Skąd się bierze AZS, wysypki i alergie skórne?

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

AZS, wysypki i alergie skórne   Problem AZS, wysypek i alergii skóry wyjaśnię z biologicznego punktu widzenia. Tzn. z punktu widzenia wynikającego z obserwacji przebiegu tych „chorób”. Później dopiszę kto takie obserwacje przeprowadzał. Skąd się bierze AZS, wysypki i alergie skórne? Zachęcam do spojrzenia na ten temat z innej perspektywy.

Dziecięce zmiany skórne.

Wysypki skórne, alergie skórne, AZS, to często zmora dla dzieci a jeszcze bardziej dla ich rodziców.AZS, wysypki i choroby skóry
Zdarzyła się np.: taka historia. Mała dziewczynka jest na spacerze z mamą i babcią. Przechodzą obok budki z lodami i mama kupuje dziewczynce loda ale babcia wchodzi do akcji i nalega na mamę dziewczynki, żeby nie dawała małej loda bo przecież dostanie od tego cukrzycy. Mama dziewczynki wyjaśnia babci, że nie ma się czego bać i daje dziecku loda. Nagle po chwili wokół ust aż w kierunku uszu dziewczynki pojawia się wysypka. Mama i babcia są wystraszone i udają się w drogę do szpitala. Kiedy tam docierają wysypka znika.

Dlaczego ta skóra tak reaguje?

Czy dziecko dostało alergii na lody? Ale dlaczego ta mała dostała a inne dzieci co jadły te same lody już nie?
Mała dziewczynka dostała wysypki na naskórku i ta informacja jest tu kluczowa. Naskórek jest histologicznie pochodzenia ektodermalnego (o czym się uczy każdy student medycyny). Ektoderma, to tkanka reagująca na

AZS, wysypki i alergie skórne, problemy skórne, blog o zdrowiu, Humel blog,

biologiczny konflikt (szok) o treści rozłąka/utrata kontaktu fizycznego/oddzielenie (chciana lub niechciana). Takiego właśnie subiektywnego odczucia oddzielenia doznała ta dziewczynka z powyższej historii kiedy nie mogła mieć upragnionego loda i czekała na niego gdy mama i babcia wyjaśniały sytuację. Zawsze rozpatrujemy każdą taka sytuację z punktu widzenia dziecka. Najważniejszy jest jego subiektywny odbiór sytuacji z jaką się spotkało. To jest klucz do zrozumienia przyczyn opisanych objawów.

Na naskórku (oraz jednocześnie w psychice i korze mózgu) rozpoczął się Specjalny Program Biologiczny, który zawsze przebiega w dwóch fazach. Fazie aktywnej (ubytek tkanki czyli owrzodzenie) oraz fazie naprawczej (odbudowa tkanki, której może towarzyszyć opuchlizna, zaczerwienienie, podrażnienie, swędzenie, nadwrażliwość, pęcherze).

W momencie kiedy wystąpi po raz pierwszy ten konflikt/szok biologiczny zostają zapisane w podświadomości okoliczności temu towarzyszące. Mogą to być dźwięki, zapachy, obrazy, emocje. Te okoliczności to tak zwane SZYNY. Kiedy dana osoba ponownie spotka się z podobnym dźwiękiem, obrazem, zapachem itd., to ten Specjalny Program Biologiczny naskórka zostanie aktywowany i wystąpią objawy jak za pierwszym razem.

U kogo AZS, wysypki i alergie skórne?

Niestety dzieci są bardziej narażone na odczucie  rozłąka/utrata kontaktu fizycznego/oddzielenie ponieważ dla nich świat jest jeszcze prosty i odbierają go bardzo dosłownie. Dlatego często dzieci oddawane do żłobków, przedszkoli w wieku kiedy powinny nadal odczuwać bliskość i bezpieczeństwo mamy, są częściej narażone na problemy skórne i tzw. AZS.
Oczywiście nie każde dziecko będzie odczuwało każdą sytuację tak samo. To sprawa czysto subiektywna.

Czym jeszcze jest rozłąka/utrata kontaktu fizycznego/oddzielenie?

AZS, wysypki i alergie skórne

AZS, wysypki i alergie skórne mogą dostać noworodki oddzielone od matki i wsadzone do inkubatora, dzieci które nie dostają już tyle przytulania co kiedyś bo urodził się nowy członek rodziny, oddzielone od rodzica z powodu rozwodu, oddzielone od ulubionej zabawki, kumpla, ulubionego zwierzaka, lęk z powodu potencjalnego opuszczenia przez jednego z rodziców lub inną ważną dla dziecka osobę.
Może to być również odczucie chcianej rozłąki. Na przykład możemy chcieć oddzielić się od kogoś kto nas dręczy (szef, nauczyciel, dokuczliwy kolega itp.).
Konflikt rozłąki dotyczy też oczywiście separacji fizycznej jak np.: chcę zrzucić na ciasny kapelusz, obcisłe buty, mokrą pieluchę, chcę znowu mieć w rękach ulubione skrzypce lub czuć na skórze ukochaną poduszkę. To tylko kilka przykładów czym może być biologiczny konflikt  rozłąka/utrata kontaktu fizycznego/oddzielenie, który uwidoczni się jako AZS, wysypki i alergie skórne.Ważne jest aby w trakcie tych zmian skórnych używać łagodnych kosmetyków myjących oraz bezpiecznych środków piorących.

Zacznij obserwować z uwagą swoje dziecko.

Zachęcam rodziców i opiekunów do wnikliwego obserwowania co się dzieje w otoczeniu dziecka, z jakimi sytuacjami musi się konfrontować i jak na nie reaguje. Przekonacie się jak wiele rzeczy z pozoru nieistotnych dla dorosłych ma ogromny wpływ na zdrowie dziecka, które odbiera świat bardzo dosłownie. Świat dorosłych często ignoruje potrzeby dziecka postrzegając jako dziecięce fanaberie. Niestety nierzadko słyszymy teksty typu „nie becz!”, „przestań się mazać”, „jesteś przewrażliwiony” itp. mało wnikliwe wypowiedzi.

Przebieg tych biologicznych praw natury odkrył dr. Hamer. Jego odkrycie dotyczy nie tylko naskórka ale całego organizmu i wszystkich znanych nam obecnie „chorób”. Jego odkrycia zostały wielokrotnie już zweryfikowane i potwierdzone przez grona lekarskie. W trakcie weryfikacji nie znaleziono ani jednego błędu. Jednak ta wiedza i odkrycia nie przyniosłyby oficjalnej medycynie i przemysłowi farmaceutycznemu korzyści finansowych ponieważ ludzie zrozumieliby jak i dlaczego „chorują” oraz jak wyjść z „choroby”.
Osoby, które chcą bliżej poznać te przełomowe odkrycia polecam zakładkę Humel poleca.

Autor: Emanuela

Przeczytaj również:

Oczyszczanie wątroby i pęcherzyka żółciowego. Instrukcja krok po kroku.

 Brak miłości do siebie a choroby.

Nalewka z orzechów włoskich. Sposób na bóle żołądka i hit na spotkaniu ze znajomymi.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

42 komentarze


 1. // Odpowiedz

  Interesujące podejście do tematu. Czekam na nowe wpisy. Pozdrawiam


 2. // Odpowiedz

  A co z trądzikiem ? Jestem osobą dorosłą . Mam trądzik od wieku nastoletniego do dziś dnia
  Już okolo8 lat. Zdrowe żywienie, niegdyś mnóstwo lekow,teraz zioła … Badania.. hormonów,nietolerancje.. i dalej nic

  Prosiłabym o jakieś wskazówki


 3. // Odpowiedz

  Córka dostała masakrycznego AZS w 3 miesiacu życia, nie była wtedy oddawana nigdzie, wisiała całe doby na cycku w domu pełnym miłości i spokoju. Dziś ma 2 lata i świąd nie daje żyć ani jej ani nam. Wiem że temat tego artykułu to w skrócie germanska nowa medycyna, orintuje sie w tych tematach, ale nie potrafie powiązać tych konfliktów wewnętrznych z jej stanem skóry. Za to w badaniach konwencjonalnych i nie – wyszło że ma w sobie każdego możliwego pasożyta.


  1. // Odpowiedz

   Przypuszczam, że problem zniknie jak dziecko wejdzie w kolejny etap rozwoju.
   Przeważnie dzieje się tak po 6 roku życia.
   Póki co, robić ile się da i posiłkować się sterydami, jeśli dziecko cierpi – podobno olej z czarnuszki i wrotycz mają takie właściwości, warto poczytać.
   Do mniej więcej 6 roku życia dziecko pozostaje w polu emocji matki i często choroby dzieci mają przełożenie na wewnętrzny stan odczuwania matki.
   Jedno jest pewne, dziecko urodziło się w pełni zdrowe, a coś stało się po 3 miesiącach – coś co rozpoczęło chorobę skóry i łapanie pasożytów.
   Coś musiało się stać, nie ma bata. Albo dziecko coś przeżyło, alby Ty. I możliwe, ze nigdy się nie dowiemy co to było. Jeśli po latach nic się nie zmieni to warto zrobić TK i dać do odczytania komuś ogarniętemu w NGM.
   Życzę dużo zdrowia twojej córeczce i sił tobie.


 4. // Odpowiedz

  Bardzo wartościowy i treściwy artykuł. Gratuluję lekkiego pióra, przy tak trudnej tematyce. AZS to uciążliwe schorzenie skórne.


 5. // Odpowiedz

  z Twego bloga bije strach. W każdym artykule.


  1. // Odpowiedz

   Mogę pisać entuzjastycznie żeby ludzie to wszystko brali. Ale czy to byłoby uczciwe i dobre dla nich? Wg mnie nie, dlatego ich uświadamiam wg własnej wiedzy.


 6. // Odpowiedz

  Ten nieszczęsny AZS, córka ma i próbujemy wszystkiego po kolei. Raz lepiej raz gorzej… Najgorsze jak w nocy spać nie może, bo ją swędzi ;/


 7. // Odpowiedz

  Informacje w artykule są rzetelne i co ważne zostały napisane prostym językiem. Jest to ważne ponieważ, wiele osób nie wie nawet co to jest biologiczny konflikt, a szkoda, bo ma on wpływ nie tylko na wysypki i alergie,czyli zmiany na skórze, ale też na zmiany w mózgu.


 8. // Odpowiedz

  Maść konopna uniwersalna poradzi sobie z wieloma dolegliwościami skórnymi, świetnie sprawdza się w przypadku: łuszczycy, atopowego zapalenia skóry, łojotoku, opryszczki, zajadów, owrzodzeń, oparzeń, blizn, ukąszeń owadów. Dzięki zawartości aktywnych kannabinoidów, olejku rozmarynowego, lawendowego i kilku innych naturalnych substancji czynnych maść łagodzi dotkliwe stany zapalne, działa przeciwalergicznie, antybakteryjnie, łagodząco, nawilżająco i przeciwbólowo. Przynosi ulgę w przypadku toczenia i chorób grzybiczych. Działanie maści jest potwierdzone przez wiele niezależnych instytucji naukowych.


 9. // Odpowiedz

  Cenna wiedza. Z własnego doświadczenia wiem, że alergie skórne to ciężki orzech do zgryzienia. Sama zmagam się z nimi i walczę od kilku lat.


 10. // Odpowiedz

  Hmm, córka właśnie dostała drugi raz rzut świądu i wysypki po… 2tygodniowym pobycie w przedszkolu. Kiedy 2mce temu miała szorstką skórę także dłużej chodziła do przedszkola (dłużej tzn. więcej niż pięć dni, bo przeważnie po 5 dniach zostaje w domu z kaszlem i katarem). Wiązałam to z „uczuleniem na coś w przedszkolu”, aczkolwiek też pojawiały się myśli, że to rozłąka ma jakiś wpływ. Dziecko teraz raczej chce chodzić do przedszkola (początki były trudne). Temat do przemyślenia.


  1. // Odpowiedz

   To nie tylko sam fakt rozłąki, ale dochodzą emocje, dzieci i dorośli – wszystko co tworzy klimat tego miejsca. Czasami trzeba się zabawić w dobre dochodzenie co jest przyczyną choroby, wysypki i innych reakcji dziecka. Takich przypadków słyszałem już zbyt wiele, żeby wierzyć w to, że przedszkola to miejsce zakażenia. Tak głosi medycyna alopatyczna, która robi pieniądze na szczepieniach, „lekach” i innych truciznach. Pora na zmianę patrzenia na te sprawy przedstawiane w średniowieczny sposób. Pozdrawiam.


 11. // Odpowiedz

  ”Może być też korelacja między atopowym zapaleniem skóry, poziomami IgE i obciążeniem organizmu rtęcią, której nie wykażą testy skórne [134].
  Z uwagi na fakt, że rtęć z amalgamatów matki jest jednym z głównych źródeł rtęci u płodu I noworodka, poporodowe atopowe zapalenie skóry znika po odtruciu dzieci z rtęci [163].”
  http://www.bioautyzm.pl/10-autyzm-a-epilepsja/


 12. // Odpowiedz

  Metale ciężkie, objawy toksemii, diagnostyka i oczyszczanie
  Obciążenie metalami ciężkimi stanowi jedną z głównych przyczyn współczesnych chorób przewlekłych. Atopowe zapalenie skóry, choroby neurologiczne, a nawet stwardnienie rozsiane może być wynikiem zatrucia metalami ciężkimi.


 13. // Odpowiedz

  Ani słowa o szczepionkach jako bezpośredniego sprawcy tych objawów.
  Dziwne 🙂


  1. // Odpowiedz

   Nie wiem czy dziwne. Ja coraz częściej upatruję negatywnych efektów szczepień jako traumy urazowej związanej z częstym kłuciem i strachem dlaczego ktoś to dziecko krzywdzi i w rezultacie powstawanie odcięcia od rzeczywistości w konstelację ochronną mózgu jaką jest autyzm niż od samego składu szczepionki. Wg mnie jeśli ten skład to główna przyczyna autyzmu to dlaczego nie połowa dzieci dostaje autyzm. Z kolei częstotliwość kłucia wystawia dzieci na wielokrotne traumy nie do zniesienia. Dorośli panikują a co dopiero dziecko kłute np 20 x do 3 roku życia wg programu szczepień, który są ciągle powiększa. Nie dam ręki, że to nie od składu, ale mało kto pochyla się nad samą traumą kłucia wrażliwej psychiki dziecka. Wiele osób się odcina po wypadkach bez doznania uszczerbku na zdrowiu, ale samo przeżycie jest na tyle traumatyczne, że ludzie się zamykają w swoim świecie, bo nie mogą udźwignąć ciężaru doznanego przeżycia w temacie emocji. Do skóry szczepionki pasują mi jeszcze mniej adekwatnie. To moja opinia na dzień dzisiejszy po kilku latach upatrywania przyczyny w składzie szczepionek, pomijając aspekt samego odbioru sytuacji traumatycznej dla dziecka.
   https://www.youtube.com/watch?v=A622l2a7ME0
   https://www.youtube.com/watch?v=fEiAwo9QH44
   Obejrzyjcie sobie tego więcej. Jeśli ktoś twierdzi, że to nie trauma dla dziecka nie mogąca zostawić śladu na psychice i skórze, która jest barierą kontaktową z otoczeniem to nie mam więcej nic do napisania. Za mało się o tym pisze w odniesieniu do szczepień, a za dużo skupia na samym składzie szczepionki. Takie moje zdanie. Pozdrawiam.
   https://www.youtube.com/results?search_query=Vacsination+baby+trauma


   1. // Odpowiedz

    Nie skład powiadasz, to dlaczego w szczepionkach dla koni nie ma tych ”zdrowotnych” adiuwantów
    rtęciowo-aluminiowych, a po zaszczepieniu małpy są autystyczne ? (USA).
    Trauma to jasne, ale zachowajmy proporcje 🙂

    ZA 10 lat połowa dzieci w USA będzie autykami, najbardziej ”wyszczepiony” kraj na Ziemi,
    z najwyższą umieralnością niemowląt i poziomem autyzmu.
    Alergie, aluminium i badania austriackie:
    https://youtu.be/C66vZhd4a7A


 14. // Odpowiedz

  Dzięki za ten wpis. Ja całe życie walczyłam z AZS, gdy zaszłam w ciążę dolegliwości minęły, niestety po urodzeniu dziecka okazało się, że Natalka odziedziczyła to po mnie:( aż serce pęka jak patrzę na jej cierpienie, któremu często nie można ulżyć.
  ja generalnie nie stosuję żadnych emolientów z apteki, tylko masło shea i wtedy widzę poprawę. a gdy jest bardzo ostry stan zapalny, smaruję maścią bioeulen pediatric.


  1. // Odpowiedz

   Dzieci często dziedziczą po matce pakiet uczuć i predyspozycje do podobnego reagowania na trudności życia dlatego mają te same choroby co rodzice. Mylnie nazywa się to dziedziczeniem chorób przez tzw „złe geny”, które nie istnieją. Dlatego to takie ważne, żeby ludzie kochali siebie samych i mieli właściwe poczucie wartości. Zdrowi emocjonalnie rodzice rodzą zdrowe dzieci. Skrywane emocje zawsze się udzielają potomstwu. Temat głęboki, ale warto go ugryźć. Pozdrawiam i życzę poprawy u córeczki.


 15. // Odpowiedz

  Pomocny wpis. U nas drugie dziecko zmaga się właśnie z AZS i czasem bywa naprawdę źle. Mam nadzieję, że z czasem się polepszy.


  1. // Odpowiedz

   Dawać dużo miłości, bezpieczeństwa i akceptacji dziecku. Przede wszystkim obdarzyć tymi uczuciami samego siebie. To jak matka traktuje siebie dziecko czuje na poziomie trudno wytłumaczalnym dla wielu ludzi, ale ma to miejsce. Pozdrawiam serdecznie i życzę poprawy u maluszków. 🙂
   Polecam ten film.
   https://www.youtube.com/watch?v=XfgC9CEPQYM


 16. // Odpowiedz

  Wysypka i choroby skóry to bardzo nieprzyjemna sprawa. Szczególnie jeśli chodzi o dzieci, gdyż bardzo często rozdrapują rany.


 17. // Odpowiedz

  Dużo osób nie zwraca uwagi na dietę dla dziecka, kupują mu wszelkiego rodzaju słodkie smakołyki, tłuste jedzenie, mc donals KFC, pizze a potem się dziwią skąd wysypki na ciele


  1. // Odpowiedz

   A jak to jest, ze inne dzieci (większość) dostaje od rodziców wymienione smakołyki i jakimś dziwnym trafem nie mają wysypki. Artykuł ma zupełnie inną treść.


 18. // Odpowiedz

  Świetny wpis!
  Od dłuższego czasu borykamy się z AZS u maluszka i nie sądziłem, jakie mogą być tego powody. Bardzo ciekawie ujęty temat, będę z pewnością wracać do Twojego bloga 🙂


 19. // Odpowiedz

  Dziękuję za artykuł. To choroba, z którą borykamy się w naszej rodzinie.
  Nasilone reakcje skórne spowodowane są niestety często zanieczyszczeniem organizmu dlatego warto pomyśleć o diecie, kosmetykach odpowiednich dla skóry, które nie podrażniają.
  Dodatkowo zmieniliśmy dietę, postawiliśmy na kosmetyki bez sterydów- efekty są widoczne a to dla nas najważniejsze.
  Potrzebne są takie artykuły. Dzięki


 20. // Odpowiedz

  Świetny artykuł, kto by pomyślał, że takie czynniki jak rozłąka i brak kontaktu fizycznego mogą wpłynąć na rozwój AZS i innych dolegliwości skórnych. Wpis jest szczególnie przydatny dla młodych rodziców i tych przyszłych, spodziewających się potomstwa. 🙂


 21. // Odpowiedz

  W zupełności się z Tobą zgadzam. Niestety, AZS to bardzo poważna choroba i w żaden sposób nie można jej bagatelizować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *