Jak kawa pita w okresie ciąży zwiększa ryzyko poronienia?

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Jak kawa pita w okresie ciąży zwiększa ryzyko poronienia?Czy popijanie kawy w czasie ciąży jest bezpieczne? Wiele kobiet nigdy nie pomyśli, że ta używka może przyczyniać się do przedwczesnych urodzeń, a nawet poronień. Jak kawa pita w okresie ciąży zwiększa ryzyko poronienia?

 

Badania.

W październiku 2005 roku w American Journal of Epidemionology opisano wyniki badań duńskich naukowców opisujących działanie kofeiny na kobiety ciężarne. Kobiety, które wypijały 4-7 kubków kawy dziennie, narażały płód na poronienie o 33%. Zaskakujące jest, że wypijające 8 kubków kawy ponosiły ryzyko do niemal 60%. Te przykre konsekwencje miały największy skutek po 20 tygodniach ciąży.

http://aje.oxfordjournals.org/content/162/10/983.abstract

 

Stresowanie dziecka.

Jak opisywałem w tym artykule, organizm po wypiciu kawy w chodzi w stan stresu. Kofeina pobudza nadnercza do produkcji adrenaliny. Nie trudno wyobrazić sobie co przeżywa kawa a poronienia.dziecko w łonie matki otrzymujące mega dawki hormonów stresu. Jeśli twoje dziecko jest nakręcone, niespokojne, a nawet agresywne, zastanów się czy nie jest to efekt dostarczania płodowi adrenaliny. To normalne, że dzieci rozwijające się w adrenalinowym środowisku będą rozwijały się w oparciu o przygotowanie do przyjścia na świat w bardzo stresowych warunkach. Mało kto wie, że u dziecka rozwijającego się w strachliwej matce, bardziej rozwiną się obszary mózgu odpowiedzialne za szybkie reakcje w przyszłym hardcorowym świecie. Kawa działa jeszcze mocniej. Nie ma „niegrzecznych i niedobrych dzieci”. Są rodzice, którzy popełniają błędy nieświadomie lub świadomie. Jednym z błędów jest picie używek kofeinowych w czasie ciąży.

 

https://www.researchgate.net/profile/Tine_Henriksen/publication/7557345_Coffee_and_fetal_death_a_cohort_study_with_prospective_data/links/02e7e52dcfd4f98b3e000000.pdf

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18221932

Przedwczesne urodzenia.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2954446/

Więcej badań.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/?term=caffeine+consumption+during+pregnancy+and+the+risk+of+abortion

 

Stres przyczyną odrzucenia płodu.

Organizm kobiety wystawianej na stres adrenalinowy działa samozachowawczo. To znaczy, że jeśli zbyt często i zbyt mocno będzie stresowany, zrobi coś co ocali życie kobiety. W sytuacjach stresowych organizm kieruje większość krwi z jelit do rąk i nóg. W takiej chwili nie może sobie pozwolić na trawienie, więc dokonuje zrzutu zawartości jelit przez wywołanie biegunki. To Jak kawa pita w okresie ciąży zwiększa ryzyko poronienia?znane zjawisko. W przypadku ciąży nie jest to aż tak częste, ale wydaje się mieć ten sam przebieg. Jeśli ciało nie będzie mogło funkcjonować w takich warunkach jakich wymaga ciążą, może dokonać poronienia.

Wrodzona mądrość organizmu spowoduje poronienie, żeby tylko zapewnić kobiecie kondycje pozwalającą jej np. uciekać, walczyć, przeżyć na mniejszej ilości pożywienia, wody. Będąc w ciąży w warunkach wyjątkowo niebezpiecznych, może dojść do śmierci i matki i dziecka. Taki sygnał wysyła do mózgu wysoki poziom hormonów stresu. Sytuacji nie musi być, ale stan odbierania go już tak. Kobieta ciężarna nie może uciekać, walczyć, głodować. Ocalona kobieta może ponownie zajść w ciążę i w lepszej sytuacji wydać potomstwo. Reguły przetrwania.Nie chcę tu przyrównywać ludzi do małp ani zwierząt, ale wiele z mechanizmów wbudowanych w automatykę świata natury właśnie tak działa.

Warto zadać sobie pytania: Czy naprawdę muszę pić kawę w ciąży? Czy na pewno dobrze przygotowałam swoje ciało do poczęcia i późniejszego połogu? Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, jak bardzo silną substancja jest kofeina i jakie spustoszenie sieje po długotrwałym czasie wyrzucania do krwi zwiększonych dawek adrenaliny. Jeśli chcesz najlepszego życia dla swojego potomstwa, najpierw przemyśl tę ważną sprawę.

Udostępnij ten artykuł wszystkim ciężarnym kawoszkom. Polskie dzieci nie muszą rodzić się niespokojne. 🙂

 

Przeczytaj też:

Telefon w czasie ciąży – realne zagrożenie dla dziecka.

30 powodów żeby przestać pić kawę.

Kawa powoduje rozszczelnienie układu pokarmowego.

 

 

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *