Obniżanie poziomu cholesterolu – droga do chorób fizycznych i psychicznych.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Podczas gdy w przychodniach wypisuje się sterty recept na obniżenie poziomu cholesterolu, prawda i wyniki badań wydają się obnażać niechlubne manipulacje życiem ludzkim. Pieniądze nie śmierdzą, a ludzie łykają wszystko co im się wypisze. Jak jest w rzeczywistości? Obniżanie poziomu cholesterolu – droga do chorób fizycznych i psychicznych.

Czym grozi zbijanie cholesterolu?

Obniżanie poziomu cholesterolu - droga do chorób fizycznych i psychicznych.A gdyby Ci powiedziano, że zbijanie cholesterolu może nieść za sobą wysokie ryzyko zachorowań na raka, choroby wątroby, udary, anemię, choroby psychiczne, samobójstwa i AIDS?

Za „normalny” poziom cholesterolu uważa się ‚magiczną’ granicę 200mg czyli 5,2mmol/l. Poziom 200-250mg (5,2-6,5mmol/l) to niby poziom podwyższony, a powyżej 250mg to poziom znacznie przekroczony.

Jednak jak zauważono w wielu szpitalach świata, kiedy poziom cholesterolu spadał poniżej 150mg (3.9mmol/l), bardzo często dwóch na trzech pacjentów umierało. Jak na ironię większość chorych z wysokim cholesterolem odzyskiwało sprawność po przebytej chorobie. Czyżby ktoś nabijał swoich klientów w butelkę?

 

Wysoki cholesterol a długowieczność.

W roku 1997  The Lancet opublikowało badanie, z którego wynika jak wysoki poziom cholesterolu zabezpiecza staruszków przed zapadaniem na różne nowotwory i infekcje. Lekarze ze szpitala i Kliniki Profilaktyki Chorób Serca w Reykjaviku (na terenie Islandii) zauważyli, że mężczyźni po 80-tce z poziomem cholesterolu ponad 6,5mmol/l , mieli mniejszy odsetek śmiertelności niż ci posiadający poziom poniżej 5,2mmol/l. A przypomnę, że 5,2 to 200mg czyli górna granica „normy”. Obniżanie poziomu cholesterolu - droga do chorób fizycznych i psychicznych.

Leiden University Medical Center określiło każdy 1 mmol/l jako dodatkowe 15% spadku śmiertelności. Podobne wyniki uzyskano na Maorysach zamieszkujących Nowa Zelandię. Trwające ponad 40 lat badania Framingham Heart Study także wykazały zmniejszenie śmiertelności u mężczyzn powyżej 45 roku życia wraz z podniesionym poziomu cholesterolu, a obniżony stawiał badanych w grupie podwyższonego ryzyka. Zaobserwowano też, że na każde 3% spożywanego tłuszczu wystarczy aby ryzyko udaru mózgu spadało o 15%. Spożywanie tłuszczy wcale nie przyczynia się do chorób układu krążenia tak ja się straszy ludzi. Osoby (zwłaszcza starsze) spożywające 35-40g dobrych tłuszczy dziennie zapadają rzadziej na chorobę Parkinsona i Alzheimera.

Tłuszcze trans i rafinowane, a atak wolnych rodników i nowotwory.

Uwaga kobiety!

Mało kto traktuje cholesterol jako czynnik ochrony przed rakiem, chociaż związek raka z niskim poziomem cholesterolu znany jest od dawna. Przyjmując statyny podnosisz ryzyko zapadnięcia na nowotwory. W badaniu CARE ilość przypadków raka piersi wzrosła o 1400%! Testy na ludziach i zwierzętach tak samo pokazują do czego doprowadza zbijanie cholesterolu statynami.

 

Dzieci – nowy cel dla BigPharma.

Tego jeszcze nie było. Nawet dzieci dostały się pod tabelki producentów pigułek. Tak tak, twoje dziecko także może dostać receptę na statyny. Rodzicom zaleca się obniżenie ilości tłuszczu w diecie. Tłuszczu z którego tworzone są nowe komórki mózgowe i komórki wzrastającego organizmu. Jeśli trafisz na lekarza, który zechce lobbować obniżanie cholesterolu u twojego dziecka – zastanów się i zapytaj innego, co o tym sadzi. Dzieci z obniżonym poziomem cholesterolu także zapadają częściej na różne choroby, a odsetek śmiertelności jest większy.

 

Niski cholesterol a serotonina.

Czy twoi dziadkowie, albo rodzice przyjmujący leki na obniżenie cholesterolu wykazują oznaki zaburzeń psychicznych? Przyjrzyj się temu bliżej, ponieważ od lat 90-tych ubiegłego wieku badacze Obniżanie poziomu cholesterolu - droga do chorób fizycznych i psychicznych.odnotowują wzrost liczby samobójstw w grupie ludzi, którym obniża się cholesterol.

Cenna uwaga także dla osób będących na dietach niskotłuszczowych. Wy także jesteście w grupie ryzyka zaburzeń fizycznych i emocjonalnych. Obniżanie cholesterolu wpływa negatywnie na funkcjonowanie lipidów w mózgu i zmniejsza liczbę receptorów serotoniny. Serotonina ma ogromny wpływ na odczuwanie szczęścia.

Pacjenci z wysokim poziomem cholesterolu okazują się być mniej wycofani społecznie od chorych z niskim jego poziomem. Ba! Ludzie agresywni okazali się mieć poziom cholesterolu we krwi niż norma przewiduje.

 

Dobry biznes nie jest zły.

Wszystko co dzieje się w twoim organizmie nie jest żadnym przypadkiem, ani kaprysem ciała. Czy kilku ziomków z tej samej branży, którzy na korytarzu ustalają „normę” poziomu cholesterolu, może dyktować zasady zdrowia milionom ludzi na świecie? Każdy człowiek ma inny skład krwi w zdrowiu, a inny w chorobie.

 

Miażdżyca a cholesterol.

Jeśli masz podwyższony poziom cholesterolu, znakiem że twoje ciało używa go do złagodzenia np zapalenia. Takim klasycznym przykładem jest miażdżyca, która jest odbiciem stanu zapalnego naczyń krwionośnych. Przedłużający się stan zapalny osłabia tętnice. Osłabione tętnice w miejscach atherosclerosiszagrożenia pęknięciem, są opatrywane właśnie cholesterolem. Cholesterol jest w takim wypadku czymś zbawiennym. Im więcej cholesterolu w tętnicach, tym większy był ich wcześniejszy stan zapalny.

Należy zadać sobie pytanie – Co było pierwsze, zapalenie czy cholesterol?” Analizując podane informacje, dokonaj logicznej analizy i rozsądnie korzystaj z dostępnych środków farmakologicznych, które jedynie są pudrem na pryszcze. W obecnym świecie nie ma zmiłuj się. Istnieje grupa ludzi, który bardzo zależy, abyś stał się ich klientem na całe życie pod przykrywka troski o zdrowie twoje i nowo narodzonych dzieci. Wybór zawsze należy do Ciebie. 🙂

Nie zapomnij udostępnić artykułu swoim znajomym – promuj cenne informacje.  🙂

Przeczytaj również:

Promieniowanie UV leczy. Brak ekspozycji na słońce źródłem chorób psychicznych i fizycznych.

Oczyszczanie wątroby i woreczka żółciowego. Instrukcja krok po kroku.  

Picie mleka krowiego nasila osteoporozę i zakwasza organizm.

 

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

8 komentarzy


 1. // Odpowiedz

  Z tym cholesterolem to mam mieszane uczucia. Mój mąż 43 l. ma hipercholesterolemię (bez statyn poziom całkowity 450 – 500 mg/dl; trójglicerydy zawsze w normie). Statyny zbijają poziom całk. chol. do 200-250. Niezależnie od tego czy bierze czy nie kiepsko się czuje (fizycznie i psychicznie). Wszyscy lekarze niezależnie od specjalności twierdzą że statyny to mniejsze zło i trzeba brać. Nawet lekarz medycyny naturalnej (jednocześnie specjalista chorób wewnętrznych) powiedział że – przy tak wysokim poziomie – cholesterol może być toksyczny i statyny trzeba brać. Jednocześnie zalecił oczyszczanie wątroby i woreczka żółciowego i przyjmowanie sylimarolu i innych supli.


 2. // Odpowiedz

  Witam,
  coś w tym jest.
  Ja kiedy miałem 28 lat i robiłem badania, cholesterol całkowity miałem 306 , byłem zdrowy i czułem się świetnie.
  Ostatnio (45 lat) jak chorowałem na tarczycę, jelita, SIBO, wrzody dwunastnicy, depresję, stany lękowe, skoki ciśnienia, tachkardię to cholesterol wynosił 142. Ledwo ciągałem nogami, zawroty głowy, ogólne rozbicie jak po grypie i słabość, lęki, chudnięcie . Badania za tyś-ce PLN i nic.
  Pomogła stara laryngolożka – „jedyny sensowny probiotyk to dicoflor 60, reszta to bujda, poszukaj pan mleka bezpośrednio od krowy i popijaj przez 2 tg, potem naturalne jogurty z kulturami bakterii L i B”
  i dalej „głowę panu zreperuje: gotu cola i MACA” i dalej „problemem jest zapewne niski poziom witD3”
  Sprawdziłem i wynosił 19ng/dl


 3. // Odpowiedz

  dziekuje za tak szybka odpowiedz. babke plesznika odstawiam, sylimarol tez biore bo pomaga w bolach watroby. moj hegemoniak jest bezposrednio na watrobie, jednak traz sobie tez przypominam ze w jednym z usg stweirdzono tez ze moj kanalik zolciowy jest skrecony….wiem ze pytania o oczyszczanie watroby powinnam umiejscowic na innej stronie ale skoro juz tu jestem….
  poza tym jeszcze jedno pytanie- lewatywa nie wchodi u nie w gre…..jak inaczej oczyscic jelita? zwykle srodki przeczyszczajace tez zrobia swoja robote? dziekuje i pozdrawiam


 4. // Odpowiedz

  mam dosc wysoki cholesterol, lekarz od roku zmusza mnie do przyjmowania statyn, ktorych nie biore. dodatkowo jestem posiadaczka cysty na watrobie….
  zdrowo sie odzywiam, od czasu do czasu zwlaszcza przy zjedzeniu miesa odczuwam bol w okolicy watroby. mam pytanie- czy oczyszczenie watroby ktory Pan opisuje moze rowniez wplynac na obnizenie cholesterolu, zalagodzic stan zapalny. i czy wogole moge przeprowadzic oczysczenie watroby ze stweirdzonym hegemoniakiem? dodam ze poza bolem w okolicy watroby jestem pelna energii, czuje sie dobrze. dwa razy dziennie zazywam mielone ziarno ostropestu zmieszana z babka plesznika.


  1. // Odpowiedz

   To oczyszczanie jak najbardziej pomaga w późniejszym wyregulowaniu cholesterolu, bo wątroba go produkuje. Jeśli cysta nie jest bezpośrednio na przewodach żółciowych to nie widzę przeszkód, żeby oczyścić wątrobę. Lepsze od mielonego ostropestu są wyciągi z niego, czyli sylimaryna. Jeśli nie jest to część oczyszczania jelita grubego to nie polecam babki płesznik. Nadmiar błonnika i glutowatej mazi wchłania w jelitach nie tylko toksyny, ale i wartości, które chcielibyśmy wchłonąć sami. Pozdrawiam.


 5. // Odpowiedz

  Właśnie nie wiem co mam robić mam wysoki poziom cholesterolu 7.19 triglycerides 3.2 hdl cholesterol 1.44 ldl 4.36 lekarz ciągle mnie chce skierować na statywy których odmawiam .mam też wysoki poziom CK 890. A PRZY TYM NIE MOGĘ BRAĆ statyn . CI CO MAM ROBIĆ NOGI STRASZNIE MI DOKUCZAJA .


 6. // Odpowiedz

  jak wprowadzili statyny to trzeba bylo znalezc pretekst do ich sprzedazy nieszcesnej gawiedzi….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *