Koniecznie przeczytaj

Witam serdecznie na moim blogu. 🙂

Żeby uniknąć niepotrzebnych niejasności, rozczarowań, maili z wytykaniem, paniki i spinania się… 😉

Chodzi głównie o te 2 artykuły:

Jak okulary przeciwsłoneczne niszczą wzrok i zdrowie?

Oczyszczanie wątroby i woreczka żółciowego. Instrukcja krok po kroku.

Informacje, porady i kuracje jakie opisuję / polecam, należy poddać własnej rozwadze. Jeśli nie czujesz się na tyle pewny w kwestiach zdrowotnych, zasięgnij rady zdolnego naturoterapeuty, lekarza lub farmaceuty. 

Humel Blog o zdrowiu i stylu życiaOpisywane przeze mnie informacje i sposoby nie są moim wymysłem. Były sprawdzone już wieki temu przez lekarzy chińskich,  ayurvedyjskich i medycynę ludową. Jednak oczywiste jest, że nie da się zadowolić wszystkich specjalistów i miłośników tematu zdrowia. Gdy chodzi o ideologię albo dochód ze sprzedaży suplementów, czy praktyki jaka jest przeciwieństwem tej ludowej, darmowej, taniej –mogą się pojawiać spore różnice w zdaniach. 

Obecne polskie prawo przyznaje pierwszeństwo lekarzom i farmaceutom. Jeśli masz jakieś wątpliwości – idź do nich i zapytaj. Wszystko co zrobisz lub czego nie, będzie wpływało na twoje zdrowie, a nie moje. Sam również przestrzegam przed złą kolejnością uzdrawiania, wątpliwą suplementacją i różnymi działaniami mającymi postawić organizm na nogi. W grę wchodzi głównie znajomość funkcjonowania różnych mechanizmów w ciele i jego anatomii.

Ale …. Np. metoda leczenia raka podawaniem toksycznej chemii, jest powszechnie uznana za ‚właściwą’ i zgodną z prawem, więc  jak widzisz… sposób postrzegania chorób i ich leczenia jest bardzo różny. Bądź otwarty, ale i ostrożny – weryfikuj to co dociera do twojej świadomości.

Czytaj ze zrozumieniem  pamiętając, że Humel to blog na którym dzielę się wiedzą i sposobami, które mi pomogły. Sam podejmowałem wyzwanie i sam dokonałem oceny. Moje zdrowie jest coraz lepsze i mam się bardzo dobrze. 🙂 Mam nadzieję, że twoje będzie jeszcze lepsze.

Ty decydujesz o sposobach leczenia i zapobiegania. Masz prawo zakwestionować moje poglądy i twoja racja może być twojsza niż mojsza. 😉  Nie jestem wszystkowiedzący. Mam swój świat zapatrywań i po pozytywnych efektach stosowanej profilaktyki uważam, że idę w dobrym kierunku. Pogłębiam swoją wiedzę o nowe metody i nie spoczywam na laurach. Jeśli kierunek okazuje się błędny, zawracam i mówię o tym otwarcie.

Pytaj i dociekaj. Jeśli nie – rób tak jak wolisz, lub jak polecają inni specjaliści. Wiedza rozwija i daje więcej opcji.

 

Chcesz abym zamieścił artykuł bliski twemu zdrowiu? Napisz o tym w komentarzu, albo napisz na kontakt. Chętnie to zrobię w najbliższym czasie. 🙂

Komentarze nie są zatwierdzane automatycznie tylko ręcznie (przeze mnie). Zajmuje to więcej czasu, ale daje większy porządek. Nie chodzi o ukrywanie czegokolwiek, a raczej redukowanie spamu ludzi, których zwyczajnie nie da się uszczęśliwić. Niektórzy chcieliby prowadzić jałowe dyskusje, chociaż w artykule, komentarzach i ogólnie na blogu jest to wyjaśnione.

Zgadzam się na udostępnianie mojego bloga i artykułów w postaci linków, ale nie wyrażam zgody na kopiowanie treści, wklejanie ich na innych blogach i stronach bez podania źródła.

 

Życzę zdrowia.

Gabriel 🙂