Jak oglądanie TV podnosi poziom cholesterolu? Kiepska rozrywka.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Badania wykazują, że kilkugodzinne oglądanie TV podnosi poziom cholesterolu bardziej, niżJak oglądanie TV podnosi poziom cholesterolu? Kiepska rozrywka. niewłaściwa dieta, jajka, siedząca praca i ‚czynniki genetyczne’. To jak na mózg – a potem ciało – działa TV może być zaskoczeniem dla wielu posiadaczy tego urządzenia. Jak oglądanie TV podnosi poziom cholesterolu?

Migające obrazy, akcja, elementy zaskoczenia.

Wbrew pozorom oglądanie TV jest dla mózgu nie lada wyzwaniem. Oglądanie filmów i programów mających na celu szokowanie, zaskakiwanie i wprowadzanie w stan lęku, wprawia mózg w stres. To bardzo nienaturalne i niepożądane kiedy ciało pozostaje w spoczynku, a umysł jest bombardowany ogromem bodźców pochodzących z szybko migających klatek. Wiele reklam, zwiastunów i filmów zawiera sekundy złożone z kilku klatek (albo i więcej).

Mimo, że siedzisz wygodnie w sofie, mózg wysyła do ciała sygnały przygotowujące je na to co widzi Jak oglądanie TV podnosi poziom cholesterolu? Kiepska rozrywka.na ekranie. Rośnie ciśnienie krwi, poziom glukozy, adrenaliny i innych składników odżywczych, bo twoje oczy widzą, że za chwilę będziesz musiał uciekać, walczyć, tańczyć, bać się itd. Ciało wprawiane jest w adrenalinową gotowość na walkę lub ucieczkę. Wielokrotnie tłumaczę ludziom, ze nasze niedobory witaminowo-mineralne i inne braki, nie są tak bardzo spowodowane brakiem wartości w obecnych warzywach. Większy problem stanowią używki i sposób spędzania czasu. Cy zamiast iść do parku z butelką wody, wybierasz fotel, kubek kawy i odpalasz swoją plazmę?

Jednym ze składników krwi jaki ulega podbiciu w czasie oglądania TV jest cholesterol. Wątroba zacznie produkować go więcej, ponieważ nadnercza muszą wytworzyć z niego adrenalinę i kortyzol. Gdyby organizm nie zwiększał poziomu cholesterolu, miliony ludzi przez swoimi telewizorami doznawałoby zgonów!

Możesz czuć się zmęczony, rozbity, wyczerpany, odczuwać sztywność karku, sztywność w rejonie barków, odczuwać pragnienie, depresję, zmęczenie tak silne, że trudno zasnąć. Przeanalizuj swoje sposoby na spędzanie wolnego czasu i pomyśl o rozrywce, która wprowadza twoje ciało w stan odprężenia, a nie stan wyniszczającego napięcia. Masz wpływ na odpowiedni poziom cholesterolu we krwi, i z pewnością nie są to statyny.

Nie zapomnij udostępnić tego artykułu znajomym, którzy walczą z wysokim cholesterolem, a jednocześnie zamulają przed telewizorem. 🙂

 

Przeczytaj również:

Zespół Aspergera i autyzm u dzieci, a bajki TV.

Obniżanie poziomu cholesterolu – droga do chorób fizycznych i psychicznych.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

5 komentarzy


 1. // Odpowiedz

  Jak przeczytam ,że jedzenie jajek jest szkodliwe….to spadam z tego bloga…w podskokach


  1. // Odpowiedz

   Spokojnie riko. Tu nie ma takiego ortodoksu. 😉 Sam jadam jajka. Wszystko zależy od typu ciała i dostosowaniu ilości spożycia do zapotrzebowania. Pozdrawiam.


 2. // Odpowiedz

  Hej, opublikowaliście ten artykuł dzień po artykule o tym, że podwyższony cholesterol jako źródło chorób to mit. Jakieś uwagi, czy każda teoria spiskowa jest dobra?:)


  1. // Odpowiedz

   Podwyższony cholesterol jest oznaką stanu zapalnego, albo zwiększonego zapotrzebowania na hormony steroidowe. Nie ma zero jedynkowości, bo kazdy organizm ma inne potrzeby i warunki w każdej godzinie, porze dnia i sytuacji emocjonalnej. Czytamy ze zrozumieniem a wszystko pasuje. 🙂


 3. // Odpowiedz

  Jeśli ktoś do tej pory uważał, że oglądanie telewizji to tylko marnowanie czasu dzięki przeczytaniu artykułu zrozumie, że powoduje także problemy zdrowotne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *