Jaki związek ma kuchenka mikrofalowa z BPA i otyłością?

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Imponujący przykład, który pokazuje niebezpieczeństwa i absurdalność użycia kuchenki mikrofalowej.  Frederick vom Saal z Uniwersytetu Missouri prowadził badania nad frykasami w plastikowych opakowaniach jakie wychodzą z buczącej skrzynki. Jaki związek ma kuchenka mikrofalowa z BPA i otyłością?

Jaki związek ma kuchenka mikrofalowa z BPA i otyłością?No więc. W samych Niemczech sprzedaje się 400.000 ton BPA rocznie. Znajdziesz go w twardych przedmiotach z tworzyw sztucznych, takich jak butelki dla niemowląt, opakowania żywności, i w powłokach puszek coli, fanty, piwa i innych.

BPA zalicza się do grupy tak zwanych ksenoestrogenów. Jest to substancja syntetyczna, która naśladuje działanie naturalnego hormonu estrogenu w organizmie i może powodować znaczne szkody w komórkach, mimo bardzo małych ilości.

Toksyny BPA powoduje zaburzenia rozwojowe oraz uszkodzenia neurologiczne. Więc nienarodzone dzieci mogą doznać nieodwracalnych uszkodzeń, które mogą objawiać się w późniejszych problemach behawioralnych. U dorosłych, również przyczynia się do cukrzycy, raka, chorób sercowo -naczyniowych i zaburzeń funkcji wątroby.

Okazuje się, że BPA przechodzi z opakowań dań przeznaczonych do przygotowania w mikrofalówkach. Frederick vom Saal potwierdza to w 17 na 21 zweryfikowanych badań. Co to ma wspólnego z otyłością?

Vom Saal wskazuje na wysoki poziom pewnych substancji chemicznych u kobiet otyłych, w porównaniu do kobiet szczupłych. Dzieci tych obciążonych kobiet również miały nadwagę. Coraz więcej dowodów poświadcza związek BPA z zaburzeniami hormonalnymi i metabolicznymi kobiet tracących kontrolę nad wagą. W grupie kontrolnej dostającej posiłki w opakowaniach z BPA przygotowanych w mikrofali wystąpił zdecydowany przyrost wagi i tkanki tłuszczowej. Wyniki były podobne zarówno u ludzi jak i zwierząt. Ich potomstwo wystawione na BPA na poziomie płodu miało duże szanse na późniejszą otyłość.

Sztuczne substancje chemiczne naśladując naturalne hormony wpływają na uczucie sytości lub jego braku. Mogą też stresować układ nerwowy i pobudzać do zajadania złego samopoczucia. Potwierdził to prof  Achim Peters, specjalista w dziedzinie otyłości.

Wnioski

Zastanów się czy twoje wieczne starania powrotu do wymarzonej wagi nie niweczy jedzenie gotowych dań przeznaczonych do przygotowania w kuchence mikrofalowej. A może wygoda użycia tego wynalazku wyłączyła z użycia zwykłej kuchenki w twoim domu? Jedno danie z mikrofalówki Cię nie zabije, ale długotrwałe pozostawi twój organizm w kłopotliwej sytuacji.

Udostępnij ten wpis swoim bliskim i rodzinie.

 

Przeczytaj również:

Jedzenie z mikrofalówki – powolna śmierć na własne życzenie.

Kawa powoduje rozszczelnienie układu pokarmowego.

Tłumienie reakcji odpornościowej, a nowotwory i inne choroby.

 

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *