Skąd się bierze AZS, wysypki i alergie skórne?

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

AZS, wysypki i alergie skórne   Problem AZS, wysypek i alergii skóry wyjaśnię z biologicznego punktu widzenia. Tzn. z punktu widzenia wynikającego z obserwacji przebiegu tych „chorób”. Później dopiszę kto takie obserwacje przeprowadzał. Skąd się bierze AZS, wysypki i alergie skórne? Zachęcam do spojrzenia na ten temat z innej perspektywy.

Dziecięce zmiany skórne.

Wysypki skórne, alergie skórne, AZS, to często zmora dla dzieci a jeszcze bardziej dla ich rodziców.AZS, wysypki i choroby skóry
Zdarzyła się np.: taka historia. Mała dziewczynka jest na spacerze z mamą i babcią. Przechodzą obok budki z lodami i mama kupuje dziewczynce loda ale babcia wchodzi do akcji i nalega na mamę dziewczynki, żeby nie dawała małej loda bo przecież dostanie od tego cukrzycy. Mama dziewczynki wyjaśnia babci, że nie ma się czego bać i daje dziecku loda. Nagle po chwili wokół ust aż w kierunku uszu dziewczynki pojawia się wysypka. Mama i babcia są wystraszone i udają się w drogę do szpitala. Kiedy tam docierają wysypka znika.

Dlaczego ta skóra tak reaguje?

Czy dziecko dostało alergii na lody? Ale dlaczego ta mała dostała a inne dzieci co jadły te same lody już nie?
Mała dziewczynka dostała wysypki na naskórku i ta informacja jest tu kluczowa. Naskórek jest histologicznie pochodzenia ektodermalnego (o czym się uczy każdy student medycyny). Ektoderma, to tkanka reagująca na

AZS, wysypki i alergie skórne, problemy skórne, blog o zdrowiu, Humel blog,

biologiczny konflikt (szok) o treści rozłąka/utrata kontaktu fizycznego/oddzielenie (chciana lub niechciana). Takiego właśnie subiektywnego odczucia oddzielenia doznała ta dziewczynka z powyższej historii kiedy nie mogła mieć upragnionego loda i czekała na niego gdy mama i babcia wyjaśniały sytuację. Zawsze rozpatrujemy każdą taka sytuację z punktu widzenia dziecka. Najważniejszy jest jego subiektywny odbiór sytuacji z jaką się spotkało. To jest klucz do zrozumienia przyczyn opisanych objawów.

Na naskórku (oraz jednocześnie w psychice i korze mózgu) rozpoczął się Specjalny Program Biologiczny, który zawsze przebiega w dwóch fazach. Fazie aktywnej (ubytek tkanki czyli owrzodzenie) oraz fazie naprawczej (odbudowa tkanki, której może towarzyszyć opuchlizna, zaczerwienienie, podrażnienie, swędzenie, nadwrażliwość, pęcherze).

W momencie kiedy wystąpi po raz pierwszy ten konflikt/szok biologiczny zostają zapisane w podświadomości okoliczności temu towarzyszące. Mogą to być dźwięki, zapachy, obrazy, emocje. Te okoliczności to tak zwane SZYNY. Kiedy dana osoba ponownie spotka się z podobnym dźwiękiem, obrazem, zapachem itd., to ten Specjalny Program Biologiczny naskórka zostanie aktywowany i wystąpią objawy jak za pierwszym razem.

U kogo AZS, wysypki i alergie skórne?

Niestety dzieci są bardziej narażone na odczucie  rozłąka/utrata kontaktu fizycznego/oddzielenie ponieważ dla nich świat jest jeszcze prosty i odbierają go bardzo dosłownie. Dlatego często dzieci oddawane do żłobków, przedszkoli w wieku kiedy powinny nadal odczuwać bliskość i bezpieczeństwo mamy, są częściej narażone na problemy skórne i tzw. AZS.
Oczywiście nie każde dziecko będzie odczuwało każdą sytuację tak samo. To sprawa czysto subiektywna.

Czym jeszcze jest rozłąka/utrata kontaktu fizycznego/oddzielenie?

AZS, wysypki i alergie skórne

AZS, wysypki i alergie skórne mogą dostać noworodki oddzielone od matki i wsadzone do inkubatora, dzieci które nie dostają już tyle przytulania co kiedyś bo urodził się nowy członek rodziny, oddzielone od rodzica z powodu rozwodu, oddzielone od ulubionej zabawki, kumpla, ulubionego zwierzaka, lęk z powodu potencjalnego opuszczenia przez jednego z rodziców lub inną ważną dla dziecka osobę.
Może to być również odczucie chcianej rozłąki. Na przykład możemy chcieć oddzielić się od kogoś kto nas dręczy (szef, nauczyciel, dokuczliwy kolega itp.).
Konflikt rozłąki dotyczy też oczywiście separacji fizycznej jak np.: chcę zrzucić na ciasny kapelusz, obcisłe buty, mokrą pieluchę, chcę znowu mieć w rękach ulubione skrzypce lub czuć na skórze ukochaną poduszkę. To tylko kilka przykładów czym może być biologiczny konflikt  rozłąka/utrata kontaktu fizycznego/oddzielenie, który uwidoczni się jako AZS, wysypki i alergie skórne.Ważne jest aby w trakcie tych zmian skórnych używać łagodnych kosmetyków myjących oraz bezpiecznych środków piorących.

Zacznij obserwować z uwagą swoje dziecko.

Zachęcam rodziców i opiekunów do wnikliwego obserwowania co się dzieje w otoczeniu dziecka, z jakimi sytuacjami musi się konfrontować i jak na nie reaguje. Przekonacie się jak wiele rzeczy z pozoru nieistotnych dla dorosłych ma ogromny wpływ na zdrowie dziecka, które odbiera świat bardzo dosłownie. Świat dorosłych często ignoruje potrzeby dziecka postrzegając jako dziecięce fanaberie. Niestety nierzadko słyszymy teksty typu „nie becz!”, „przestań się mazać”, „jesteś przewrażliwiony” itp. mało wnikliwe wypowiedzi.

Przebieg tych biologicznych praw natury odkrył dr. Hamer. Jego odkrycie dotyczy nie tylko naskórka ale całego organizmu i wszystkich znanych nam obecnie „chorób”. Jego odkrycia zostały wielokrotnie już zweryfikowane i potwierdzone przez grona lekarskie. W trakcie weryfikacji nie znaleziono ani jednego błędu. Jednak ta wiedza i odkrycia nie przyniosłyby oficjalnej medycynie i przemysłowi farmaceutycznemu korzyści finansowych ponieważ ludzie zrozumieliby jak i dlaczego „chorują” oraz jak wyjść z „choroby”.
Osoby, które chcą bliżej poznać te przełomowe odkrycia polecam zakładkę Humel poleca.

Autor: Emanuela

Przeczytaj również:

Oczyszczanie wątroby i pęcherzyka żółciowego. Instrukcja krok po kroku.

 Brak miłości do siebie a choroby.

Nalewka z orzechów włoskich. Sposób na bóle żołądka i hit na spotkaniu ze znajomymi.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *