, a nie jak robią, że wycinają gamonie z pęcherzykiem. Nie sądzę, że szczupłość to efekt tego kamienia.


  2. // Odpowiedz

   dziaj tej wielkosci kamien wydaliłem z siebie .


 5. // Odpowiedz

  oczyszczałam kilka razy ale woreczek nadal zapełniony


  1. // Odpowiedz

   A kładłaś się na prawym boku z podciągniętym do góry kolanem?


 6. // Odpowiedz

  Właśnie jestem po drugim płukaniu. Złogów (kamieni) wydaliłem 1/3 mniej w stosunku do poprzedniego płukania .Złogi nadal zielone, wielkości grochu lub fasoli .Samopoczucie też lepsze niż poprzednio nie jestem obolały po wydalaniu i mam więcej energii. Ale to chyba zasługa prawidłowej diety poprzedzającej samo płkanie . Zero mięsa przez około tydzień przed i bez objadania się tylko soki i owoce.


 7. // Odpowiedz

  Fajny blog . Od wielu lat mam podwyższoną bilirubinę luźną i związana o ok.70% powyżej normy ,inne badania krwi ok ,według usg tylko jakieś złogi na nerkach ale wątroba i woreczek żółciowy bez złogów ,z objawami lekkiego stłuszczenia. Prywatnie staram się zdrowo odżywiać i żyć,mam 35-lat , i pomimo że jestem fizycznie silny to często czuje zmęczenie. Czy może to być spowodowane kamykami niewidocznymi w usg ? Pozdrawiam


 8. // Odpowiedz

  Czy woreczek lepiej usunąć czy oczyścić. Kamieni mam dużo bardzo się źle czuje nie da się funkcjonowć nie mogę nic jeść i do tego problemy z jelitami raz biegunki a czasami zaparcia proszę doradź jeszcze przerost grzybów w jelitach


 9. // Odpowiedz

  Mam stwierdzona kamice woreczka czy to ma związek z grzybicą jelita grubego? (non stop swiad i pieczenie odbytu)


  1. // Odpowiedz

   Możliwe, ale nie daję ręki. Trzeba sprawdzić i napisać czy pomogło. Oczyszczanie woreczka jak widzę i tak obowiązkowe. 🙂


 10. // Odpowiedz

  Witaj
  Czy moje problemy z trzustka mogą być tym spowodowane?
  Zrobili mi wszystkie badania od usg po eus czyli najnowsze badanie które ma tylko kilka szpitali w Polsce.Na każdym z badań trzustka zdrowa.Mam za to podwyższona amylaza z krwi,tłuszcz w stolcu do tego jest on luźny i jasno brązowy, słabo trawie,i mam tępy ból brzucha.


  1. // Odpowiedz

   Nawet zdrowi ludzie powinni czyścić wątrobę sezonowo. Ci, którzy jeszcze tego nigdy nie robili, nie powinni się wahać. Jeśli tłuszcz w stolcu znakiem, że brak żółci w trawieniu. Działać 🙂


 11. // Odpowiedz

  Witam Cię. Moje pytanie dotyczy możliwości wykonania oczyszczenia po ataku bólowym worczka. Kolega ma przewidziana operacje za dwa tygodnie i waha się nad zastosowaniem tej metody. Boi sie ponownego ataku. Co o tym sadzisz czy jest niebezpieczeństwo, ze kuracja w tym konkretnym przypadku może mu zaszkodzić?


  1. // Odpowiedz

   Nie będzie żadnego ataku bo wypije sól Epsom, która rozluźni mięśnie gładkie (te które go bolały). Kolega jak najbardziej nadaje się do kuracji. Jeśli kamienie juz się tak pchają to na 100% będzie miał obwity wyrzut złogów. Bez bólu będzie jeśli zastosuje się do wszystkiego jak napisane. Powodzenia. 🙂


 12. // Odpowiedz

  Czy kamienie w woreczku mogą sie przyczynic do hperbilirubinemii? mam od 20 lat i nie wiem jak tego dziadostwa sie pozbyć. Może to przywry>? chyba zastosuję oczyszczanie wątroby wg zaleceń chociaż USG niczego nie wykazuje.


  1. // Odpowiedz

   Bardziej kamienie w przewodach żółciowych niż w samym woreczku. Tak, to oczyszczanie sprawi, że hiperbilirubinemia zniknie. Bilirubina opuszcza wątrobę w żółci. Zatkana wątroba wymusza powrót bilirubiny do obiegu, przez co widać np. wybarwienia na skórze i zażółcone białka oczu.


 13. // Odpowiedz

  Ciekawy wpis ja borykam się z grzybica jelita grubego. Często miewają bóle brzucha jak się okazało to mam kamienie w woreczku żółciowym i już teraz rozumiem że nie mogę wyleczyć grzybicy w jelicie. Styczniu mam mieć operacje usunięcia zlogow


 14. // Odpowiedz

  W wiekszosci przypadkow wykrywany jest przypadkowo podczas badania przez histopatologa pecherzyka usunietego z powodu kamicy. Kamienie zolciowe w pecherzyku towarzysza rakom tego narzadu w okolo 80 proc. przypadkow.


  1. // Odpowiedz

   Jeśli usunie się kamienie, pęcherzyk ma warunki do remisji zmian nowotworowych. Teraz każdą zmianę uważa się za nowotworową, więc to tylko służy wciąganiu na listę rakowców i straszenie ludzi. To bardzo wyrafinowany sposób na zarabianie pieniędzy na straszeniu ludzi, wycinaniu i sprzedaży „leków. Osobiście polecam świadome branie zdrowia w swoje ręce.


 15. // Odpowiedz

  Ciekawe informacje! Warto przeczytać- trzeba przeczytać i działać!😏

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *