Oczyszczanie wątroby i woreczka żółciowego. Instrukcja krok po kroku.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

 

     

Wsparcie wątroby

 Jest to oczyszczanie oparte na metodzie Andreasa Moritza –  znanego naturoterapeuty z wieloletnim doświadczeniem. Ja ze swojej strony jako naturoterapeuta, wspieram tą metodę własnym doświadczeniem oraz znajomością anatomii i fizjologii. Oczyszczanie wątroby i pęcherzyka żółciowego. Instrukcja krok po kroku.

 Kamienie żółciowe w wątrobie i pęcherzyku żółciowym, mogą być  niewidoczne podczas badania USG, ponieważ nie są uwapnione (w 90% przypadków ich nie widać). Z kolei te w wątrobie dla wielu lekarzy to jakiś wymysł. 

Zapewne spotkasz się ze zdziwieniem, niedowierzaniem, a nawet kpiną swojego lekarza, który będzie Cię odwodził od wykonania tego oczyszczania, strasząc wylądowaniem na pogotowiu. Strach trzyma ludzi pod kontrolą i wtedy biorą tabletki zamiast brać życie we własne ręce.

Osoby bez pęcherzyka również powinny podjąć się tego oczyszczania, ponieważ 90% złogów spoczywa w samej wątrobie. Wypełniony złogami pęcherzyk żółciowy to tylko wierzchołek góry żółciowej.

 

 

Dowód na skuteczność oczyszczania wątroby i woreczka żółciowego. Zdjęcia USG. 

 

Znaczenie kondycji wątroby.

Wątroba przeprowadza setki procesów chemicznych i metabolicznych na dobę. W ciągu minuty przepływa przez nią 1-1.5L krwi, która kamienie żółciowe oczyszczanie wątroby i woreczka żółciowegowypływa z niej o 1*C cieplejsza. Kamienie żółciowe są najczęstszą przyczyną złej kondycji wątroby i początkiem wszystkich poważnych chorób, o ile nie jesteś alkoholikiem czy lekomanem (btw. lekomania jest gorsza).  Największe wydalone kamienie z woreczka żółciowego osiągają rozmiar piłeczki ping-pongowej. Drożna wątroba to podstawa zdrowia wszystkich innych organów.

 Dołącz do tysięcy osób, których zdrowie zaczęło powracać już od pierwszego oczyszczania.  Oczyszczanie jest w 100% bezbolesne i trwa zaledwie kilkanaście godzin. Przeprowadzisz je samodzielnie w zaciszu domowym, bez skalpela, narkozy i zakażeniem gronkowcem czy wirusem zapalenia wątroby do jakich bardzo często dochodzi na stole operacyjnym. Pamiętaj – Twoje zdrowie zależy głównie od Ciebie i od świadomości jak działa organizm. Zdrowie nie ma nic wspólnego z zażywaniem toksycznych tabletek , które tylko zamiatają problemy pod dywan. Oczyszczenie wątroby usuwa przyczyny, a nie objawy chorób.

Potrzebujesz:

 • 4 pełne łyżki soli Epsom (90g) – Inne nazwy – siarczan magnezu, sól gorzka, sól rzymska.
 • 3 pełne szkl. wody ( 0.75L)
 • 1/2 szkl. soku grapefruita lub cytryny (najlepszy grapefruit różowy).
 • 1/2 szkl. dobrej jakości oliwy z oliwek
 • 7L soku jabłkowego (1L/dzień)
 • Termofor z gorąca wodą
 • Chęć bycia zdrowym i odrobina entuzjazmu  😉

 

Stosuj wg wagi swojego ciała.

Osobom o wadze do 50kg , polecam zmniejszyć ilość składników o 1/4. Zamiast 4 łyżek soli Epsom rozpuścić w wodzie 3 łyżki. Filigranowe, drobne kobiety, mogą czuć się słabo po wypiciu pełnej dawki oliwy. Przeważnie tak się nie dzieje, ale na pierwszy raz lepiej zacząć od mniejszych proporcji.

Z kolei dla osób powyżej 90kg polecam zwiększyć dawki o 1/4. Oczywiście mam na myśli osoby wysokie o wadze naturalnie wynikającej z masy ciała, a nie niskie, otyłe.

U młodzieży najlepiej wykonywać tego typu oczyszczanie około 15 roku życia. Oczywiście jeśli są ku temu przesłanki i dziecko świadomie wyraża na to zgodę. Nie jestem zwolennikiem zmuszania dzieci do kuracji, które wprawiają je w zawstydzenie i obawy.

 

 

Nietolerancja soku jabłkowego i cukrzyca.

Jeśli masz nietolerancję soku jabłkowego lub cukrzycę, możesz użyć kwasu jabłkowego. 0.5-1 łyżeczki kwasu jabłkowego rozpuszczonego w 1L wody zastępuje 1L soku jabłkowego. Ocet jabłkowy nie zastępuje soku jabłkowego, ani kwasu jabłkowego.

Jeśli nie tolerujesz dobrze soku jabłkowego, zjadaj przynajmniej 1kg jabłek dziennie. Wtedy sok nie będzie konieczny.

Można też użyć soku żurawinowego.  Mieszaj 100ml soku żurawinowego z 100ml wody. 4 takie porcje zastępują 1L soku jabłkowego.

 

Nietolerancja soli Epsom.

Sól Epsom można zastąpić cytrynianem magnezu, w tej samej dawce.

 

Nietolerancja oliwy z oliwek.

Oliwę można zastąpić olejem z pestek winogron, olejem macadamia, olejem ryżowym. Nie stosuj oleju canola i sojowego.

 

Dobrze się przygotuj.

Odstaw tłuszcze i mięso na tydzień (minimum 4 dni) przed oczyszczaniem. Przez tydzień wypijaj 1L soku jabłkowego dziennie (najlepiej kwaskowaty). Sok jabłkowy rozmiękczy kamienie, zbuduje zapas żółci w wątrobie i pęcherzyku. W marketach i sklepach można teraz kupić kartony 3L z różnymi rodzajami soku, np. z kwaśnych jabłek. Zajadaj się w tym czasie jabłkami ile tylko chcesz. Jeśli możesz, zastąp niektóre posiłki samymi jabłkami. Paul Pitchford radzi, aby już tydzień przed oczyszczaniem przejść na same jabłka. Wszystko zależy od indywidualnych możliwości, a większe poświęcenie zwiększy szanse na lepsze efekty i zredukuje liczbę  wszystkich płukań. Wg mnie, tydzień na samych jabłkach to trochę długo, ale 2 ostatnie dni – czemu nie.

Zimne posiłki i napoje wychładzają wątrobę – jedz ciepłe, gotowane dania. Nie wystawiaj się na przeciągi i ochłodzenie ciała przez nieodpowiednie ubranie, dbaj o ruch (np. spacery).  Nie pij w tym czasie alkoholu. Jeśli posiadasz wannę, zażywaj gorącej kąpieli zamiast prysznica. Oczywiście czas kąpieli i temperatura w granicach rozsądku. 🙂

 

Dlaczego musisz zgromadzić żółć?

Podjadanie tłustego w czasie przygotowań, oznacza utratę żółci, która ma za zadanie w zgromadzonej ilości stworzyć dobre ciśnienie w decydującym etapie oczyszczania.  Łamiąc tę zasadę obniżasz szanse na skuteczne oczyszczanie. Odstaw też czosnek, cebulę, zioła i przyprawy żółciopędne : kardamon, kolendra, anyżek, kminek, szałwia, mięta, rozmaryn, ziele piołunu, centurii, drapacza, dymnicy, dziurawca, krwawnika, karczocha, liście boldo, owoc jałowca, kwiatostan kocanek, kłącze kurkumy i korzeń arcydzięgla oraz mniszka.

 

Nawodnienie – klucz do powodzenia.

Zawsze pij odpowiednią ilość wody. Odwodnienie zagęszcza krew, a gęsta krew wolniej i trudniej przepływa przez wątrobę. Prawidłowe dzienne nawadnianie to 30ml/1kg masy ciała. Oczywiście w upały ta ilość może wzrosnąć nawet dwukrotnie.

Hulda Clark w podobnej procedurze zabraniała picia wody po 14.00 – poważny błąd. To sprawia, że ludzie wymiotują i przechodzą oczyszczanie fatalnie. Pij ile potrzebujesz. Chce Ci się pić = twoje ciało potrzebuje wody. Ja wypijam 1 szkl. ciepłej wody 1h przed i po wypiciu oliwy z sokiem. Odczułem silną potrzebę i poszedłem za głosem ciała. Dzięki takiemu nawodnieniu noc minęła jak każda zwykła, a rano wstałem jak nowo narodzony, bez mdłości.

 

Przygotowanie i zastosowanie.

    Sól Epsom należy rozpuścić w podanej ilości wody. Razem daje to 4 porcje po 3/4 szkl. gotowego roztworu.

     Zjedz ostatni lekki posiłek do 13.30. Jeśli złamiesz tę zasadę, po wypiciu roztworu soli możesz dostać biegunki, samopoczucie będzie kiepskie. Zmniejszy się szansa na dobre rezultaty oczyszczania. Dobrą opcją jest biały ryż z jabłkami. Do 22.00  trzeba się nawadniać, ale nie 15 minut przed i

15 minut po wypiciu roztworu soli Epsom. Przypominam – jeśli się odwodnisz, oczyszczanie będzie nieprzyjemne. Osoby skarżące się na brak biegunki nazajutrz, są permanentnie odwodnione. Ciało odwodnione nie odda cennej wody na biegunkę, bo ucierpią na tym inne organy. Biegunka odbiera ciału dużo wody. 

18.00 – wypij pierwszą porcję roztworu wody z solą Epsom (3/4 szkl). Pij roztwór podgrzany  minimum  do temperatury ciała (+- 40*C). Dobrze jest popić kilkoma łykami czystej ciepłej wody. Odkryjesz, że czysta woda jest słodka. 😉

20.00 – wypij drugą  porcję roztworu soli Epsom  (3/4 szkl). Popij  czystą wodą.

Jeśli w tym czasie odczujesz parcie na biegunkę, skorzystaj z toalety i dalej kontynuuj procedurę.

Grapefruit i oliwa powinny stać w ciepłym miejscu. Wyciśnij owoc. Oczyszczony z włókien sok i energiczne zamieszaj z oliwą w słoiku lub w średniej butelce. Można dodać ornitynę dla łatwiejszego zasypiania (do kupienia w aptece).  Odstaw roztwór w ciepłe miejsce (zimową porą np. na grzejnik).

Zacznij wieczorną toaletę na tyle wcześnie, aby o 22.00 być przy łóżku. Jeśli możesz, skorzystaj z gorącej kąpieli. Przygotuj termofor z gorącą wodą .

22.00 – zamieszaj i wypij roztwór oliwy i cytrusa.

Zrób to w miarę sprawnie. Można użyć szerokiej rurki do picia, jak w wypadku roztworu soli Epsom, ale oliwa z sokiem przy Epsom, jest bardziej „smaczna” ;).

Od razu połóż się spać z głową lekko wyżej. Szczególnie przez pierwsze 30min. należy pozostać w bezruchu, na wznak. Tylko nie skupiaj się na bezruchu do tego stopnia, że ciało sztywnieje. Wyluzuj się 🙂

Pozycja przez pierwsze 30min. na prawym boku z prawym kolanem podciągniętym bliżej klatki piersiowej,  jest dobra jeśli cierpisz na spore kamienie pęcherzyka żółciowego, albo masz bóle pęcherzyka. Można ją stosować pierwsze 3 oczyszczania. Leżąc na wznak, łatwiej schodzą kamienie z wątroby.  Nie rozmawiaj, nie śmiej się, rozluźnij całe ciało, mięśnie twarzy, myśl o czymś przyjemnym, trzymaj na wątrobie termofor (prawy łuk żebrowy). Skup się na oddechu, normalnym oddechu, nie za płytkim, ani nie za głębokim. 

Jeśli na USG stwierdzono u ciebie większe kamienie, które nie mogą opuścić pęcherzyka podczas leżenia spokojnie, można zrobić jeszcze coś dodatkowo. Około 15min po wypiciu oliwy włóż zagięte palce prawej dłoni pod żebra i przesuwaj nią od boku ciała aż do łuku żebrowego. Jeśli miałbym to zobrazować to palce powinny wykonywać ruchy takie jak gąsieniczka idzie swoimi nóżkami. Uczucie może być dziwne, ale nie powinno sprawiać mocnego bólu – z umiarem proszę. 🙂

Ważne jest aby pozostać w łóżku do około 6.00 rano. Wyjątkiem są parcia na biegunkę lub wymioty, które występują rzadko. Dzieje się tak najczęściej u osób, które zjadły za dużo przed 14.00 w obawie, że będą zbyt głodne wieczorem, osób odwodnionych, osób z dużymi zatorami dróg żółciowych, osoby które przyjęły zbyt dużą dawkę oliwy jak na swoje nawyki żywieniowe (weganie i frutarianie, osoby mniejsze). Czujesz, że nie dasz rady wyleżeć – idź do toalety, a po powrocie kontynuuj procedurę. Nic nie przepada. 

 

Rano.

Rano wypij kolejną porcję  ciepłego roztworu soli Epsom ( 3/4 szkl). Zrób to między 6.00 – 7.00. 

Po kolejnych 2h, wypij ostatnią porcję roztworu soli Epsom i czekaj na kamienie niesione z biegunką. Po kilku odwiedzinach toalety, w sedesie powinny się pojawić zielone kamienie podobne do plasteliny. Z uwagi na lżejszą  masę, będą wyraźnie widoczne na powierzchni wody. Kolor kamieni wątrobowych może być zielony, brązowy, beżowy, żółty, a nawet czarny. Niektóre z nich mogą być uwapnione i przez to cięższe.

Jeśli biegunka nie występuje do 9.00, wypij dodatkowe 2 szkl. ciepłej wody. Teraz możesz pić tyle wody ile tylko potrzebujesz. Dodatkowe jej ilości pomogą w wypłukiwaniu wydalonych złogów. Tylko pamiętaj, żeby nie pić jej chwilę przed i chwilę po piciu roztworu soli Epsom. Pozwól najpierw się wchłonąć soli Epsom, a po minimum 15 minutach możesz pić dodatkowe ilości wody.

Częste biegunki mogą objawiać się pieczeniem odbytu. Użyj wacika z oliwką – pomaga. 😉

1h po zakończeniu częstych biegunek, można zacząć od wypicia małej ilości jakiegoś soku owocowego, potem zjeść owoc. Biegunki zazwyczaj ustają przed południem. Do końca dnia możesz wciąż wydalać kamienie żółciowe.

  Tłuszcze wymagają dużego wysiłku w metabolizowaniu. Zbyt wczesne tłuste i mięsne dania spowodują ból, złe samopoczucie, duże obciążenie samego organu i jego wielu funkcji. Kieruj się rozsądkiem, a nie uczuciem głodu. 🙂 Z tego co wiem, banany pomagają wyhamować biegunkę. Kasza jaglana też będzie dobrym sposobem. Ino panuj nad głodem i nie jedz zbyt wiele na raz, bo wątroba będzie boleć…

Nie jedz tłuszczu i mięsa przez kolejne kilka dni (2 dni minimum). Pamiętaj, że poranne porcje roztworu soli Epsom utrzymują przewody żółciowe w dużym rozluźnieniu, przynajmniej do końca dnia. Jeśli nawcinasz się czegoś tłustego lub mięsa, możesz pobudzić wątrobę do wydzielenia niewielkiej ilości żółci. Ta żółć przepchnie kolejne kamienie w kierunku ujścia wątroby. Taki efekt może powodować dyskomfort, ucisk. Nawet zablokowanie kolejnego kamienia w zwieraczu pęcherzyka – a to już boli. 

Dlatego podkreślam jak bardzo ważne jest poważne podejście do tego oczyszczania, żeby potem nie biadolić w komentarzach. 🙂 Oczywiście staram się zawsze doradzać i w takich wypadkach, ale lepiej zrobić jak poleca powyższa procedura – bez udziwnień. 🙂 Lekki dyskomfort po prawidłowo przeprowadzonym oczyszczaniu powinien przejść po maksymalnie kilku dniach – to normalne.

Profilaktyka między oczyszczaniami

W okresie między oczyszczaniami warto zastosować dobrej jakości suplement wspierający detoksykację i odbudowę wątroby. Osobiście rekomenduję AkuCleanse ma świetny skład i dużą skuteczność.

 

Jak często wykonywać to oczyszczanie?

Procedurę najlepiej wykonywać w odstępach 1-2 miesięcy. Oczyszczanie wątroby  będzie w pełni skuteczne jeśli pociągniesz je do końca. W zasadzie należy zrobić je A-Z. Ile to będzie razy? 6? 10? 20? 30? Nie wiem… Wszystko zależy od tego ile złogów zalega w twojej wątrobie i jak przyłożysz się do przygotowań. Generalnie oczyszczanie jest ukończone jeśli 2 razy z rzędu nie będzie żadnych kamieni w sedesie. U mnie tak było za 15 i 16 razem, ale w czasie wiosny, kiedy wątroba pracuje intensywniej, okazało się że kamienie z głębszych obszarów zeszły niżej. Czułem  kłucie pod łukiem żebrowym. Odpowiednio wykonane oczyszczanie usunęło problem, a w sedesie wylądował brykiecik z ubitych mniejszych kamieni. Czekam i obserwuję co będzie dalej. Obserwuj siebie, to najlepszy sposób.

U niektórych osób kamienie pojawiają się dopiero po 2-3 oczyszczaniu. Brak rezultatów po pierwszym oczyszczaniu nie oznacza, że zrobiłeś je źle, albo że nie posiadasz takich złogów.

Ja wykonałem do tej pory 21 oczyszczań. Największe kamienie poszły za 10-tym razem. Przypuszczam, że blokowały główny kanał żółciowy większego płata wątroby. Teraz schodzą tylko drobne kamienie z głębszych obszarów. Obiecałem sobie, że dociągnę cały proces oczyszczania tak jak należy. Tobie życzę podobnej determinacji, a z pewnością jakość twojego życia bardzo się polepszy. 🙂

Zobacz jak proces oczyszczania przebiega u mnie (wciąż aktualizuję zdjęcia) i jakie uzyskuje efekty:

Moja historia oczyszczania wątroby i woreczka żółciowego.

 Po całkowitym oczyszczeniu wątroby, powtarzanie płukania 1-2 razy w roku  pozwoli utrzymać ten największy i najbardziej skomplikowany po mózgu organ w pełni sił i sprawności. Jest to najważniejsze oczyszczanie organizmu, a po jego wykonaniu poprawa zdrowia następuje już na następny dzień

 

Oczyszczanie a nowotwory.

Wszyscy chorzy na nowotwory mają liczne kamienie wątrobowe liczone nawet do 20.000. Mogą nosić w wątrobie ilość zajmującą jej połowę objętości (ja byłem bliski tej ilości). Pamiętaj, że w tej kwestii nie ma rzeczy niemożliwych. Możesz powrócić do zdrowia, bo ciało ma niesamowite możliwości odnowy – nawet ciało chorych na nowotwory. Przyjmując chemię tylko pogorszysz sytuację.

 

Moja osobista prośba 🙂

Chcesz się jakoś odwdzięczyć za informacje jakimi dzielę się z Tobą? Przed oczyszczaniem i po nim zrób sobie USG wątroby, pęcherzyka żółciowego, badania na AST i ALT ze krwi. Po oczyszczaniu zdobędziesz dowody na skuteczność tej metody. Ja z kolei będę mógł wykorzystać Twój przykład, jako jeden z grupy osób jakie potrzebuję opisać w pracy dyplomowej (potrzebowałbym skany wyników). Możesz mieć wkład w rozwój i propagowanie naturalnych metod przywracania zdrowia. Razem możemy uratować wiele pęcherzyków, a nawet żyć! Piszcie w tej sprawie na kontakt@humel.pl  

 

 

Nie daj się wpuścić w maliny!

Odkąd pojawiły się urządzenia diagnostyczne do wykrywania pasożytów metodą Volla, panuje mit, że zanim usunie się kamienie wątrobowe, należy poddać się serii kuracji prądami w celu zabicia przywr. Zdaniem Huldy Clark, to właśnie przywry torują drogę kamieniom. Jak jest w rzeczywistości? A no rzeczywistość jest z bardzo inna. Koniecznie przeczytaj o tym:

Przywry czy kamienie żółciowe? Zagadka rozwiązana.

 

Ważna uwaga!

Osoby z zaparciami i blokadą jelita grubego muszą upewnić się, że w czasie oczyszczania wątroby nie dojdzie do utknięcia kamieni w mocno zwężonym świetle jelita. Bardzo dobrze sprawdzają się lewatywy przed i po oczyszczaniu. Moritz w swojej książce „Oczyszczanie wątroby i woreczka żółciowego” uważa za niezbędne. Upewnij się, że twoje jelita są drożne w czasie wykonywania oczyszczania wątroby i pęcherzyka. Lewatywa po oczyszczaniu daje większą pewność, że kamienie żółciowe nie pozostaną w uchyłkach jelita grubego. Ta zasada jest szczególnie polecana osobom z „rozepchanymi jelitami”. 

Zanim podejmiesz decyzję o oczyszczaniu, zapoznaj się też z moją informacją.

 

Najczęściej zadawane pytania:

 

 • Jak jeść po oczyszczaniu?

Odpowiednie będą dania z gotowanych, parowanych warzyw, białego ryżuJedz porcje zdecydowanie mniejsze. Po 1-2 dniach możesz pozwolić sobie  na małe ilości tłuszczu w posiłkach, pamiętając, że najlepsze trawienie zawsze przypada w godzinach 12.00-13.00.

 

 • Czy zatory dróg żółciowych zawsze puszczają za pierwszym razem?

Niektórzy mają dość zwarte zatory. Pojawienie się u nich kamieni po pierwszej kuracji nie zawsze jest możliwe. Procedurę trzeba powtarzać do skutku. Powodzenie zależy głownie od dokładnego zastosowania się do podanych wskazówek. Czas wypijania składników powinien być przestrzegany z dokładnością do 10 minut.

 

 • Czy można pozbyć się tych kamieni bez użycia skalpela i żmudnych diet?

Tak. Każdy może wykonać proste oczyszczanie za pomocą podanej przeze mnie procedury. Jesteś w stanie wydalić kamienie o wielkości nawet przepiórczego jaja. Czytałem o mężczyźnie, który `wydalił kamień wielkości piłki golfowej.

 • Czy to boli?

Nie, nie boli. Procedura jest bezbolesna i bezpieczna, jeśli tylko zastosujesz się do dokładnie opisanych zaleceń krok po kroku.

 • Czy takie oczyszczanie można wykonać u dzieci i staruszków?

Tak. Jednak przedział wiekowy zaczyna się około 15 roku życia, i stosuje się proporcje o połowę mniejsze niż u dorosłych. Natomiast u osób starszych zależy w dużym stopniu od ogólnej kondycji i należy wykazać się rozsądkiem. Literatura opisuje przypadki 85 letnich staruszków, którzy znosili oczyszczanie bardzo dobrze, a ich stan ulegał wyraźnej poprawie.

 • Jestem po operacji usunięcia pęcherzyka żółciowego. Czy to znaczy, że jest już za późno?

Nie. Większość kamieni (90%) nadal pozostaje w wątrobie. Osoby bez pęcherzyka powinny wykonać to oczyszczanie, tak samo jak te które go posiadają. Osoby bez pęcherzyka wydalają spore ilości kamieni i złogów.

„Ja właśnie zrobiłam pierwszy raz .Wyszło mnóstwo ,duże i małe .Czuję się dobrze. Zachęcam i polecam. Na pewno będę kontynuować ,mam usunięty ponad 15 lat temu woreczek i miałam usuwany w Niemczech kamień z dróg żółciowych 8 miesięcy temu.Weronika”  – Komentarz  czytelniczki naszego bloga.

 • Niektórzy przekonują mnie, że wydalone kulki to Oliwa „zmydlona” z żółcią i solą Epsom.

Po pierwsze: Siarczan magnezu jest pity – i tym samym wchłonięty – w 2h odstępach od wypicia oliwy, więc nie ma możliwości zmieszania się obu.

Po drugie: Żółć wydzielona po wypiciu oliwy z grapefruitem emulguje oliwę. To oznacza, że działa na tłuszcz jak płyn do naczyń. To oznacza, że nie zbija tylko rozbija tłuszcz na mikro drobinki, tak aby mogły być wchłonięte przez kosmki jelitowe.

Nie ma opcji, żeby w jelitach wytworzyło się jakieś mydło! Po wielokrotnym oczyszczeniu wątroby wydala się już tylko wodę. Gdyby tworzyło się mydło w postaci kulek, każdy kto wykonuje to oczyszczanie wydalałby je za każdym razem… ale tak się nie dzieje.

 • Mój lekarz powiedział, że to nie możliwe, aby wydalić kamienie żółciowe takich rozmiarów i w takiej liczbie. Czy to możliwe, że to wcale nie są kamienie żółciowe tylko kamienie kałowe?

Zdjęcie obok przedstawia efekty mojego 20-tego oczyszczania. Różnica między kamieniami kałowymi, a żółciowymi nie pozostawia miejsca na pomyłkę.

Zdjęcia dostępne w internecie też rozwiewają wątpliwości. Wystarczy wpisać w google „kamienie żółciowe”, a w osobnej karcie „kamienie kałowe” – kliknij opcję przeglądarki grafika. Nawet dziecko dostrzeże .

Film przedstawiający dopiero co wycięty pęcherzyk żółciowy zawierający spory kamień żółciowy.

Nieznajomość naturalnych i niezwykle skutecznych metod oczyszczania wątroby, przez lekarzy nie jest niczym, dziwnym, ani nowym.

Medycyna konwencjonalna skupia się na objawach kamicy, a nie ich przyczynach i sposobach usunięcia. Kanały żółciowe zbudowane są z mięśni gładkich. Jeśli spory kamień żółciowy nie jest w stanie przejść przez przewód żółciowy wspólny, równie dobrze kobieta nie może urodzić dziecka. Szyjka macicy też jest zbudowana z takich mięśni jak kanały żółciowe – mięśni gładkich. Nikt nie posiada kamieni żółciowych wielkości główki dziecka, a jednak dzieci się rodzą. Dlaczego więc tak wielu ludzi nie chce uwierzyć, że kamień żółciowy wielkości czereśni (a nawet orzecha włoskiego) jest w stanie przejść przewodem żółciowym?  😛 Ludziom udaje się wydalić spore kamienie.

Jeśli jesteście zadowoleni z tego oczyszczania i macie dobre efekty, możecie wysłać mi zdjęcia kamieni, które udało się wam wydalić na kontakt@humel.pl  . Już niejedna osoba pisała w komentarzach o wydaleniu kamieni wielkości 2-3cm. Stworzyłem galerię waszych sukcesów. Niech będzie potwierdzeniem dla osób niezdecydowanych i sceptycznych.

 

 Ciekawe podejście w kwestii powstawania kamieni żółciowych.

Uważasz, ten artykuł za wartościowy, mogący pomóc twoim bliskim? – udostępnij im go. 🙂 Promuj cenne informacje!

Jeśli masz pytanie, zamieść je w komentarzu do artykułu.

Pozdrawiam 🙂

 

Przeczytaj również:

Ciemna strona RAW FOOD.  Surowe wzmaga reakcję odpornościową.

Brak miłości do siebie, a borelioza, choroby skóry, autoagresja, niska odporność.

95% ludzi posiada kamienie żółciowe – czym to skutkuje?

Jak w końcu przestać pić kawę? 6 pomocnych rad.

Obniżanie poziomu cholesterolu – droga do chorób fizycznych i psychicznych. Czym grozi zbijanie cholesterolu?

 

 

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

1 314 komentarzy


  1. // Odpowiedz

   Radzę poczekać do odstawienia. Wraz z uwolnieniem kamienie mogą zostać uwolnione toksyny, których lepiej żeby dziecko nie otrzymało. Wszelkie kuracje oczyszczania lepiej robić przed ciążą, nigdy w trakcie .
   Pozdrawiam.


   1. // Odpowiedz

    Witam. 2 tygodnie temu zrobiłem po raz pierwszy oczyszczanie. Największą biegunkę miałem po wypiciu 2 porcji soli i przed wypiciem oliwy z sokiem. Noc bez problemów i na drugi dzień wypiłem 2 kolejne porcje soli według przepisu. Ale już nie miałem żadnej biegunki, kamienie nie zostały wydalone może jakieś nieduże które nie rzuciły mi się w oczy. Teraz mam uczucie że cały czas mnie uciska pod prawym żebrem i nie wiem czy już mogę zrobić następne oczyszczanie czy udać się na USG?


    1. // Odpowiedz

     Mogłeś się odwodnić przed wypiciem oliwy. Organizm musi być nawodniony. Jeśli nie wydaliłeś kamieni rano (o ile w ogóle były), wydaliłeś je z kupką. 🙂
     Jeśli dostałeś biegunki bezpośrednio po wypiciu pierwszych 2 porcji soli, istnieje możliwość, że kanały żółciowe nie uległy rozluźnieniu. Nic się nie stało. Próbuj dalej. 🙂


     1. //

      Po pierwszym wypiciu wody była pierwsza biegunka, po drugim było ich pare i ciągłe przelewanie w brzuchu…
      Martwię sie ze coś idzie nie tak…
      🙁


     2. //

      Ile minut po wypiciu była biegunka? O której był ostatni posiłek? Zjadłaś dużo czy mało? Co jadłaś?


     3. //

      Około 40. Ostatni posiłek był o 13:00. To był ryż z jabłkiem. Staram sie pić dużo wody.


   2. // Odpowiedz

    Proszę o instrukcję jak oczyścić jelito grube przed oczyszczaniem wątroby i jak długo ?Pozdrawiam


    1. // Odpowiedz

     Na You Tube jest dużo materiałów jak to zrobić. Np wpisać w pasek wyszukiwania „Jak wykonać lewatywę” itp hasła.


  2. // Odpowiedz

   Czy to zadziala jesli mam kilka polipow na woreczku? Czy wówczas zastosowac inna kuracje?


   1. // Odpowiedz

    Zależy czy polipy to polipy, a może kamienie – wszystko zależy od interpretacji osoby robiącej USG.


   2. // Odpowiedz

    Polecam poczytać o naturalnym produkcie – koncentracie z pierzgi pszczelej . Stosuję go już któryś miesiąc z rzędu. Pomógł mi niesamowicie w oczyszczaniu. Jakby ktoś chciał wiedzieć to tabletki które ja zażywałem nazywają się Bee Pearl czy coś podobnego.


   3. // Odpowiedz

    Ja taz mam polipa na woreczku 6 mm, czy nie jest lepiej usunac woreczek oraz mam piasek przez ktory mam mdlosci.


    1. // Odpowiedz

     Zapewniam cię Violetta, że będziesz zdrowsza i szczęśliwsza z tym polipem niż po wycięciu całego organu. Większość ludzi dorosłych – o ile nie wszyscy – żyje z jakimiś polipami, guzkami i kulkami. Dopóki ich się nie straszy i nie traktuje truciznami to żyją normalnie. A ten polip może się okazać kamieniem. Jeden operator USG powie kamień a drugi, że polip. Łatwo dostać się pod skalpel, a często przez pomyłkę.


  3. // Odpowiedz

   Dzieki za artykuł. W koncu nadzszedl czas i na moj pierwszy raz 😉 Regularnie robie lewatywę z kawy, i jutro podczas oczyszczania wątroby, przed i po zamierzam takze zastosować te z kawy zamiast z wody. Jak sie na to zapatrujesz? 🙂


   1. // Odpowiedz

    Ja osobiście nie łączyłbym tych 2 metod za jednym razem. Ale jeśli chcesz, możesz potem napisać nam jakie są rezultaty. Pozdrawiam 🙂


    1. // Odpowiedz

     W związku ze snem, zastosuje jednak wodę, a po wszystkim kawę 😉 Kiedy dokładnie mozna przeprowadzić lewatywy? Ok 17 przed oczyszczaniem i kończąca następnego dnia około ktorej?
     Dziekuje 🙂


     1. //

      Pierwszą nie później niż do 17, a rano po ustaniu częstych biegunek. Piszę częstych bo tak na prawdę to do końca dnia będzie od czasu do czasu jakaś mała bieguneczka. Powodzenia


     2. //

      Wieczorem i rano pobiegłam do łazienki ale chcąc moc wyłowić kamienie skorzystałam z miski na podłodze. W tej pozycji jakoś sie przyblokowałam i nic nie opróżniłam. Teraz jest po 9, wypiłam szklankę wody, jest mi słabo i niedobrze. Bardzo mało ze mnie schodzi mam wrażenie ze jakis kamień blokuje przy ujsciu. Troszkę mnie bolą jelita czasem na dole. Co zrobić?


  4. // Odpowiedz

   Cześć. Jestem po 9 oczyszczeniach, robię co miesiąc. Największy złóg chyba za 5 razem, szerszy niż moneta 5 zł. Dalej wychodzą. Ostatnio mam obniżona odporność: angina, zatoki. Podczas badań wyszło mi obniżenie minerałów. Czy minerały wypłukuja się podczas procesu oczyszczania?? Jeżeli tak, to jak temu przeciwdziałać? Czy mam teraz zrobić przerwę w oczyszczeniach??


   1. // Odpowiedz

    Nie wiązałbym oczyszczania z utratą minerałów. Proponuję przejść na dietę gotowaną i dobrze gryźć pokarm. Warto zadbać o odpoczynek po jedzeniu i wprowadzić jakieś kiszonki do jedzenia. Kwaśne zwiększa zdolności trawienia żołądka. Angina i zatoki najprawdopodobniej są rozwiązaniem jakichś sytuacji i organizm odreagowuje. Z oczyszczaniem można zrobić tak, że zamiast co miesiąc robić je co 2-3 miesiące. Obserwuj ciało.


  5. // Odpowiedz

   Od trzech lat mam bole pod prawym lukiem zebrowym zawsze w miesiacu maj , czerwiec. Dwa lata temu bardzo sie nasily. Poszlam do lekarza zrobil USG, badania krwi. Wszystko w normie. Lekarz nie wiedzial co mi jest, wiec odeslal mnie z niczym. A bol w tym roku powrocil. Pewnie kamienie . Chcialbym sie ich pozbyc. Robilam kiedys oczyszczanie watroby, podobna metoda ( bez soku jablkowego I ogrzewania watroby). Nie wyszlo. Mialam straszna biegunke I zadnych efektow w postaci kamienii. Dlatego wiecej juz nie robilam. Po przeczytaniu pelnego przepisu czuje sie zmotywowana zeby sprobowac jeszcze raz. Ale zastanawia mnie jedna rzecz dlaczego czuje bol tylko w okresie maj / czerwiec a przez eszte czasu jest ok. I tak przez trzy lata pod rzad.


 1. // Odpowiedz

  Dieta jabłkowa dla mnie nie do akceptacji, czy można jabłka czymś zastapić?


  1. // Odpowiedz

   Tak. W takiej sytuacji pijesz dziennie roztwór 1,2-1 łyżeczki kwasu jabłkowego rozpuszczonego w 1L wody przez 6 dni.
   Do kupienia w internecie.


   1. // Odpowiedz

    Skąd taki kwas jabłkowy wziąć? Tzn gdzie kupić?


 2. // Odpowiedz

  Witam. Można stosować ocet jabłkowy zamiast jabłek? W jakich proporcjach?


  1. // Odpowiedz

   Niestety nie.
   Ocet nie wchodzi w grę przy tym oczyszczaniu, chociaż jest świetny profilaktycznie na co dzień.


 3. // Odpowiedz

  choruje na cukrzycę typu 1 – czy takie oczyszczanie jest możliwe przy insulinoterapii??


  1. // Odpowiedz

   Tak, ale zamiast jabłek zastosuj kwas jabłkowy 1,2-1 łyżeczki na 1L wody dziennie. Unikniesz dużych dawek cukru z soku.
   Pozdrawiam.


 4. // Odpowiedz

  Jak wrócę ze sanatorium to przygotuje sobie takie oczszczenie
  Aż trudno uwierzyć że aż tyle może być kamieni i. że tak naturalną metodą można to zrobić


  1. // Odpowiedz

   Ja podszedłem z wielkim entuzjazmem do tego oczyszczania od początku i to było najlepsze co zrobiłem w ciągu życia dla ciała.
   Nie zawsze udaje się za 1 razem i czasem jest przy tym złe samopoczucie, ale już na 2 dzień zdrowie wraca na lepszą drogę.


 5. // Odpowiedz

  Ja zrobiłam 2 tygodnie wegetariańską dietę + codziennie 1l soku świeżo robiony z jabłek reszta wg instrukcji dzisiaj mija 2 dzien po oczyszczanie i 2 dzien okropnego bólu wątroby aż ciezko sie ruszać dlaczego ? To było moje pierwsze oczyszczanie


  1. // Odpowiedz

   Masz dość twardy i zbity zator. Spróbuj nast. razem zamiast soku pić rozpuszczony kwas jabłkowy. Sporo osób za 1 razem nie ma efektów i część z nich złe samopoczucie, ale jak zacznie się sypać to konkretnie. Postaraj się dobrze rozgrzewać wątrobę i sprawdź czy nie jadłaś czegoś żółciopędnego jak czosnek cebula. Uda się 🙂 Powodzenia.


   1. // Odpowiedz

    Wierze ze sie uda dziekuje za rade złapałam ogromnego bakcyla na poprawę swojego zdrowia najchętniej juz odrazu zrobilabym następne oczyszczanie ale wiem ze musze poczekać wiec nie bede marnowala tego czasu i w międzyczasie zrobię oczyszczanie nerek


    1. // Odpowiedz

     Agnieszko, a jak zamierzasz oczyścić nerki ?


 6. // Odpowiedz

  Czytam z ciekawością wszystkie posty i komentarze na temat oczyszczania wątroby.Szukam w nich problemu który mnie dotknął.Po 90 minutach od wypicia pierwszej szklanki z solą Epsom dochodzi u mnie do zaczerwienienia twarzy i dekoltu.Przy pierwszym oczyszczaniu zignorowałam to,ale przy kolejnym było jeszcze gorzej.Naczynka krwionośne rozszerzyły się tak mocno,że niektóre popękały.Nie było przy tym wysokiego ciśnienia. Może jakieś uwagi.Pozdrawiam.


  1. // Odpowiedz

   Wygląda na to, że masz jakiś rodzaj alergii na Epsom.
   Pękanie naczynek może być skutkiem ich słabej kondycji.
   Możesz zastąpić Epsom cytrynianem magnezu.
   Jest mniej skuteczny ale może obejdzie się bez alergii.


 7. // Odpowiedz

  Ja juz robiłam 4 razy oczyszczenie watroby…swietne samopoczucie…
  Polecam


 8. // Odpowiedz

  Mam mieszane uczucia, bo z tego co mi wiadomo to oczyszcznie powinno się zacząć od jelita , potem oczywiście wątroba , nerki itd.


  1. // Odpowiedz

   Najważniejsze, żeby nie było zaparć i zastojów w jelitach.
   Postaram się to dodać w artykule. Dziękuję za sugestię.
   Pozdrawiam i dzięki za czujność. 🙂


 9. // Odpowiedz

  Opisujesz podobną metodę do metody oczyszczania wątroby wg dr Clark. Tylko tylko,że ona zaleca kuracje przeciwpasożytową przed oczyszczaniem. Nie wspomina chyba o jabłkach przed. No różnica że spożywaniem wody, ona od 14 nie zaleca picia nawet wody. Ja zrobiłam drugi raz oczyszczanie jej metodą. Za pierwszym razem efekt był,ale za drugim był piorunujący… 😉 pozdrawiam


  1. // Odpowiedz

   Ja zaczynałem też od metody Clark. Usuwanie pasożytów to mit. U kolegi po oczyszczaniu wątroby przywry zaczęły same się wysypywać bez cudownych prądów Huldy. Gdyby zabić mu w zatkanej wątrobie te ponad 30 przywr, mógłby nie przeżyć rozkładu takiej ilości padliny. Niestety ale H.Clark się myliła. Poza tym Clark polecała pić schłodzony roztwór soli co wyziębia wątrobę. Polecam jednak oczyszczanie z tego artykułu.
   Pozdrawiam


   1. // Odpowiedz

    są powazniejsze pasożyty niż przywry np bąblowiec , glista , która podczas oczyszczania przenosi się z krwią do innych narządów, mózgu, oczu, podczas oczyszczania czułam ruch glist w mózgu i w całym ciele, to nie są przelewki i jeśli ktoś jest bez pasozytów większych może się oczyszczać bez problemu ale jesli ma to przestrzegam bo można sobie zrobić więcej szkody niż pożytku


    1. // Odpowiedz

     Moritz nie wspomniał ani słowem o oczyszczaniu z robaków w powiązaniu do oczyszczania. Nie widzę jakiegokolwiek problemu. Reszta to tylko straszenie i hipotezy nijak mające się do rzeczywistości. Jak ma się nieszczelności i niską odporność to czy się oczyszcza czy nie to i tak robak pójdzie tam gdzie będzie mógł. Z drugiej strony, jak ktoś ma dobrą wyobraźnię to poczuje to co chce, albo to czego się boi. Lepiej z niej nie korzystać w temacie robaków bo się je przyciągnie.


     1. //

      Co to znaczy, ze się je przyciągnie? No te robale


     2. //

      Jeśli się skupiasz na czymś to działasz myślą jak magnesem. Ludzie ciągle bojący się złodzieja przyciągną złodzieja. Ludzie myślący dobrze o sobie, innych, o zdrowi u i szczęściu przyciągną to o czym myślą. Ofiara często przyciąga kata, a kat ofiarę. Myśl to rodzaj fali a inni ludzi, robaki i przedmioty są odbiornikami tych fal. Trudno w to czasem uwierzyć, ale mi się to sprawdza bardzo często. Jeśli się na czymś bardzo skupiasz to oddajesz temu energię, zasilasz to. Dlatego nieprzejmowanie się robakami jest jedną z form oczyszczania z nich.


 10. // Odpowiedz

  Czy wychodzące kamienie są twarde?
  Czy takie oczyszczanie może zrobić osoba ze stomią? Skora w która jest wrośniete jelito nie rozciaga się – nie dojdzie do zatoru?


  1. // Odpowiedz

   Kamienie są konsystencji plasteliny. Nie obawiałbym się o zator. Nie mam doświadczeń ani relacji osób ze stomią, ale sądzę, że można robić.


 11. // Odpowiedz

  Witam,
  mam ok.4cm kamień…Czy jest szanasa na usunięcie tą metodą?
  dziękuję za przepis:)Pozdrawiam:)


  1. // Odpowiedz

   Wybitny naturoterapeuta pisze o kamieniu swojej żony 4x6cm. Wyszedł bez problemu. Po wypiciu oliwy proszę ułożyć się na prawym boku z kolanem podciągniętym wysoko. Jeśli nie pójdzie to przesuwać palcami pod żebrami od boku ku środkowi ciała, wtedy wyjdzie na pewno. Proszę się upewnić, że nie ma zatorów w jelicie grubym. Proponuje lewatywę przed i po oczyszczaniu. Powodzenia.


   1. // Odpowiedz

    Jaka lewatywe polecasz? Ja robie wlewki z kawy organicznej (tylko do wlewek), czytalam tez o wlewkach z octrm jablkowym


    1. // Odpowiedz

     Ja robiłem na soku z cytryny. Ocet i kawa też mogą być dobre, ale trzeba uważać żeby nie przedobrzyć ze stężeniem.


 12. // Odpowiedz

  Bardzo dziękuję za odpowiedż i radę:)
  Zadałam sobie ten temat do rozwiązania i teraz ta metoda do mnie przemawia.
  Będe mogła ją zastosować w czerwcu.Jak pójdzie podzielę się i podziękuję:)
  Serdecznie pozdrawiam
  Lena


 13. // Odpowiedz

  Jestem po resekcji pęcherzyka żółciowego i zastanawiam się czy takie oczyszczanie wątroby może się udać w tym przypadku (małe nagromadzenie żółci)?


  1. // Odpowiedz

   Jak najbardziej warto wykonać. Wątroba wypcha to co w niej zalega. 🙂


 14. // Odpowiedz

  Szkoda tylko że większość (lub wszystkie) komentarze pisane przez osobę związaną z blogiem.


  1. // Odpowiedz

   Zapewniam, że nie. To nie w moim stylu 🙂
   A może mi życzysz braku komentarzy… 😉


  2. // Odpowiedz

   nie zgadzam się co do komentarza „MAGDA” trafiłam na tę stronę przypadkiem, (szczerze mówiąc to pierwszy tego typu wpis) Temat jest ciekawy a jeśli ktoś kiedyś miał do czynienia z bólami związanymi z pracą wątroby i żółcią to czyta takie artykuły z zapartym tchem, zastanawiając się jak to może mu pomóc i dopytując autora/autorki (bo nawet nie wiem ;))
   Dziękuje HUMEL za przepis na lepsze samopoczucie przy małym wysiłku


   1. // Odpowiedz

    Niestety w sieci jest sporo sfrustrowanych blogerów zazdroszczących dobrego wpisu. Cieszę się, że wpis się podoba. Pozdrawiam ciepło.:)


 15. // Odpowiedz

  O ile mi wiadomo, kamienie wychodzące z woreczka idą kanalikiem w stronę trzustki, zator na tym odcinku może wywołać i raczej wywołuje zapalenie: otrzewnej bądź trzustki?! Jaka jest Pana opinia?


  1. // Odpowiedz

   Tak. Zator kamieni w brodawce Vatera prowadzi do cofania soków trzustki i żółci na trzustkę. To oczyszczanie usuwa takie zastoje. Nic nie utyka, bo sól Epsom rozluźnia kanały podczas wypychania kamieni. Wile osób się tego obawia, ale jeszcze nie słyszałem o kogokolwiek żeby coś mu utknęło w czasie prawidłowego wykonania oczyszczania.


 16. // Odpowiedz

  czy osoba z nowotworem drobnokoworkowym , kamieniem w pecherzyku 2.5 cm i stomia moze stosowac ta metode?


  1. // Odpowiedz

   Osobiście sobie bym zrobił, ale każdy musi podjąć decyzję sam. Nie mogę Pani odpowiedzieć TAK/NIE w tej sytuacji.


 17. // Odpowiedz

  Jeszcze jedno, tak czytając to dochodzę do wniosku że dużą trudność robi część ” Należy odstawić tłuszcze i mięso na tydzień (minimum 5 dni) przed oczyszczaniem .” Bo ten problem najczęściej dotyczy tych co mają szybkie tempo życia i lubią się najeść 😉 Takie przygotowanie wymaga wielkiej świadomości i samodyscypliny. Skoro wielorazowy był u Ciebie ten czas przygotowania do oczyszczenia czy możesz podzielić się na blogu takim przykładowym przygotowaniem w konkretnych posiłkach i produktach jakie można sobie zaserwować przez ten tydzień przed i po? 🙂 z góry dziękuje


 18. // Odpowiedz

  Wszystkie tłuszcze?
  Co jeść przez ten tydzień?
  Sok jabłkowy pasteryzowany jest ok?
  Co jeśli ze stresu oczyszczaniem się nie zaśnie?

  W jakim wieku zacząć kuracje w celach prfilaktycznych (mam 22 lata)?
  Powtarzać do skutku, czyli ile razy?
  Mogę ich nie mieć lub mieć bardzo mało ze względu na wiek?

  Ciekawa jestem, czy trafiłeś wcześniej na tę stronę
  http://www.vismaya-maitreya.pl/naturalne_leczenie_odblokowywanie_watroby.html
  http://www.vismaya-maitreya.pl/naturalne_leczenie_oczyszczanie_watroby_cz2.html


  1. // Odpowiedz

   Śmiało możesz jeść ziemniaki, kaszę gryczaną, jaglaną, ryż biały, płatki owsiane na wodzie z bakaliami, owoce, gotowane warzywa: kapustne, marchewki, buraki, cukinie, papryki, pomidory, dynia, seler, bakłażany. chleb z dżemem, miodem. Pasteryzowany sok jest ok. W twoim wieku śmiało możesz to zrobić. Oczyszczać, aż 2 razy z rzędu nie będzie kamieni, potem raz na 6-8mcy.


 19. // Odpowiedz

  Witam, nie wiem jak Wy ale chętnie skorzystałbym z tej metody tylko obawiam się jednego. Skoro towarzyszą temu biegunki (ewentualnie wymioty) to jak zastosować tę terapię w tygodniu. Wiadomo człowiek idzie do pracy i co jak naglę Cię chwyci? :/ No chyba, że da się z tym uporać na weekend to wtedy jeszcze można przecierpieć. Jak Wy (oraz sam Autor/-ka) radziliście sobie w tej sytuacji. Kiedyś stosowałem lek Essentiale Forte aby trochę odciążyć swoją wątrobę, ale nie widziałem różnicy. Po opisach wydaje się, że ta metoda działa. Pozdrawiam


  1. // Odpowiedz

   Ostatni dzień kiedy wydalasz kamienie, koniecznie zarezerwuj wolny. Większość ludzi planuje tak, żeby to był weekend. Wymioty to rzadkość.


 20. // Odpowiedz

  Dzien dobry,
  Czy każdy ma kamienie? Co się zmieni po kilku oczyszczeniach? Jaka zmiana nastąpi? A dokładniej to jakie pozytywne odczucia będę miał, jakiś lżejszy będę czy co? 🙂
  Z wyrazami szacunku, Marek


 21. // Odpowiedz

  jestem wlasnie w trakcie glodowki oczyszczajacej. ile czasu musze odczekac zeby przeprowadzic takie oczyszczanie? glodowka jest przewidziana na 10 dni plus kolejne dziesiec na wyjscie z glodowki.


  1. // Odpowiedz

   Trudno mi odpowiedzieć, ale minimum 2 tyg, po głodówce to raczej minimum. Ważne żeby nie przeciążać organizmu.


 22. // Odpowiedz

  Jak odzielic kamienie od pozostalych tresci, zeby widziec czy cos wyszlo woogule i ile?
  Pozdrawiam i serdecznosci sle.


  1. // Odpowiedz

   Kamienie będą pływały na powierzchni wody dobrze oddzielone od ‚reszty’. 😉


 23. // Odpowiedz

  Czy do przeprowadzenia tej terapii zamiast termofora można użyć poduszki elektrycznej?


  1. // Odpowiedz

   Zdaje się, że ktoś odradzał poduszki i koce elektryczne. Rozgrzej wątrobę w kąpieli lub prysznicem i bez termofora też nie będzie źle.


  2. // Odpowiedz

   Wystarczy nalać dobrze ciepłej wody do butelki plastikowej, grzeje jak termofor. A co do oczyszczania to jest skuteczne, dzień po czułam się jak nowo narodzona, a na co dzień polecam wodę z sokiem z cytryny na czczo i ostropest.


 24. // Odpowiedz

  jezu toz to mozna sie zrzygac z przeproszeniem jak to wszystko wypic nie dam rady….


 25. // Odpowiedz

  Witam, nie rozumiem ile trwa samo to oczyszcanie? Oczywiscie nie wliczam tu diety, ktora robi sie przed i po. Dziekuje z gory. Joanna


  1. // Odpowiedz

   Od ostatniego posiłku do ustąpienia biegunek nast. dnia to jakieś 20-24h. Człowiek jest niedyspozycyjny następnego dnia kiedy wydala kamienie. Wcześniej w 95% można normalnie funkcjonować. Pozdrawiam. 🙂


 26. // Odpowiedz

  Ja robilam oczyszczanie watroby pijac przez 3 dni sok z jablek I burakow w proporcji 3 szklanki jablkowego soku + 1 szklanki z burakow, nastepnie w trzeciego dnia po poludniu po wzieciu gorace kapieli zaczyna sie pic 150 ml oleju z oliwek + so z 5-iu cytryn na przemian po 1 lyzce stolowej co 15 minut AZ do skonczenia calej porcji. Oczywiscie wszystko odbywa sie w lozku lezac na praym boku z ogrzewajaca poduszka elektryczna. Jest to przepis wg.P.Tombaka,zreszta bardzo skuteczny.sprawdzilam parokrotnie. Zycze powodzenia!


  1. // Odpowiedz

   Metoda skuteczna, jednak ta proponowana przez Humela znacznie łatwiejsza. Przynajmniej dla mnie.
   Wegetariański tydzień plus zamiast wody z cytrynq woda z kwasem jabłkowym ( smak podobny), a potem zupełnie prosta procedura oczyszczania.
   W stu procentach skuteczna 🙂 Bez żadnych dolegliwości 🙂


   1. // Odpowiedz

    Gdzie kupuje Pani kwas jabłkowy. Proszę o rekomendację sprzedawcy. Z góry dziękuję


 27. // Odpowiedz

  Co znaczy aby zrobić kurację 2 razy z rzędu? Skoro odstęp ma być 1-2 miesiące? Proszę o dokładniejsze opisanie jak często powinno się to robić. Czy zrobienie tylko raz coś pomoże?


  1. // Odpowiedz

   Ni robić 2x z rzędu tylko jeśli kamienie nie pojawią się przy 2 kuracjach wykonanych w odstępie podanym w artykule. Całą serię płukań należy wykonać A-Z. Inaczej ruszysz złogi i mogą zalegać w innym miejscu. Głębiej osadzone kamienie zsuwają się co jakiś czas niżej dlatego to ważne, żeby płukanie powtarzać do momentu gdy nie wychodzą. Potem raz na 6-8 miesięcy.


 28. // Odpowiedz

  Mam marskośc wątoby z powodu zakrzepicy żyływrotnej ,czy mogę oczyszczać wątrobę?


  1. // Odpowiedz

   Jeśli wątroba blokuje przepływ krwi to będzie nasilać zakrzepicę żyły wrotnej. Oczyszczanie nie powinno kolidować. Osobiście w takiej sytuacji bym sobie to zrobił, ale każdy musi podjąć decyzję sam. Proszę zadbać o dostateczne nawodnienie, aby zmniejszyć gęstość krwi. Cukier i ciężkie posiłki zwiększają gęstość krwi. Kawa, czarna herbata, alkohol, leki – wszystkie one odwadniają ciało i zwiększają gęstość krwi. Jeśli tkanka łączna wokół komórek będzie zanieczyszczona i nie otrzymają one odpowiedniej ilości tlenu i odżywienia, to ilość tych składników też będzie większa, a przez to gęstość. Wątroba ma w tym procesie bardzo ważne funkcje. Powodzenia. 🙂


 29. // Odpowiedz

  Szkoda, że wcześniej tego nie wiedziałam. Po kilku atakach trafiłam na stół operacyjny. Czy nie mając już woreczka żółciowego mogę stosować jakieś kuracje wspomagające? Jakie?


  1. // Odpowiedz

   Śmiało możesz wykonać oczyszczanie, ponieważ 90% kamieni nadal pozostaje w wątrobie. 🙂


 30. // Odpowiedz

  Czy awokado mogę stosować zamiast masła? Pisaliście co jeść, a czego nie. Ze śniadaniem, kolacją można sobie poradzić. Co z obiadami? Podzielcie się proszę gotowymi przepisami. Można jeść ziemniaki, ryż, kasze. Warzywa. Ale czym zastąpić mięso?


  1. // Odpowiedz

   Avocado jest tłuste więc spowoduje wydzielanie żółci. Mięso nie jest Ci potrzebne do zdrowia, zwłaszcza w czasie przygotowań. W kaszach, strączkach i pełnoziarnistych zbożach masz dużo białka. Mięso (jeśli nie możesz inaczej) najlepiej jeść max 3x w tygodniu do obiadu, inaczej przeciążysz wątrobę, nerki i naczynia krwionośne… można by wymieniać.


 31. // Odpowiedz

  A co w przypadku kiedy nie mam woreczka zółciowego, czy też mogę stosować tą kurację?


 32. // Odpowiedz

  Mam zmniejszony żołądek do 250 ml. Co zrobić z mieszanką oliwy, której jest więcej? Bardzo chcę przeprowadzić oczyszczania a wolę nie wymyślać sam.
  Pozdrawiam


  1. // Odpowiedz

   Witaj. Udział soku z gapefruita w mieszance oliwy ma pomóc w szybszym jej przejściu przez żołądek do dwunastnicy. Teoretycznie te 250ml powinno Ci się zmieścić. Inny sposób to wypić ile dasz radę i połóż się, a resztę wypij przez rurkę po odpowiedniej dla Ciebie chwili (przyda się pomocna osoba). Kładac się do łózka zadbaj o to, żeby głowa była na tyle wysoko, żebyś podczas picia przez rurkę nie zadławił się. Pozdrawiam. 🙂


 33. // Odpowiedz

  Witam

  Ja posiadam lamblie na drogach zolciowych ktorych nie moge sie pozbyc od 3 lat za pomoca biorezonansu. Czy moge poddac sie oczyszczaniu? Czy przy obecnosci pierwotniakow w przewodach nie istnieje ryzyko zatkania przewodu przez kamien? Przeprowadzic oczyszczanie?


  1. // Odpowiedz

   Po każdym oczyszczaniu wątroba nabiera więcej sił i odporności. Osobiście bym to zrobił na Pani miejscu, ale decyzja należy do każdego. 🙂
   Biorezonans tylko pobudza lamblie do mutacji i wzmacnia ją. Każdy organizm na świecie chce żyć, a mikroby sa wyjątkowo przystosowawcze, bo tak zostały zaprojektowane. Odradzam prądy bez względu na firmę, natężenie prądu i częstotliwość.


 34. // Odpowiedz

  Witam. Natrafilam na FB na Twoj wpis i jak zahipnotyzowana przejrzalam z rozmahu jeszcze kilka innych. Przyznam , ze dotyczyly one oczyszczania watroby ze zlogow. Od kilku lat nie mam woreczka , wiadomo dlaczego. Oswiecilo mnie dzieki Tobie , choc bylam pewna, ze problem kamieni zolciowych mnie juz nie dotyczy. Pragne zadac Ci 2 pytania. Pierwsze: poniewaz jestem otyla a Ty pisales o odpowiedniej diecie po ktorej schudles 20 kg, w zwiazku z tym jaka ma byc ta dieta? Po drugie, pisales o pozbyciu sie pasozytow minn po oczyszczaniu watroby , a moze orientujesz sie, czy istnieje szansa pozbyc sie Helikobakter? Pozdrawiam serdecznie i dzieki za oswiecenie;)


  1. // Odpowiedz

   Chudnąć zacząłem po odstawieniu nabiału i jajek na które wyszła mi spora nietolerancja. Zacząłem pić sporo soków z wyciskarki z zawartościa czerwonego buraka i marchwi. Dieta roślinna surowa wyszczupla, a mięsna, białkowa, tłusta – tuczy. Helikobacter przerasta najczęściej po nadużywaniu środków niwelujących zgagę, takich jak soda i cuda z reklam. Jedzenie pokarmów mocno kwasotwórczych też osłabia kondycję żołądka. Po oczyszczeniu wątroby zaczniesz tracić na wadze. Powodzenia. 🙂


   1. // Odpowiedz

    „Dieta roślinna surowa wyszczupla, a mięsna, białkowa, tłusta – tuczy” – większych bzdur w życiu nie przeczytałem. To nie mięso i tłuszcze tuczą tylko cukry proste.


    1. // Odpowiedz

     To postaw na miesiąc 1 budowlańca do pracy na cukrach prostych, a drugiego na mięsie i kaszach. Wg twojej teorii ten na czekoladzie i cukierkach będzie tak samo zbudowany po miesiącu jak ten na mięsie i kaszach. 😉 Sam piszesz bzdury. Nie odróżniasz tkanki mięśniowej i kolagenów od cukru i tkanki tłuszczowej.


     1. //

      To wlasnie ilosc i jakosc weglowodanow decyduje czy tyjemy.
      Wazne jest tez by nie mieszac wegli i tluszczy w jednym posilku, czyli bialko + tluszcze i niskie bialko + wegle w osobnych posilkach.
      Np: bialko+tluszcze do 15 i po niskie bialko 20-30g z zdrowymi weglami.
      Widzac szczuplego wegana ja widze mala ilosc tkanki miesniowej .
      Znam osoby na keto ktore spozywaja ponad 5000kcal dziennie i maja ponizej 10% tkanki tluszczowej- chodz osobiscie nie jestem zwolennikiem keto na dluzej ale cykle 4-6tyg 1-2 razy w roku jak najbardziej.
      Co do przykladu z kasza to zalezy jakie mieso -piers z indyka czy karkowka to zupelnie dwa rozne makro-oczywiscie ilosc kaszy tez ma znaczenie 50g to nie 250g.


 35. // Odpowiedz

  potwierdzam, stosowałam tę kurację kilka razy, dostałam niemal identyczny przepis jak ten od mojej lekarki homeopatki, z tym, że tam lewatywy przed i po są obowiązkowe. Kamienie rzeczywiście wychodzą w sporych ilościach.


  1. // Odpowiedz

   „lekarki homeopatki” …Boże widzisz i nie grzmisz


 36. // Odpowiedz

  Jest lepszy, bezpieczniejszy i łatwiejszy sposób na oczyszczanie wątroby oraz całego organizmu a przy tym usunięcie wszystkich pasożytów …. wystarczy podnieść poziom GLUTATIONU w organiźmie bo glutation jest najwazniejszy on sam oczyszcza i eliminuje 🙂


  1. // Odpowiedz

   Tylko glutation powstaje w wątrobie. Jeśli jest pozatykana i nieproduktywna to jak? Suplementy z zewnątrz mają mizerną skuteczność. Nie ma czegoś takiego, że glutation jest najważniejszy, bo to tylko jeden z wielu ważnych składników. Cytochrom P450 budowany jest z kilku składników. Trzeba umożliwić pracę wątrobie, a już ona sama będzie wiedziała co wyprodukować i w jakich proporcjach. 🙂


   1. // Odpowiedz

    Dobry wieczór..Mam problemy z jelitem grubym. Mam ostre zapalenie uchylkow . Uchylki spowodowały zwężenie miejscowe jelita. Czy mogę pomimo wszystko zastosować oczyszczenie wątroby? Nie ponosze żadnego ryzyka? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam .


 37. // Odpowiedz

  W pazdzierniku 2015 urodzilam dziecko i wciaz karmie piersia, mam kamienie w pecherzyku zolciowym wiec watroba na pewno tez zakamieniona, mialam termin w szpitalu na usuniecie pecherzyka, ale nie zdecydowalam sie bo zdecydowanie wole naturalne metody i wiem ze usuniecie pecherzyka nic nie zmieni… Czekam teraz az przestane karmic i bede sie oczyszczac az do skutku… Musze tylko zapisac te metode krok po kroku bo u mnie zapewne duzo tego dziadostwa sie odlozylo… Na pewno sprobuje tej metody, dziekuje za wpis 🙂


 38. // Odpowiedz

  Zrobiłam to! Uhh.. niesamowite! Za pierwszym razem zszedl mi gruz w ilosci hurtowej, dwa kamloty miały po 3 cm, sporo centymetrowych, jakbym to zebrala do kupy z jednego oczyszczenia, to by wypelnilo pewnie szklankę po brzegi. I pomyśleć, że pewnie jeszcze wiele razy trzeba będzie oczyszczać organizm, by wszystko zeszło. Ale zrobię to! Dzieki za ten artykuł 🙂


 39. // Odpowiedz

  Witam. A jeśli są naczyniaki na wątrobie? To czy jest to przeciwskazanie do oczyszczania? Czy nie ma ryzyka pęknięcia naczyniaka?


  1. // Odpowiedz

   Nie sądzę żeby pękły, ale nie wiem w jakim stanie są ściany naczyń. Nie potrafię dać jednoznacznej odpowiedzi.


   1. // Odpowiedz

    też mam naczyniaka i od półtora roku bezskutecznie poszukuje odpowiedzi, nadal nie zrobiłam oczyszczania wątroby, lekarze pukają się w głowę, więc takie „zdanie” takiego lekarza mam głęboko gdzieś 😛 żaden nie dał mi normalnej odpowiedzi


 40. // Odpowiedz

  Czarci, Ty z poznanskiego? Te „Kamloty” wywolaly usmiech na twarzy 😉 Gratuluje, ze kuracja sie powiodla!

  HUMEL, piszesz, ze mikroby i rózne inne potwory mieszkajace i pasozytujace w/na nas uodparniaja sie przy biorezonansie, czyli sa odporniejsze po kazdym razie, niczym po naturalnym przebyciu odry lub rózyczki. Ale jak to sie ma do fal elektormagnetycznych (HAARP), którymi nas traktuja ci tam z góry. Maja one takie samie dzialanie na nasze zdrowie? Sa pomocne pasozytom?
  Dzieki z góry za odpowiedz 🙂


  1. // Odpowiedz

   HAARP to przesyłanie prądu bez okablowania, o takiej sile, że po drodze padają zwierzaki (głównie ptaki i to masowo).HAARP a biorezonans to inne kalosze. Koleżanka była zachwycona, że ktoś jej wytłukł robaki. Po 2 miesiącach jest zainfekowana i wyniki jak wcześniej. Załamana bo straciła koło tysiąca zł. Minęło kilka lat odkąd te wynalazki krążą po Polsce i wychodzi w praniu jak działają na dłuższą metę.


   1. // Odpowiedz

    Co nie zmienia faktu, ze w dniach kiedy HAARP jest w uzyciu nasze samopoczucie jest nie szczególne 🙁 lub tez fatalne.


 41. // Odpowiedz

  Jestem w trakcie 😛 Od południa byłam zrezygnowana. Cały tydzień diety i trudności w wypiciu soli Epsom (nigdy nic gorszego nie smakowałam) nie zdały się na nic. Ale jednak tak! Po parokrotnym wypłukaniu samej wody teraz pojawił się żwirek. Jestem podekscytowana i usatysfakcjonowana 🙂


  1. // Odpowiedz

   Pierwszy raz lud dwa mogą byś słabe efekty. Po kilku seriach zaczyna się sypać, choć nie u wszystkich. Zależy od posiadanych „zasobów”. 😉


 42. // Odpowiedz

  Czy w czasie diety można brać witaminy np: D3, K2mk7, no i tabletki na nadciśnienie?


  1. // Odpowiedz

   W czasie diety tak, ale w dniu oczyszczania lepiej odstawić suplementy. Tabletki na nadciśnienie oczywiście jeśli możesz, jeśli masz duże nadciśnienie to nie ryzykuj i bierz w czasie oczyszczania.


 43. // Odpowiedz

  Poszedł żwirek i 3 małe kamyczki. Odróżniały się zielonym kolorem. Mimo wszystko jestem zadowolona z efektów. Za miesiąc powtarzam. Dziś odczuwam ciężkość w brzuchu. I mam pytanie, czy Epsom można zastąpić czymś lepszym w smaku? Abym nie musiała modlić się przed wypiciem?


  1. // Odpowiedz

   Uzupełniłem artykuł o zastępcze opcje. Zajrzyj ponownie. 🙂


 44. // Odpowiedz

  W tej procedurze kluczową sprawą jest oczyszczenie jelita grubego najpóźniej jeden dzień przed i jeden, dwa dni po. Zwykła lewatywa czy nawet seria może być wysoce nieskuteczna. Jedynie profesjonalna hydrokolonoterapia daje 100% pewności że treści watrobowe nie utkna w jelicie doprowadzając do wtórnej intoksykacji w tym bezpośrednio krwi. Nie jest to opcja tylko dla osób z zaparciami lecz dotyczy wszystkich. Osobiście przeprowadziłem 13 cykli w serii teraz profilaktycznie raz na 6-8 miesięcy. Polecam pewną procedurę podana przez naturotetapeute Andreasa Moritza, na której w większości opera się podana tutaj procedura lecz z pominięciem np tego istotnego elementu którym jest oczyszczenie jelita. Rzeczywiście oczyszczenie wątroby że zlogow działa cuda.


  1. // Odpowiedz

   Osobiście robiłem to oczyszczanie 17 razy i ani razu z lewatywą. Ani razu nie czułem się źle po oczyszczaniu bez lewatywy. nawet H Clark nie pisała o lewatywach. Inne osoby też nie bawiły się w lewatywy, aczkolwiek lepiej zrobić więcej niż za mało. Lubię Moritza i jego metody, z lewatywami polecam załatwiać sprawę przed zaczęciem oczyszczania wątroby, aby jelito było drożne.


   1. // Odpowiedz

    Potwierdzam wypowiedź serafina, Hydrocolonoterapia jest wręcz niezbędna gdyż nigdy nie wiesz czy Ci coś w jelicie nie zostało. Ja z kolei robiłem już 6 oczyszczanie i za każdym razem miałem przy płukaniu następniego dnia sporo kamieni które w domu nie zeszły… Raz nawet miałem takie wydalanie kamieni że doszło do zatoru i dzięki 2 płukaniom się udrożniłem. Uważam ten element jest niezbędny.


  2. // Odpowiedz

   100 % prawdy. Również moim zadaniem nie można i nie należy tego pomijać.


 45. // Odpowiedz

  Witam. Jestem po operacji Gastric bypass. Przełączenie żołądkowo jelitowe. Skrócenie jelita. Czy mogę mieć problemy podczas tej kuracji oczyszczającej ? Pozdrawiam


  1. // Odpowiedz

   Jeśli wyłączony jest odcinek, w którym znajduje się ujście soków trzustki i wątroby, może być problem. Dokładnie chodzi o dwunastnicę. Jeśli tak jest, lepiej będzie rozpuszczań kamienie innymi metodami. Słyszałem o oliwie i cytrynie, ale trzeba samemu poszukać, bo nie mam przepisu.


  1. // Odpowiedz

   Myślę, że jak powiesz sól Epsom to zrozumie każdy. 🙂


   1. // Odpowiedz

    i tu jestes w bledzie.mieszkam we Franci i tu niestety niebyli mi w stanie pomoc w aptec, dopiero w sklepie bio znalazlam opakowanie.


 46. // Odpowiedz

  to niesamowite… właśnie przygotowuje się do oczyszczania wg metody znajomego szamana Apacza z krwi i kości…. to prawie identyczna metoda, różnica jedynie w temperaturze roztworów… mój mąż już przeszedł pierwsze właśnie wg wskazówek szamana… ja zostanę przy ciepłych mixturach, wole uniknąć biegunki.
  Dziękuję, wiem , że ta metoda nie tylko oczyszcza wątrobę i jelita.. ale co ważne…ujmuje natychmiast centymetrów w pasie… powiesz, że to mało istotne? nieprawda, mając swoje lata ciężko pozbyć się kilogramów. a z lekką wątrobą chce się żyć !!!!
  dzięki stokrotne.


 47. // Odpowiedz

  Dzień dobry.Czy przy stluszczeniu wątroby i stanie zapalnym można wykonać oczyszczanie? Alat w okolicy 150.Czytałem że jest to przeciwwskazanie ale chciałbym jednak móc zrobić tą kuracje.Czy dieta wcześniej jest konieczna ?


  1. // Odpowiedz

   Mierzę stopień stłuszczenia wątroby i niektóre osoby mają wysoki stopień. Robią oczyszczanie i stłuszczenie spada. Sam jestem tego najlepszym przykładem, dlatego z czystym sumieniem polecam. Odblokowanie wątroby to podstawa usuwania stłuszczenia. Bez tego (moim zdaniem), nie ma sensu brać leków. Należy zastosować się do wszystkich wytycznych procedury, inaczej będzie złe samopoczucie, brak efektów, wymioty, ból. To bardzo ważne. Oczyszczanie jest super skuteczne, ale nie u każdego za 1 razem. U osób z początkową blokadą za 2-3 razem zaczyna się nieźle „sypać” tymi złogami. Pozdrawiam. 🙂


 48. // Odpowiedz

  Witam Panie Gabrielu. Proszę o informację, czy kuracja ta może być zastosowana u 8 letniego dziecka? Moje dziecko zmaga się aktualnie z tzw „alergią” – zwłaszcza na pylące trawy. W poszukiwaniu czegoś co mogłoby pomóc mojemu dziecku trafiłam na książkę i urządzenie dr Clark. Jesteśmy po 10 dniach zabiegów i powiem szczerze, że jest dużo lepiej ale czytając to, co Pan napisał na temat zapperów trochę się zaniepokoiłam. Zwłaszcza tym, że można sobie wyrządzić dużo większą szkodę. Od razu mówię, że nie jemy „śmieciowego jedzenia” (chociaż przy aktualnym poziomie skażenia środowiska – zdrowego też nie ma ;-( ), pijemy wodę z cytryną lub ziołowe herbaty, nie myjemy zębów pastą z fluorem, staram się usuwać chemię z naszego otoczenia i spędzamy bardzo dużo czasu na powietrzu. Rozumiem,że oczyszczona wątroba to podstawa prawidłowej detoksykacji organizmu. Pytanie czy ma Pan doświadczenie z alergikami i czy można stosować ją u dzieci?
  Dziękuję i pozdrawiam


  1. // Odpowiedz

   Witam Pani Moniko. 🙂
   Sam byłem alergikiem od dziecka na trawy a teraz już od kilku lat mam problem z głowy. Podstawa to wyłączyć nabiał i mleko do zera, białe pieczywo i słodycze, produkty drożdżowe. Mam doświadczenie z chłopcem z wieku Pani syna z problemami skórnymi, które ustały po kuracji z dobrym probiotykiem i ziołami. Alergie to w większości problem jelita grubego, bo tam jest 80% odporności człowieka. Jeśli chce Pani więcej informacji na czym pracuję, proszę napisać do mnie na kontakt@humel.pl
   Zappery niszczą tak samo bakterie rozkładowe jak i nasze probiotyczne i niech pani nie wierzy w bajki, że prądy zabijają tylko te „złe”. Bakterie mutują gdy są poddane konkretnej częstotliwości. Kolejne pokolenie robaków i bakterii rozkładowych oraz grzybów już nie robią sobie wiele z poprzednich kuracji. Prądy obniża odporność dziecka, zamiast je wzmocnić bardziej niż u dorosłego. Poza tym mam sygnały od ludzi badających żywą kroplę krwi, że prądy zabijają czerwone krwinki i je zlepiają. Koleżanka cieszyła się nieobecnością robaków tylko miesiąc i znowu skany pokazują to samo. Proszę wybierać naturalne metody leczenia, bo reszta to dobry interes i droga do poważnych chorób, w tym nowotworów. Jeśli bakterie rozkładowe i robaki nie przejedzą martwej tkanki i niestrawionego jedzenia, stana się balastem i będą upychane w guzy i torbiele nowotworowe. Tak kończy się opieranie prawom natury i działanie wynalazkami jej przeczącymi.
   Na raze obstawiam, że problem 8-latka nie tkwi w wątrobie tylko na 90% w jelitach, nietolerancji pokarmowej lub nieszczelnym jelicie.:)
   Proszę napisać do mnie.
   Pozdrawiam serdecznie


 49. // Odpowiedz

  Bardzo panu dziękuję, napiszę:-)

  Pozdrawiam
  Monika


 50. // Odpowiedz

  Od 2 lat zmagam się z atakami kolki żółciowej. Staram się ich unikać stosując dietę i ratuje się nospa. O oczyszczaniu słyszałam już dawno ale boję się że kamień utknie i wtedy dopiero będzie źle. Po usg lekarka powiedziała że mam kamieni w bród i że są małe. Nie wiem tylko jak definiuje „male”. Odradzala jednak operacje, przynajmniej na razie. Boję się noża i chce go uniknąć. Spotkał się Pan z kimś komu podczas oczyszczania kamień utknął?


  1. // Odpowiedz

   Nie spotkałem i na tyle tysięcy osób, które to robiły w żadnej książce nie było o tym nawet wspomniane. Kamienie zawsze przechodzą z węższych kanałów wątroby do szerszych. Albo idą gładko, albo zostają na swoim miejscu. Teorie o utykających kamieniach przy tym oczyszczaniu to bajki niedowiarków i lekarzy nie mających żadnego pojęcia o tym oczyszczaniu i jego dobroczynnych efektach. Również miałem kolki żółciowe. Teraz zapomniałem co to bóle w prawym podżebrzu. Przy małych kamieniach tym bardziej nie ma czego się bać.


 51. // Odpowiedz

  Mam 20 miesięczną córkę, nadal karmiona piersią, czy w tym wypadku mogę zrobić to oczyszczanie, czy lepiej poczekać do zupełnego odstawienia?


  1. // Odpowiedz

   Lepiej poczekać do całkowitego odstawienia. W tym czasie pij rumianek, który bardzo wspiera wątrobą. Gratuluję karmienia piersią tyle czasu. Oby więcej takich mam. Pozdrawiam 🙂


  1. // Odpowiedz

   Jeśli masz na myśli inny rodzaj oczyszczania to mam to w planach. 🙂


 52. // Odpowiedz

  Mam 30 lat i już od jakiegoś czasu bardzo często czułam kłucie po prawej stronie pod żebrami. Postanowiłam wypróbować tej metody po raz pierwszy. Wszystko się sprawdziło tak jak autor bloga opisuje… Kamieni miałam sporo, a niektóre były dość duże. Oczyszczanie jest całkowicie bezbolesne. Najgorsze było dla mnie wypicie wody z solą… Ale popijalam ciepłą woda i jakoś dało się wytrzymać. Mam zamiar dalej stosować kuracje aż do końca… Miejmy nadzieje ze mi się uda i moja wątroba wróci do pełni sił.


 53. // Odpowiedz

  Witam

  A co z przyprawami i warzywami żółciopędnymi, wyeliminować tylko cebulę i czosnek ? Czy może jeszcze jakieś + przyprawy ?

  PS. Masz jakieś doświadczenia w oczyszczaniu nerek ? One też są ważne

  Pozdrawiam


  1. // Odpowiedz

   Chodzi o wszystko co ma właściwości żółciopędne.
   Na nerki, pić więcej płynów, woda z cytryną rano na czczo, żurawina, więcej cytrusów, ocet jabłkowy. W internecie są różne metody. Mięso przeciąża bardzo nerki (x3 niż u wegetarian). Ruch na powietrzu.


   1. // Odpowiedz

    Czy w okresie przygotowawczym do oczyszczania wątroby można pić wodę z cytryną na czczo ?


 54. // Odpowiedz

  Wykonałam pierwsze oczyszczanie. Jestem zachwycona. Zero dolegliwości.
  Bałam się tej ilości oliwy, ale z sokiem jest naprawdę smaczna!
  Sól wstrrrętna…Piłam możliwie szybko i płukałam usta, jak przy myciu zębów.
  Godziny dopasowalam do swojego stylu życia, zachowując zalecane przerwy.
  Tygodniowa dieta dla mnie zupełnie nieuciążliwa. Kasza jaglana lub ryż z jabłkiem – pycha, kasza na ostro – pycha, ziemniaczek z kalafiorkiem na parze- pycha.
  Soku jabłkowego nie piłam, bo to 5 łyżeczek cukru w szklance. Zastąpiłam, za sugestią Humela, wodą z kwasem jabłkowym. Za to jabłka jadłam. Choć nie więcej jak dwa-trzy dziennie.
  Noc zupełnie spokojna, nawet najmniejszych sensacji.
  A potem kilka wyjść do WC i….górka kamyczków.
  Absolutnia rewelacja!
  Będę powtarzała do skutku. Jestem bardzo wdzięczna za propagowanie tej metody.
  Pozdrawiam serdecznie Humela 🙂 No i wszystkich praktykujących 😉
  Duuużo zdrowia!


  1. // Odpowiedz

   Cieszę się z sukcesu! 🙂
   Kolejna zadowolona osoba! Można? Można. 😉


 55. // Odpowiedz

  witam !!!
  mam kamienie w woreczku żółciowym i odtłuszczoną wątrobę 2 dni temu wylądowałam na izbie przyjęć po okropnym ataku bólu, termin usunięcia kamieni mama na wrzesień nie wiem co mam dalej robić aby do tego czasu atak znów nie powrócił. Proszę o jakieś wskazówki abym mogła normalnie funkcjonować

  pozdrawiam Grażyna


 56. // Odpowiedz

  Witam serdecznie!

  Mam pytanie. W trakcie okresu 7 dni przed oczyszczaniem nie można jeść mięsa, a czy można jeść chude ryby? Na przykład dorsza gotowanego na parze? Albo biały chudy twaróg?

  Pozdrawiam 🙂


  1. // Odpowiedz

   Nie można jeść białka zwierzęcego i produktów niskotłuszczowych. Białko zwierzęce męczy wątrobę, a ta ma sobie odpocząć przez tydzień. Nawet dorsz zawiera tłuszcz. Mało ale zawiera. Twaróg to też białko zwierzęce. Wątroba nie lubi także twarogów i nabiału, które zaśluzowują organizm.
   Jedziemy na kaszach, ryżyku i warzywkach. W necie jest sporo propozycji bezbiałkowych i beztłuszczowych.


 57. // Odpowiedz

  Witam, czy mocne burczenie i przelewanie w wątrobie to objaw że zejdzie duża ilość kamieni


  1. // Odpowiedz

   To raczej burczenie i przelewanie w jelicie grubym na wysokości wątroby. Jedz wszystko gotowane i dobrze przeżuwaj. Mi to oczyszczanie pomogło i już nic się nie przelewa. 🙂 Pozdrawiam


 58. // Odpowiedz

  🙂 miałam na myśli że podczas oczyszczania wątroby ( w nocy) miałam bulgotanie w wątrobie, na co dzień nie mam. wyszło mało „kamyczków” nie wiem cyz to kwestia że nie jestem tym zanieczyszczona czy jednak że dopiero będą wychodzić przy następnym oczyszczaniu.


  1. // Odpowiedz

   Pierwsze razy u wielu osób to rozluzowanie pozlepianych kamieni i zastojów. Dlatego trzeba nieco cierpliwości. Nie każdy ma tak duże złogi, więc jeśli 2x z rzędu nic nie ma to czekamy pół roku i powtarzamy profilaktycznie. Chyba, że czujemy ucisk w okolicy pęcherzyka, to powtarzamy. Oczywiście nie częściej jak co miesiąc. Ja nie, ale niektóre osoby podczas oczyszczania odczuwają ” falowanie wątroby”. To nic złego.


 59. // Odpowiedz

  Mam jeszcze takie spostrzeżenie, 2 dni po oczyszczaniu jak kupa wróciła do normy zauważyłam że w niej są takie małe czarne drobinki jak fusy z kawy, (a fusów z kawy nie jadłam) co to może być czy spotkał się Pan z czymś takim?


  1. // Odpowiedz

   Nie spotkałem, ale niektóre kamienie mogą mieć kolor czarny, choć rzadko. Może u Pani wystąpiły w postaci piasku. Ciężko powiedzieć.


  2. // Odpowiedz

   Krew z górnej części przewodu pokarmowego np z wrzodów żołądka ma wygląd podobny do fusów kawy


 60. // Odpowiedz

  Czyli może być tak że jeszcze po oczyszczaniu wątroby przez parę dni będzie się wątroba dalej czyścić? zauważyłam też że mam lepsze trawienie i częściej się wypróżniam.
  Czy takie przeczyszczenie można porównać do lewatyw? czy użycie tej soli gorzkiej również oczyszcza jelito grube? dziękuję za odpowiedz


  1. // Odpowiedz

   Oczyszczanie wątroby z kamieni kończy się rano wraz z biegunkami.
   Tak, sól epsom pomaga też oczyścić jelito grube ze zlogów. Lepsze trawienie i wypróżnianie to pierwsze pozytywne efekty oczyszczania, co przekłada się na wchłanianie witamin, minerałów i ustąpienie wzdęć, gazów. Im czystsza wątroba, tym lepsze trawienie. Korzyści aż trudno zliczyć.
   Lewatywy to jednak inne oczyszczanie, warto je wykonywać, ale z umiarem. Po każdej biegunce, bez względu na jej przyczynę, warto brać przez jakiś czas probiotyk. Po tym oczyszczaniu też polecam.


 61. // Odpowiedz

  Witam.Czy sa przeciwskazania do tej metody jezeli od czasu do czasu mam krew w stolcu?


  1. // Odpowiedz

   Krew w stolcu najczęściej wynika z pękających wrzodów jelita grubego. Oczyszczanie wątroby zmienia środowisko w jelicie, dlatego polecam zrobić.


 62. // Odpowiedz

  Witam, we wczesniejszych komentarzach była mowa o mozliwym zatorze kamieni w brodawce Vatera (prowadzi do cofania soków trzustki i żółci na trzustkę). Jeśli ponad rok temu miałam łagodne zapalenie trzustki (nie doszło do trwałych zmian w narządzie), to czy mogę wykonać to oczyszczanie bez obaw, że dojrze do takiego zatoru i znowu wystąpi zapalenie trzustki? Mam obawy, że skoro raz już miałam zapalenie to może sie cos znowu przytkac przy przesuwaniu kamieni 🙁


  1. // Odpowiedz

   Jeśli było takie prawdopodobieństwo, może być i ponownie. Kamienie regularnie schodzą kanałem głównym o ile nie są zbyt duże. Blokada ujścia brodawki Vatera to najczęstsza przyczyna chorób trzustki, o czym lekarze mówią rzadko. Polecam zrobić oczyszczanie, ale zacząć od kilku tygodni na diecie lekkiej dla trzustki. Oczywiście rozsądnej z tłuszczem, ale odradzam pani na stałe jedzenie wszelkiej maści smażonych badziewi bo one najbardziej dobijają trzustkę i wątrobę. Mięso wcale nie lepiej, dlatego to drugie w małych ilościach i nie częściej jak 3x w tyg. Węglowodany złożone, czyli zboża pełnoziarniste takie jak ryż brązowy i kasze. Powodzenia 🙂


   1. // Odpowiedz

    A co sądzisz o Cholangiopankreatografii wstecznej (ECPW)? Przeprowadzić ją przed oczyszczaniem. Może ten zabieg da mi pewność, co do stanu kanałów i co w nich się znajduje?
    Z drugiej strony sobie myślę, że jeśli ktoś ma kamicę żółciową, to też jest narażony na wystąpienie zapalenia trzustki… hmmm..


    1. // Odpowiedz

     Nie polecam takich metod jak Cholangiopankreatografia. Oczyścić, zmienić styl życia i cieszyć się zdrowiem. Większość zabiegów w szpitalach to dobry biznes dla producentów gadżetów medycznych. Nikt tam nie skupia się na zapobieganiu. Zapobiegasz – nie musisz endoskopować i kroić.


 63. // Odpowiedz

  A karmiąc piersią można stosować tego typu kurację? dziecko co prawda w ciągu nocy tylko podjada i raz w ciągu dnia.


 64. // Odpowiedz

  Zrobiłam pierwszy zabieg ok miesiąca temu. Nigdy wcześniej nie miałam bólu w prawym podzebrzu, teraz mam. Ucisk w tym miejscu także i uczucie jakby powiększyły sie narządy z prawej strony. Minął miesiąc efekt nadal jest, myśle o kompleksowych badaniach i usg. Kamieni wyszło ok 150-200, malutkie, śliczne, zielone.


  1. // Odpowiedz

   Ucisk i dyskomfort jest oznaką nagromadzania się kamieni, schodzących z wątroby. Nie martw się tym, bo to lepsza oznaka niż żle samopoczucie i brak kamieni przy oczyszczaniu. Wykonuj oczyszczanie w miesięcznych odstępach, a ucisk zniknie sam. Oczyszczanie jest skuteczne jeśli wykona się je A-Z czyli raz w miesiącu, aż do momentu kiedy 2x z rzędu nic nie będzie. Jeśli masz teraz ucisk, szykuj się na większe ilości kamieni podczas kolejnego oczyszczania. Wykonanie 1 oczyszczania i późniejsze latanie po lekarzach nie ma większego sensu, bo zrusza się tylko zastoje i chodzi z uciskiem. Wszystko masz na dobrej drodze – działaj. 🙂


 65. // Odpowiedz

  Po oczyszczaniu bolały mnie bardzo też nerki. Co mogło być tego przyczyna. Do dziś je czuje. Pomaga picie wody w niemożliwie dużych ilościach.


  1. // Odpowiedz

   U niektórych osób, Epsom „pomaga” w czasie oczyszczania wątroby zejść kamieniom nerkowym. Mogło się coś ruszyć też u Ciebie jeśli miałaś kamienie nerkowe. Ewentualnie wyrzut złogów z wątroby ujawnił spore ilości toksyn i nerki miały robotę. Jesteś 2 osobą, o której słyszę, ze odczuła nerki w czasie oczyszczania. To raczej rzadkość i ujawnienie słabości nerek. Pij wodę z cytryną, sok żurawinowy, pokrzywę, rumianek.


   1. // Odpowiedz

    Ja też czułam nerki po pierwszym oczyszczaniu. Było to po południu już po wydaleniu kamieni, czułam jakby były zimne i czułam że po prostu są. Nigdy tak nie miałam. To trwało może do wieczora i przeszło. Przy drugim płukaniu już tego nie bylo.
    BTW Dzięki za przepis – to oczyszczanie jest fantastyczne. Znika mi powoli paskudna egzema z prawej ręki, przestał mnie boleć prawy staw biodrowy (!) i ogólnie lepsze trawienie.


 66. // Odpowiedz

  Jaki jest Twój stosunek do lewatyw? Czy należy uzupełniać probiotyki robiąc wlewki z probiotykiem? Jakie probiotyki zażywać, żeby odnowić florę bakteryjną jelit po lewatywach?


  1. // Odpowiedz

   Lewatywa dobrze czyści, ale dla zdrowych osób 1 na jakiś czas wystarczy. Np przy oczyszczaniu wątroby można włączyć lewatywę +- 11.00 dla wypłukania kamieni i oczyszczenia jelita. U osób, które mają sporo złogów, można na początku robić kilka razy w tygodniu, potem raz na jakiś czas.
   Probiotyk mam sprawdzony, bardzo dobry, AkuPro. 20miliardów bakterii na kapsułkę, 13 szczepów. Moim zdaniem i wg liczb to najlepszy probiotyk w Europie. Dzieciaki po szczepieniu i z niska odpornością ładnie wychodzą po nim na prostą. Jak chcesz to Ci wyślę, bo stosunek cena/jakość- bardzo niedrogo (63zł kuracja na miesiąc- z przesyłką). Najlepiej doustnie po śniadaniu. Wlewy to zbędne akrobacje. Oczyszczone ścianki jelit łatwiej zasiedlane są nowymi koloniami. Dużo zależy czy jest stres, który powoduje odpływ krwi z jelit i słabą ich odbudowę, co przekłada się na stan flory. Jak sam widzisz, temat jest bardzo złożony,jak całe nasze zdrowie. Muszę naskrobać artykuł o tym osobno. 🙂 Pozdrawiam


 67. // Odpowiedz

  Bardzo proszę o informację, czy przy marskości wątroby, obtłuszczeniu można zabrać się za jej czyszczenie?


  1. // Odpowiedz

   Zatory przyczyniają się do stłuszczenia, a potem niewydolności i marskości. Wg mnie, to oczyszczanie wręcz wskazane.


 68. // Odpowiedz

  Czy po oczyszczaniu nie można jeść w ogóle tłuszczy? Np pestek z dyni, oleju kokosowego…? Ile dni ma trwać wprowadzanie zdrowych tłuszczy np oleju kokosowego?

  Czy aby przystąpić do dalszej procedury oczyszczania organizmu czyli trzustki, nerek itp trzeba przeprowadzić całkowite oczyszczanie wątroby czyli 10-15 razy czy można wcześniej? 🙂

  P.


  1. // Odpowiedz

   Jeśli chcesz oczyszczać nerki to lepiej przed wątrobą. To się przydaje jeśli są słabe, zakamienione i zamulone. Trzustka się oczyści wraz z wątrobą i odpowiedią dietą.
   Na upartego można zjeść odrobinę tłuszczu jeszcze tego samego dnia, ale to może zaboleć. Daj sobie minimum 2 dni po oczyszczaniu bez tłuszczu a na 3 odrobinę do obiadu. Samopoczucie Ci powie czy już możesz powoli włączyć tłuszcz. Kokosowy będzie delikatniejszy niż inne, więc na początek będzie ok. Pozdrawiam 🙂


 69. // Odpowiedz

  Co sądzisz o „gest muszli” Szankh Prakszałana ? Czy można to zastosować przed oczyszczaniem wątroby?


  1. // Odpowiedz

   Są osoby, które uważają lewatywę za coś co działa „pod prąd” naturalnemu kierunkowi przepływu treści w jelitach.
   Szankh Prakszalana wydaje się być całkiem rozsądnym rozwiązaniem zamiast lewatywy (zwłaszcza dla osób, które nie zbyt się cieszą na myśl o wkładaniu sobie czegokolwiek w odbyt 😉 ). Przyznam szczerze, że chociaż mam książkę o Ayurwedzie to przeczytałem ją pobieżnie i nie wpadłem tam na ten rodzaj oczyszczania jelit. Po przeczytaniu o tym w necie, stwierdzam, że mi się podoba i pewnie kiedyś ją wykonam. Także dzięki za to zapytanie. 🙂 Jeśli już chcesz to zrobić, lepiej wykonać Szankh Prakszalana po ustaniu biegunek dla oczyszczenia traktu jelitowego z kamieni, które mogły pozostać w uchyłkach j. grubego. Pozdrawiam.


 70. // Odpowiedz

  Mleko to syf to wiemy. A czy izolat białka serwetkowego CFM jak się do tego ma? Przechodzę powoli na bardziej alkaliczne jedzenie, ale 5 lat ćwiczyłem na siłowni i troche isę obawiam spadków masy mięśniowej, dlatego od czasu do czasu podjadam WPI. Co o tym sądzisz?


  1. // Odpowiedz

   Nieszczęsna beta kazeina powodująca autoimmunologiczne choroby występuje właśnie w serwatce i wiele osób ma uczulenie na białka mleka. Wiem też, że austriacka firma na V robi dość drogie suple na rzekomą odbudowę jelit. Nie wierzę w skuteczność zdrowotną izolatów serwatkowych, bo sposób w jaki tłumaczy się ich działanie na pewno nie jest taki jak się obiecuje. A zdrowotnie czy pomagają? Z tego co wiem o procesach metabolicznych i wpływie mleka na organizm – nie wierzę, że pomagają. Zbudujesz masę na pewno, ale wątroba dostaje bardzo, to już udowodnione. Płatki owsiane i kasza gryczana (jaglana i ryż brązowy) są świetne zamiast badziewia z puszek z tego co wiem – bodybuildersi polecają. Pozdrawiam.


   1. // Odpowiedz

    Ale budulcem mięśni są bialka zwierzece! Ryż to tylko węglowodany


    1. // Odpowiedz

     Tak, Jeśli komuś zależy na mięśniach to pomaga głównie mięso. Ale nawet mięso jest trawione do poziomu peptydów, a w wątrobie do aminokwasów. Potem aminokwasy są składane w białka – tak w dużym skrócie. Organizm może wyprodukować biało nawet z aminokwasów ryżu, choć w praktyce nie każdy człowiek zbuduje z tego silną masę mięśni. Chcę tylko powiedzieć, że to nie tak – białko=białko, cukier=cukier. Wątroba potrafi konwertować wszystko we wszystko. Inaczej plemiona wegetariańskie nie miałyby racji istnienia. I na odwrót, Eskimosi nie żyliby nawet 10 lat, bo nie jedzą roślin/ warzyw, a żyją i to długo jak na tak trudne warunki na północy.


 71. // Odpowiedz

  Czy w tego typu sposobie oczyszczanoa pomocna może byc ziemia okrzemkowa Perma-Guard. Kiedyś pilam ja przez okres 6 tyg I m. Inn. moja skora chociazby na lokciach ulegla super wygladzeniu.


  1. // Odpowiedz

   Oba oczyszczania to 2 różne metody. Też brałem i po 3 miesiącach już się czułem gorzej na żołądku. Jak ktoś chce oczyszczać jelita, to do 2 miesięcy przyjmować i robić przerwę. Podobno dobrze wchłania toksyny z jelit u osób ze sporą zawartością złogów.


 72. // Odpowiedz

  Jestem w trakcie przygotowań do całkowitego detoksu. Sporo czytam i rozpoznaje temat. Aktualnie jestem 5 tygodni na detoksie alkalicznym w trakcie, którego zrobiłem detoksykacje wątroby (jedzeniowo i suplementacyjnie), tydzień jabłkowy + mikstura piołun wrotycz i goździki przeciw pasożytniczo, oczywiście dużo cebuli, czosnku itp. Obecnie wzmacniam jeszcze wątrobę przyjmując nadal grupy witamin B Jarrow Formulas B-Right, ale dołożyłem 3 x dziennie ostropest + witamina C + pyłek pszczeli + MSM i cały czas zero mięsa, nabiału, glutenu i innego dziadostwa.

  Za jakiś tydzień zacznę jeszcze raz tydzień jabłkowy (może zrobię 10 dni przeciw pasożytniczo mikstura czosnek + sok z ogórków kiszonych) i dopiero potem mechaniczne oczyszczanie wątroby i itd zgodnie z takimi ustaleniami:
  I. ROZGRZEWKA ALKALICZNY DETOKS
  II. WZMOCNIENIE I DETOKSYKACJA WĄTROBY
  III. OCZYSZCZANIE JELIT I POZBYWANIE SIĘ PASOŻYTÓW – TYDZIEŃ JABŁKOWY
  IV. OCZYSZCZANIE CAŁEGO UKŁADU POKARMOWEGO „gest muszli” Szankh Prakszałana
  V. ODBUDOWA MIKROFLORY JELIT mieszanka z drożdży
  VI. OCZYSZCZANIE JELITA Z PLEŚNI I KAMIENI KAŁOWYCH – TYDZIEŃ JABŁKOWY
  VII. OCZYSZCZANIE WĄTROBY I WORECZKA ŻÓŁCIOWEGO + Szankh Prakszałana
  VIII. OCZYSZCZANIE STAWÓW I TRZUSTKI ZA POMOCĄ WYWARU Z LIŚCI LAUROWYCH
  IX. OCZYSZCZANIE, REGENERACJI I PRZYWRACANIA FUNKCJI NOSOGARDZIELI
  X. OCZYSZCZANIE NEREK ZE ŚLUZU, PIASKU I KAMIENI
  XI. OCZYSZCZANIE PŁUC
  XII. OCZYSZCZANIE ŚLEDZIONY
  XIII. OCZYSZCZANIE NACZYŃ KRWIONOŚNYCH
  XIV. OCZYSZCZANIE UKŁADU LIMFATYCZNEGO

  Czy masz jakieś uwagi, co do powyższego? Sugestie?

  Brakuje mi tylko lewatyw… a w w/w programie to jest ich chyba z 20 albo i lepiej 🙂 i tu mam cholernie wielki dylemat…

  Drugi dylemat to BIAŁKO. Całe oczyszczanie zajmie mi jeszcze pewnie z miesiąc, ale główne moje wątpliwości polegają na tym, że wcześniej byłem mega mięso nabiało żerny, owszem starałem się jeść nabiał swojski, mleko sery i grzybek tybetański. Z mięsa indyk sklepowy i wołowina swojska. Czasami ryby.

  I teraz mam małą zagwozdkę, ponieważ nie wiem za bardzo jak to będzie PO detoksie. Jedzenie mi odpowiada, nie chodzę głodny, ale mam wątpliwości, co do witamin, minerałów itp., czy nie będzie braków, np żelaza.

  Ty jesteś, na jakim sposobie żywienia?

  Potrzebuje białka. I zastanawiam się nad takimi opcjami.
  Opcja A. Ze 3-4 razy w tygodniu zjeść jaja (co dziennie przez 4 dni), obiadowo na zmianę cielęcinę, dziczyznę, ryby, nabiał, indyka a 3 dni same warzywa.
  Opcja B. W ogóle nie jeść mięsa i nabiału. Ale skąd białko? Cały czas na soczewicy, cieciorce, fasoli?

  Najbardziej pasuje mi na obecną chwilę opcja A.

  Co sądzisz o białkach konopnych, z grochu lub ryżu? Jest to sensowne?


  1. // Odpowiedz

   Białko konopne jest super. Nawet napisałem coś o nim. http://humel.pl/2016/04/26/bialko-konopne-odzywcza-bomba/
   Jeśli mogę poradzić to:
   1 oczyszczanie j. grubego z kamieni kałowych (jeśli masz albo podejrzewasz).
   2 Oczyszczanie nerek.
   3 Oczyszczanie wątroby – wg polecanej przeze mnie metody.

   Po oczyszczeniu j. grubego, jednocześnie wzmocnisz płuca. Po oczyszczeniu wątroby stworzysz lepsze pH i środowisko w jelitach dla odpowiedniej flory. Robaki same się wyprowadzą jak nie będą miały co jeść, więc nie katuj organizmu kuracjami przeciwpasożytniczymi. Odpowiednia dieta oczyszcza naczynia krwionośne, więc też bym tu za dużo nie kombinował.
   Jeśli chcesz jeść mięso to nie kilka dni z rzędu tak, a potem kilka nie bo to bez sensu. Rozkładaj wszystkie składniki w ciągu tyg. tak, aby organizm miał wszystkiego po trochę i na bieżąco. Cielęcinę odradzam, bo jest bardzo ciężka.
   Osobiście nie robiłbym wszystkich etapów jeden za drugim bo ciało nie lubi nagłych zmian w wydłużonej formie. To może wręcz osłabiać siły witalne. Pozdrawiam


   1. // Odpowiedz

    Dzięki za odpowiedź. Wszystko zaczęło się od problemów z zatokami. Mam podkrążone oczy i to mnie lekko irytuje, stąd postanowiłem odstawić cały syf i przejść na detoks alkaliczny i się pooczyszczać zwłaszcza, że teraz jest dostęp (sezon) do prawdziwego jedzenia.

    Czyli wg Ciebie, lepiej jeść indyk/jaja/ryby codziennie? A taki jedno dwudniowy post na warzywo owocach nie byłby wskazany? Taki cheat day postowy 😉

    Coś blog zamula dzisiaj, wczoraj w ogóle nie dało się otworzyć, albo jakaś wtyczka zamula albo serwer zamula.

    Prowadzisz super bloga, który ma sens. Widać, że jesteś do niego przygotowany a rozwiązania są konkretne i rzeczowe a jeśli ktoś ma pytania to odpowiadasz. Super.


    1. // Odpowiedz

     Po wczorajszym opublikowaniu artykułu o mikrofalówkach, serwer nie wyrobił, bo taki ogrom ludzi się tym zainteresował. Zmieniam opcje bo faktycznie sam tez nie mogłem wejść. Dziękuję za życzliwe słowa. Robię co lubię i lubię pomagać. Pomagam ile mogę. 😉

     Nie jestem za postami, bo niosą ze sobą efekt jojo. Organizm nie lubi takich nagłych zmian i zawsze sobie odbija po swojemu. Jedz normalnie i regularnie bez głodówek. Mięso jedz 3-4x w tyg. Najlepiej co 2-3 dzień i tylko do obiadu, kiedy trawienie osiąga najlepsze możliwości. Ja przez 30 lat miałem zatkane zatoki i po odstawieniu mleka problem prawie znikł. Oczyszczanie wątroby otworzyło mi jeszcze bardziej możliwość oddychania nosem.
     Zacznij oczyszczanie tak jak napisałem w ostatnim poście 1,2,3. Po oczach obstawiam, że masz słabe nerki. Jest na to sposób.
     Rano na czczo wypijasz 8 wyciśniętych cytryn i potem co godzinę pijesz 4 cytryny. Cały dzień nic nie jesz. To pomaga rozpuścić kryształy w nerkach i udrożnić je. Mogą zejść też drobne kamienie. Nie próbowałem, ale chodzi mi to po głowie. Pij sok przez rurkę, żeby nie uszkodzić zębów.
     Z białka zwierzęcego najlepiej wypada chyba żółtko jajek (białko uczula większość ludzi). Ryby – rtęć z mórz i oceanów, drób – hormony i antybiotyki, wieprzowina i wołowina – to samo co drób. Postaw na warzywa i kasze okraszone tłuszczem na co dzień a będziesz zdrowy. Mi to się sprawdza najlepiej, chociaż bywam perfidnym hipokrytą… potrafię sobie sfolgować 😛
     W tym świecie nie ma ideałów. Trzeba zawsze wybierać mniejsze zło i od czasu do czasu oczyścić jelita, nerki i wątrobę. Pozdrawiam.


     1. //

      Dzięki 🙂

      Po oczach? 😀

      P.


     2. //

      Tak, medycyna chińska itp.


     3. //

      Mam wypić przez cały dzień sok z prawie 50 cytryn? Jesteś pewien? Nigdzie w necie o tym nie mogę znaleźć dodatkowych informacji… Skąd ten pomysł pochodzi? 🙂


     4. //

      Znalazłem ten sposób na YT:
      https://www.youtube.com/watch?v=bVjLdBwTVjM
      Chodzi o stworzenie na tyle kwaśnego moczu aby rozpuszczał kamienie nerkowe, podobnie jak kwasek cytrynowy usuwa nalot wapienny.
      Jednak chodziło o 8 uncji soku a nie 8 cytryn. 😀 Dawno temu to oglądałem i mi się pokiełbasiło… pocytryniło 😛
      8oz to około szklanka soku. Potem co godzinę 30ml soku wylić z 1 szkl wody. I tak przez 12h.
      Razem około 20 cytryn, a ja Cię prawie wpakowałem na 50 😀 Sorry.
      Jeśli masz kogoś kto włada angielskim to ci pomoże przetłumaczyć wszystko z tego filmu.
      Może są tez i inne metody, ale ta mi zapadła w pamięci najbardziej.


     5. //

      Ok, większość rozumiem. Dzięki za filmik. Zastosuję wkrótce. Zachodzę w głowę jak żeś Ty namierzył moje oczy 😉


     6. //

      Nie jestem medium. Sam pisałeś, że masz podpuchnięte. 🙂


     7. //

      Jerzy Zięba Cię linkuje a ludzie piszą, że im się nie otwiera strona Twa. Działaj z www 🙂 na FB jesteś?


     8. //

      Jestem, napisz do mnie na kontakt.


   2. // Odpowiedz

    Dotarłem do takich informacji:

    „Oczyszczania wątroby mogą zrobić osoby, u których kamienie w woreczku żółciowym nie przekraczają 4mm. Jeżeli są tak duże kamienie, to należy je najpierw rozpuścić np. Rawacholem. Jeżeli kamienie są mniejsze niż 4 mm, to przystępujemy do kolejnego etapu.”

    Co o tym sądzisz?

    Swoją drogą, kiedy leżę „na wznak” to odczuwam pod dużym uciskiem dłoni ból w prawym dole biodrowym, nie sądzę, by to był wyrostek, ponieważ nie ma żadnych innych ku temu wskazówek (np gdy podciągam nogę do brody i zginam w kolanie to nie czuję bólu). Ale warto by było zrobić usg jamy brzusznej, woreczka, wątroby, nerek – tak sądzę. Nie wydaje mi się jednak, bym miał takie kamienie, jem w miarę spoko, żyję aktywnie. Ale jednak doskwiera mi alergia chyba – mam czasami nochal zapchany (bez przeziębienia) a mleka nie pije już 6 tygodni (mięsa, kawy również). Stąd cały detoks a później będę wzmacniał cały organizm.


    1. // Odpowiedz

     Przemo, Z tymi rozmiarami to tylko teoria. Mi wychodziły kamienie wielkości czereśni. Dzieje się tak kiedy wypijasz sól Epsom, któa rozluźnia kanały żółciowe na tyle, że przechodzą kamienie wielkości przepiórczego jajka. Nie ma sensu iść na USG bo jak są kamienie to pójdą, jak nie ma to nie. Stres, nadwaga, odwodnienie i kilka innych prozaicznych czynników może utworzyć takie złogi. Ja w dzieciństwie mało piłem i jadłem więcej białek zwierzęcych- to wystarczyło.


 73. // Odpowiedz

  Witam ostatnio przeprowadziłem drugi raz kuracje (a mecze sie juz z watroba od 3 lat) i wydaliłem 1 jak narazie przywre i co zrobic zeby pozbyc sie reszty jesli sa ?


  1. // Odpowiedz

   ja po oczyszczaniu sokami owocowymi i solą gorzką wyszły mi 3białe kamienienie wielkosci czopka i jeden wielkosci grochu przypuszczam ze były to kamienie cholesterolowe w przewodach wątrobowych czy ktos ma wiedze na ten temat?


 74. // Odpowiedz

  Hej, fajny blog

  Mam takie pytanie czy jedzenie orzechów nasion i pestek też odpada w te dni?
  To jedyne moje źródło tłuszczów (pominąłem awokado bo było już wyżej) bom na nisko-przetworzonej diecie roślinnej (Starch Solution)


  1. // Odpowiedz

   Tak. Nasiona oleiste też odpadają w tym czasie.


    1. // Odpowiedz

     Może to być dobra opcja na dodatkowe płukanie jelita z kamieni, zamiast lewatywy. Mam na myśli oczywiście ostatni dzień procedury, koło południa – inaczej tego nie widzę. Link jest jak najbardziej ok. 🙂 Może komuś się przydać do innego oczyszczania. Osobiście jestem ostrożny z nakładaniem na siebie kilku oczyszczań na raz, bo można przeciążyć ciało. Samo oczyszczanie wątroby to dość spory wyczyn. Jeśli nie robiło się go wcześniej i nie zna reakcji własnego organizmu, lepiej nie kombinować zbyt pewnie. Pozdrawiam. 🙂


     1. //

      bo widzę że nie któży mają jakieś ale co do oczyszczania (pewna grupa na FB), jeśli ma się wysokie próby wątrobowe, u mnie są takie:
      Aminotransferaza asparaginianowa (AST) ↑ 82,0 U/L <40,0
      Aminotransferaza alaninowa (ALT) 32,0 U/L < 41,0
      Bilirubina całkowita 8,7 µmol/l < 21,0
      Gamma-glutamylotranspeptydaza (GGTP) 17,0 U/l 10,0 — 71,0
      Fosfataza alkaliczna (ALP) 81,00 U/L 40 — 129
      Albumina w surowicy 47,1 g/l 35,0 — 52,0

      Bo wg. niektórych oczyszczanie szkodzi bo te wyniki skoczą do góry, a wg. mnie nawet jeśli to będzie raczej mieć to pozytywny skutek czyż nie, raczej będzie to oznaczać ze "Cześć to ja wątroba, wreszcie mogę lepiej pracować jak skończę oczyszczanie to wyniki spadną, bo będzie się łatwiej pracować"


     2. //

      AST masz podwyższony i to świadczy o uszkodzeniu komórek samej wątroby. Inne z nich tyczą się spraw żółciowych, ale sa ok. Możliwe, że pracujesz albo wystawiasz się na czynniki uszkadzające wątrobę. Nie wiem na jakiej podstawie ktoś twierdzi, że po oczyszczeniu wyniki mogą się pogorszyć, ale to tylko wytwór wyobraźni. Ludzie piszą strachy bo mają „swoje” wyobrażenia, swoje wizje i tego będa się trzymać. Najczęściej nie mając wiedzy medycznej za grosz. Podaj proszę na mój kontakt link do tej dyskusji, chciałbym sobie poczytać. 🙂
      To oczyszczanie ma za zadanie odblokować wątrobę dzięki czemu będzie mogła się regenerować. Mój przykład to potwierdza, innych też. Nie da się zadowolić wszystkich. To standard 😉


     3. //

      aha dlaczego tak może być bo wiesz ostatnio jodzik popijam to i toksyny wyłażą, tak naprawdę powinienem najpierw się oczyścić a później jodować, bo tak to wątroba ma przechlapane, ale dzięki Lugoli pozbyłem się suchych łokci i mi wreszcie ciepło, miałem niedoczynność, ale z wyników krwi nie wychodziła, a na żywej kropli pięknie widać było a że mam dobrego badacza po farmacji mu ufam.


     4. //

      Najpierw się oczyszcza jelita, nerki i wątrobę, a potem bierze za wytrzepywanie toksyn z organizmu. 🙂 To bardzo ważne. Wątroba i nerki t główne filtry. Wszyscy ludzie, którym robiłem skan organizmu mają jod w porządku. Niedoczynność tarczycy wynika z blokad limfy i zatorów, również braku cynku i selenu, a mało komu nie brakuje cynku i selenu. Branie Jodu podkręca metabolizm, ale moim zdaniem to bardziej dopalacz, niż usunięcie przyczyny niedoczynności. Lepiej zacząć od usprawnienia wątroby i usunięcia zatorów, bo często okazuje się, że nie trzeba po tym jodu i innych supli. 🙂


     5. //

      ja i tak i jodu będę zażywał tylko zmniejszę dawkę z 250 mg na jakieś 50 mg, ale to zobaczymy za kilka miesięcy jak zrobię jeszcze raz rT3 bo na razie to mam go za dużo, chociaż jak dla mnie jest w porządku jednostki takie same i rT3 nie wyparło mi T3 chociaż analiza tych wyników przyprawia mnie o ból głowy.
      TSH 9,32 0,27 4,2 uIU/ml
      FT3 3,42 2,7 4,3 pg/ml
      FT4 1,08 1 1,7 ng/ml
      T3 1,18 0,83 2 ng/ml
      T4 6,33 5,13 14,1 ug/dl
      RT3 0,34 0,09 0,35 ng/ml
      aTG 17,29 0 115 U/mL
      aTPO 10,9 0 34 u/ml

      ponoć ma się uspokoić za jakieś 3 miesiące biorę już dwa


 75. // Odpowiedz

  Pozdrawiam wszystkich, chciałam zapytać, gdzie można dostać kwas jabłkowy, pierwszy raz się z czymś takim spotykam. A może ktoś wie, jak zrobić?


  1. // Odpowiedz

   Ze zrobieniem to chyba nie takie łatwe, ale do kupienia w internecie bez problemu.


  2. // Odpowiedz

   wystarczy zwykly sok jablkowy i 3 dni przed gotowana dieta warzywna, w dzien oczyszczania jablka duszone z cynamonem polecam do 13.00 lepiej a te soki to tylko dodatkowo, wazne by trzymac sie diety beztluszczowej, bezbialkowej i to co napisane w artykule


 76. // Odpowiedz

  W internecie spotkałam się tylko z octem jabłkowym, a tutaj gdzieś przeczytałam, że to nie to samo. Z drugiej strony ocet, to przecież kwas, więc już nie wiem… Byłabym wdzięczna za wyjaśnienie.


 77. // Odpowiedz

  Witam…..przeczytałam 2 razy twój artykuł bo mnie zaciekawił….tylko że ja myślałam ze wszystkie te podane składniki czyli sól,oliwa,sok z owocu i wode mieszamy razem wszystkie składniki ….Jezeli dobrze doczytałam to osobno pijemy sól rozpuszczoną w wodzie i osobno oliwe z sokiem z owocu…..tylko pogubiłam się co w jakiej kolejnosci….Bardzo proszę mnie poprawić jak coś pokręciłam.Pozdrawiam.


  1. // Odpowiedz

   Witaj.
   Sól Epsom mieszamy z wodą.
   Oliwę mieszamy z sokiem cytrusa.
   Wszystko pijemy wg podanych odstępów.


 78. // Odpowiedz

  A czy zamiast wielu może być jeden OGROMNY kamień? Ma chyba 12 mm (nie wiem, czy nie więcej. Nie wiem, bo to nie mój). I czy taki przeciśnie się przez przewody? Ten kamyk jest raczej wapniowy (tak mówi jego posiadaczka).


  1. // Odpowiedz

   jeśli jest jeden to wielki to raczej nie pójdzie. W internecie już widziałem fotki takich kamieni. Ale te uwapnione W przeciwieństwie do cholesterolowych) łatwo się daje rozpuścić piciem soków z cytryny. Jeśli się już poddaje zabiegowi to walczyć o zachowanie pęcherzyka.


   1. // Odpowiedz

    kamienie w pecherzyku zolciowym bardzo latwo sie rozpuszcza, zwykla chemia. Trzeba jesc tlusto i po godzinie pic herbatke zolciopedna, 1-2 miesiace i kamienie rozpuszczone 🙂


    1. // Odpowiedz

     Pęcherzyk to tylko mała ich część. Dieta tłuszczowa na kamicę żółciową wątroby to droga do kłopotów.


    2. // Odpowiedz

     P.J, to nie chemia, a fizjologia 😊. Kamienie się nie rozpuszczają, tylko jak już, to są wypychane przez żółć do przewodu żółciowego później do jelita i wydalanie. Jedząc tłusto, do trawienia potrzebna jest żółć, jak dodatkowo wypijesz coś żółciopędnego jej ciśnienie wzrasta. Jeśli są małe i przejdą przez przewód to Ok, ale jak kamień utknie w przewodzie , to ból jest niedowytrzymania – wiem z autopsji.
     W tym oczyszczaniu siarczan mg ma działanie rozkurczowe, żeby do takiego ataku bólu nie doszło.


 79. // Odpowiedz

  Czy po operacji usunięcia guza neuroendokrynnego trzustki / 5 lat temu ,mozna wykonać oczyszczanie wątroby ? Dieta powinna zawierać mało tłuszczu, a tu trzeba wypić jednorazowa taka ilośc tłuszczu ?


  1. // Odpowiedz

   Wiele chorób trzustki i wątroby wymagają małej ilości trzustki, a jednak ludzie wykonują oczyszczanie. Osobiście zmniejszyłbym ilość wypijanej oliwy nawet o połowę. Ciężko napisać mi TAK/NIE. Pozdrawiam


  2. // Odpowiedz

   Ja bym zrobił, ale nie mogę pisać innym co mają robić w wyjątkowych sytuacjach i brać odpowiedzialności.


 80. // Odpowiedz

  Witam,
  Mam pytanie odnośnie metody oczyszczania wątroby. Czy ta metoda jest bezpieczna dla osób które mają problemy z wątrobą i są w stałym leczeniu?

  Moje pytanie bierze się z tego ze od 16 roku życia mam problemy z „podniesionymi” próbami wątrobowymi (czytaj normy przekroczone po 50 razy) nie ma żadnej żółtaczki ani wirusa. Ciężko w 100% zdiagnozować co tak naprawdę dolega.
  Jestem w stałej kuracji lekarstwami – Ursofalkiem oraz Esssentiale Forte.
  Czy opisana metoda nie wpłynie negatywnie na obecną sytuację.


  1. // Odpowiedz

   Ta metoda jest właśnie dla osób mających problemy z wątrobą. 🙂 Działać… Pozdrawiam


 81. // Odpowiedz

  Ja miałem zoltaczke typu B, dokladnie tym sposobem oczyscilem watrobe juz 22 razy. Wyniki były nawet lepsze niz myslalem, Wyplukalem ponad 2tys kamieni.
  Przestrzegam jednak, by nie robic oczyszczania watroby zanim nie oczysci sie dobrze jelita i nie nauczy sie jak je robić i czym. Tu polecam Malachowa.
  Najlepiej robic oczyszczania co 3tyg a nie miesiac czy dwa, zreszta sama watroba sie dopomina i NIGDY nie wolno przerwac oczyszczania zanim sie go nie dokonczy, bo mozna sobie bardzo zaszkodzić, takze jesli ktos nie jest konsekwentny i wytrwaly to niech sie lepiej 2 razy zastanowi. Kto jednak da rade a jest to minimum mysle 10 oczyszczen to wyniki beda rewelacyjne. Spadek wagi, poprawa pamieci, wzroku, odmlodzenie etc.


  1. // Odpowiedz

   Witam , sory ,że tak późno piszę ale napisał pan ,że miał żółtaczkę typu B to znaczy ,że pan już jej nie ma ?Jeśli tak to czy płukanie wątroby było receptą na wzw?


 82. // Odpowiedz

  Ja właśnie zrobiłam pierwszy raz .Wyszło mnóstwo ,duże i małe .Czuję się dobrze.Zachęcam i polecam .Napewno będę kontynuować ,mam usunięty ponad 15 lat temu woreczek i miałam usuwany w Niemczech kamień z dróg żółciowych 8 miesięcy temu.Weronika


 83. // Odpowiedz

  Witam,
  Zrobiłam do tej pory dwa oczyszczania wątroby. Po pierwszym było wszystko ok, natomiast po drugim, przeprowadzonym kilka dni temu na lini żuchwy i brodzie wyszły mi swędzące, bolące krosty (jak trądzik hormonalny). Dodatkowo pojawił się dziwny posmak w ustach. Co to może oznaczać?


  1. // Odpowiedz

   Detox i wyrzucanie nieczystości. Trzeba przejść. Dobrze, że wychodzi a nie siedzi w tobie. 🙂


  1. // Odpowiedz

   Raczej nie, ale głowy nie dam. wszędzie gdzie piszą o tym sposobie, tam są jabłka, albo kwas jabłkowy, sok żurawinowy.


 84. // Odpowiedz

  Czy moze pomoc na tradzik, ktory utrzymyje sie od 10 lat? Dziekuje


 85. // Odpowiedz

  Mam pytanie odnośnie proporcji względem wagi ciała. Ważę 160 kg (tłuszcz).
  Czy w takim przypadku podwajać ilośc produktów do oczyszczania ?


  1. // Odpowiedz

   Normalna ilość jeśli wzrost średni, albo ta dla większych osób jaką podałem nie więcej.


 86. // Odpowiedz

  a co z bananami i cytrusami podczas tygodnia poprzedzającego oczyszczanie ?
  Można ?


  1. // Odpowiedz

   Można jeść oczywiście., ale bez przegięcia. Jeść wszystko prócz tłuszczy,mleka, nabiału, nasion oleistych, orzechów i mięsiwa, czosnku i cebuli. 🙂


 87. // Odpowiedz

  Czy biorąc enkorton mozna zastosowac oczyszczanie?


  1. // Odpowiedz

   Enkorton działa przeciwzapalnie – Imituje kortyzol. Nie widzę żadnego konfliktu. Każdy człowiek (nawet zdrowy) wytwarza kortyzol i to nie przeszkadza w oczyszczaniu.


 88. // Odpowiedz

  Czy procedurę oczyszczania woreczka można przeprowadzić, kiedy 2 dni wcześniej miało się atak kamicy żółciowej, bardzo bolesny. Nospa forte nie pomogła, tylko kroplowki na sor w szpitalu. Lekarze twierdzą, że kamieni nie da się rozpuścić, jedyna metoda to usunięcie woreczka. Co z ewentualnym zapaleniem trzustki, i tzw. błotem po kamieniach które może zostać w woreczku. Będę wdzięczna za komentarz.


  1. // Odpowiedz

   Można, a nawet trzeba przeprowadzić. Chyba, że woli się mieć wycięty pęcherzyk. Zapalenie trzustki są w 80% przez kamienie żółciowe. Kamienie i błoto będą usuwane podczas kolejnych płukań. To oczyszczanie trzeba potraktować poważnie i jak się zaczyna to trzeba kontynuować. Efekty są świetne, a lekarze jak to lekarze… Mówią to co wiedzą czyli wysyłają pod nóż. Ale mają rację, że kamienie się nie rozpuszczają (nawet jeśli to niemal wcale), więc to oczyszczanie jest jedynym rozsądnym sposobem jaki znam. Lekarz w kwestii tego czego nie zna powinien się nie wypowiadać, ale gdyby przyznał, że jak nie wie jak leczyć to wycina – przyznałby się do kreciej roboty, więc kpi i straszy. 😉 Szukać dobrych lekarzy i mieć oczy otwarte. Ja też miałem bóle z powodu ogromnej ilości kamieni, ale od dawna już o tym nie pamiętam, bo wyczyściłem wszystko. Po 1 oczyszczaniu bóle znikły i czułem kamienie (nie jakoś boleśnie) jak kolejna tura zsuwała się z zakamarków wątroby do kanału głównego. Gdybym powiedział lekarzowi, że miałem +- 0,7kg złogów w wątrobie to pewnie by mnie zabił śmiechem. Teraz mam zdrowie we własnych rękach. Ich ręce leczą objawy, a nie przyczyny. Zachęcam do oczyszczania po spełnieniu opisanych prostych wytycznych. 🙂


 89. // Odpowiedz

  to naprawde działa.Miałam ataki woreczka po 4-5 dziennie, gdzie prawie nic nie jadłam…usg pokazywało kamienie w przewodach żółciowych ..miałam bezwłocznie stawić sie na operację , ale wiem że woreczek jest organizmowi potrzebny.przekopałam wiec internet i na jakimś blogu przeczytałam jak jedna osoba opisywała swoja walkę z kamieniami metoda p. Clark. Zrobiłam to po kolejnym ataku i przeżyłam szok widząc jak wychodzą kamyczki. Ja za pierwszym razem brałam przez miesiąc ursofalk który zmiękcza kamyczki/nie można go jednak często używać bo może zmiękczyc wątrobe/.A później gdy tylko poczułam lekkie ukłucia to planowałam kurację z soboty na niedzielę i zawsze było lepiej.od 3 lat nie mam żadnych ataków.A gdy po ostatniej kuracji poszłam na usg to p. doktor jeżdżąc mi aparatem w okolicy woreczka poddał się i spytał:,,a ma pani wogóle woreczek?”hihihihi taki był obkurczony że go nie mógł znaleźć.Dawno nie robiłam oczyszczania/chyba od lutego/ i mam go w planach tylko teraz się zastanawiam , bo okazało się że mam uchyłki w j.g…czy nie podrażnię ich?
  serdecznie wszystkich pozdrawiam, a niedowiarkom zaręczam że to działa!


 90. // Odpowiedz

  Cześć,
  jestem 2 tygodnie po ataku kolki związanej z kamicą pęcherzyka żółciowego. Na USG zdiagnozowano 12 kamieni ok. 1-1.5 cm i wiele małych. Chociaż nie mam (na razie) powtórnego ataku kolki, piekący ból pod żebrem pozostał. Mam skierowanie na usunięcie pęcherzyka.
  Kilka lat temu oczyszczałam się (niestety tylko raz) tą metodą – efekt był super. Poddałabym się chętnie tej kuracji teraz, ale boję się, że jak cały czas odczuwam ból pęcherzyka i mam jego zapalenie – to że zrobię sobie krzywdę 🙁
  Drogi Gabrielu, co radzisz?


  1. // Odpowiedz

   Zrobisz sobie krzywdę jak będziesz czekała na usunięcie pęcherzyka. Nie wiem co tu radzić. Działaj.


 91. // Odpowiedz

  Hej mam pytanie w związku z kwasem jabłkowym, pierwsze oczyszczanie zrobiłam z sokiem, ale kolejne bym chciała zrobić z użyciem kwasu jabłkowego i tu mam mały problem, ponieważ mieszkam w Anglii i to co znalazłam to jest malic acid, czy to się nada? Jest napisane że jest to naturalny kwas z kwaśnych jabłek i innych owoców. Pozdrawiam i dziękuję.


 92. // Odpowiedz

  Witam.Biorę antydepresanty które muszę brać bez przerwy,czy podczas oczyszczania mogę je stosować?


  1. // Odpowiedz

   Antydepresanty obciążają wątrobę. Odstawienie leków w dzień wypicia oliwy ma za zadanie odciążyć wątrobę, żeby mogła jak najlepiej wykonać swój detox. Większość osób czuję się słabiej na drugi dzień więc warto odstawić leki na ten czas. Ciężko mi odpowiedzieć, bo nie wiem jak silny jest Twój stan depresji i jak reagujesz bez leków na sytuację taka jak oczyszczanie. Sporo osób odczuwa niepokój w czasie pierwszego oczyszczania. Oczywiści potem się z tego śmieją, że nie było się czego obawiać. Jeśli potrafisz podejść do oczyszczania bez paniki to odstaw na ten dzień leki. Jeśli nie, możesz wziąć leki, ale nie powiem Ci jak zareaguje twoja wątroba. Nie umiem odpowiedzieć tak lub nie. Pozdrawiam.


 93. // Odpowiedz

  Zastanawia mnie kwestia tłuszczu. Potencjalnie wszystko tłuszcz zawiera- chleb o którym piszesz, bakalie, płatki owsiane, owoce też. Nie rozumiem tego schematu postępowania. Chodzi głównie o eliminacje tłuszczy zwierzęcych?


  1. // Odpowiedz

   Chodzi o produkty zwierzęce (mięso i tłuszcze), oraz rośliny oleiste. Pestki słonecznika i dyni zawierają dużo tłuszczu w porównaniu do owsa. Bakalie często są ciapane w oleju z nasion bawełny albo innego wynalazku, wtedy należy je odstawić. Zwykłe bakalie nie maja aż tak dużo tłuszczu, żeby pobudzić pęcherzyk żółciowy do całkowitego opróżnienia.


   1. // Odpowiedz

    Mam pytanie trochę nie na temat. W swojej diecie zalecasz wycofanie mleka i przetworów mlecznych. Jedząc płatki owsiane należy łączyć je z produktami bogatymi w wapń (czyli powszechnie nabiał) bo jak wiadomo płatki wypłukują wapń z organizmu. Z jakimi produktami bogatymi w wapń oprócz nie zalecanych przez Ciebie prod. mlecznych i mięsa łączyć płatki owsiane? Może opiszesz z czym je jadasz?


    1. // Odpowiedz

     Wapnia bardzo dużo znajdziesz w każdym zielonym liściastym warzywie. Z tym wypłukiwaniem wapnia częściej jest przy jedzeniu pełnoziarnistej pszenicy i żyta. Owiec ma nieco inną budowę. Ważniejsze jest przyswajanie wapnia niż wysoka zawartość w diecie. Ja zalewam płatki, morelę suszoną i śliwkę suszoną wodą i rano zagotowuję chwilę. Całość naciąga i pęcznieje potem łycha oleju kokosowego. Ostatnio dodaję nieco nasion chia i sezamu. Sezam ma w sobie 10% wapnia więc bardzo polecam jeśli Ci zależy. Gwarancja wyzyskania wartości z jedzenia jest prawidłowe wydzielanie soków trzustki, żółci wątroby, wcześniejsze dokładne pogryzienie pokarmu i właściwa praca żołądka (czyli jeść nie są dużo na raz).


 94. // Odpowiedz

  Witam,
  1. Czy przygotowując się do oczysczania lepiej odstawić zakwas buraczany ze względu na to że do jego przygotowania używam czosnku, chrzanu i kminu rzymskiego, co prawda jest to macerat ale coś tam przejdzie do zakwasu?
  2. Jak dbać o zęby podczas przygotowań? Pijąc 1l soku dziennie czuje że zęby robią się jakby matowe, a przy szczotkowaniu gdzie niegdzie mnie bolą. Płukam jame ustną wodą po wypiciu soku ale nie wiele to pomaga.


  1. // Odpowiedz

   1. Tak. Odstawić zakwas na takich dodatkach bo sa żółciopędne.
   2. Pić sok przez rurkę. Sprawdzone. 🙂


 95. // Odpowiedz

  Czy heroroidy sa przeciwskzniem dl tej kuracji jestem nia bardzo zainteresowana Teoretycznie mnie przekonuje Dzieki za dzielenie sie wiedza i doswiadczeniem


 96. // Odpowiedz

  Jesli mam 3 duze kamienie w woreczku,ni do rozbicia podobno,moge zastosowac te diete?czy one przypadkiem gdzies nie utkna podczas kuracji


  1. // Odpowiedz

   albo wyjdą z woreczka albo w nim zostaną. Nie utkną.


 97. // Odpowiedz

  Witam.Mam kamień w woreczku żółciowym wielkości 15mm.Czy jest szansa usunięcia kamienia po pierwszym oczyszczaniu?Pozdrawiam


  1. // Odpowiedz

   Moje za pierwszym razem miały taka wielkość, ale nie wiem czy u każdego tak będzie. Mojej siostrze taki 15mm utknął w przewodzie żółciowym i wylądowała w szpitalu. Oczywiście nie podczas oczyszczania (którego się niestety wzbrania). Jeśli taki wychodzi bez picia Epsom i kuracji to powinien pójść bez problemu. Każdy ma inną budowę anatomiczną.


 98. // Odpowiedz

  Zastosowałam niedawno ten przepis na oczyszczanie wątroby, ponieważ na skutek konsumowania przez trzy dni tabletek na wątrobę Doppel Herza coś mnie zaczęło w wątrobie uwierać. Te zielone zbitki zeszły ze mnie oczywiście, jednak zastanawiam się, czy to nie żółć tak wygląda po wędrówce w jelitach. Kiedy przyrządzam wątróbkę kurzą, często widzę przy woreczku takie zielone farfocle. Natomiast prawdziwe kamienie – wydaje mi się – zeszły ze mnie po trzech dniach od wykonania eksperymentu. Były drobne 2mm i białe i dosyć twarde. Wyglądały jak wapień. Na pewno nic takiego twardego po eksperymencie nie zjadłam. Jadłam tylko warzywa. Jednak niestety nadal boli mnie pod żebrami i czuję, że wciąż mam to coś w przewodzie. P.S. Dodam jeszcze, że na siarczan magnezu muszą uważać niskociśnieniowcy. Pozdrawiam.


  1. // Odpowiedz

   „Dodam jeszcze, że na siarczan magnezu muszą uważać niskociśnieniowcy”- czy można rozszerzyć ? Jestem po pierwszym oczyszczaniu i byłam bliska omdlenia podczas wydalania, jestem niskociśnieniowcem. Czy w moim przypadku lepszy byłby cytrynian magnezu?


 99. // Odpowiedz

  Witam!

  Mam zdiagnozowane bakterie chlamydie + lamblie przez co mam mocno osłabiony układ odpornościowy i duże problemy trawienne , biegunki typowo lambliowe (zółte stolce), mocne chudnięcie , osłabienie i zmęczenie.
  Stosowałem już wiele leków typu tinidazol,metronidazol,zentel – niestety wszystko na nic

  Czy tym oczyszczaniem wątroby będzie szansa pozbyć sie mojej choroby ?


  1. // Odpowiedz

   Tak. Szanse są bardzo duże. Większe niż mniejsze co najmniej. Powodzenia.


 100. // Odpowiedz

  Witam. Czy można to zastosować nie robiąc usg?


  1. // Odpowiedz

   Tak. Większość osób tak robi. Nie ma ryzyka utknięcia kamieni po drodze. Bardzo duże zostają na miejscu, ale to już musi być wielkość jajka kurzego. Działać. 🙂


 101. // Odpowiedz

  Czy ktoś cierpiący na hashimoto wykonywał oczyszczanie? Czy jedno na drugie jakoś wpływa? Pytam zarówno o negatywne jak i pozytywne powiazania.


  1. // Odpowiedz

   Wątroba jest szefem wszystkich innych organów. O cokolwiek nie zapytasz to odpowiedź brzmi: Oczyszczaj i czekaj na poprawę. Wątroba ciągnie wszystko. Jeśli chodzi o autoagresję to polecam wyciszyć emocje i pracę na sobą, a problem zniknie. Tarczyca bardzo reaguje na psychikę i emocje co najczęściej dotyczy kobiet.


 102. // Odpowiedz

  Mam 18 lat, jestem na diecie tłuszczowej (i jem dość sporo mięsa i nabiału). Mam alergię na wiele zbóż, ryż, ziemniaki…
  Czy w przypadku osoby na lchf tłuszcze należy odstawić też na min 5 dni? Czy to nie zbyt dlługo dla osoby przyzwyczajonej do bardzo tłustego jedzenia (nie odczuwającej dolegliwości ze strony układu pokarmowego). Planuję w te dni jeśc marchew, buraki, selery, brukiew…

  Z góry dziękuję za odpowiedź i mam nadzieję, że już wkrótce dam znać o efekcie.


  1. // Odpowiedz

   Witaj. U mnie nawet 2 dni bez tłuszczu wystarczyło, ale każdy organizm jest inny, każdy ma inne zatory. Pamiętaj, że organizm nie lubi zbyt nagłych zmian. Jeśli jesz dużo nabiału i mięsa, a nagle wskoczysz na same warzywka to będzie lekki szok. Wykorzystaj ten czas na spokojne przejście na coraz lżejsze jedzenie. I dopiero ostatnie 3 dni zero mięsa i tłuszczu. Powodzenia 🙂


 103. // Odpowiedz

  Dziękuję i przepraszam za zamęczanie, ale mam kolejne pytania:
  Nie jestem w stanie pić tyle soku jabłkowego. Wiem o kwasie jabłkowym, ale nigdzie mogę go znaleźć, a z allegro muszę czekać na wysyłkę. 1. Czy wystarczy np jeść normalnie, trzy dni przed oczyszczaniem zero mięsa, mleka i tłuszczu, a dwa ostatnie dni po litrze soku z wyciskarki wolnoobrotowej dołączyć ?
  2. Ewentualnie jeśli nie,to czy kwas jabłkowy w postaci białego proszku o czystości min 99,7% jest ok? Bo 100% nie znalazłam…


 104. // Odpowiedz

  Witam! Czy jeśli mam cały czas od dwóch lata problem tzn nie trawie tłuszczu w tym witamin rozpuszczalnych w tłuszczach i mam niedobór wydzielania żółci (żólte stolce), czy takie oczyszczanie jest w stanie pomóc?


  1. // Odpowiedz

   Tak. Przyczyną tego są zatory dróg żółciowych i stłuszczenie wątroby. Seria oczyszczań zrobiona A-Z pomaga.


 105. // Odpowiedz

  Czy dobrze zrozumiałam minimum 5 dni bez mięsa i tłuszczy i na 6 dzień przygotowuje ta miksturę? ostatni posiłek 13-30? owoce jesc lepiej gotowane czy mogą byc surowe ? Warzywa tylko gotowane ?


  1. // Odpowiedz

   Tak, dobrze rozumiesz. 🙂
   Warzywa ugotowane są bardziej lekkostrawne niż surowe i takie polecam. Owoce możesz surowe, chyba że masz jakieś gazowanie itp po nich to też warto je obrobić termicznie – to już dowolnie jak się lubi.


 106. // Odpowiedz

  Czy leki suplementy można przyjmować w czasie przygotowania do oczyszczania lub pić zioła np czystek ?


  1. // Odpowiedz

   Leki i suple niewskazane, Jeśli ktoś nie może inaczej to powstrzymać się przynajmniej w dzień oczyszczania. Czystek będzie ok, ale bez przesady z ilością i siłą zaparzenia.


 107. // Odpowiedz

  Czy możesz podać przykładowy jadłospis na tydzień przed oczyszczaniem, jeśli tak, to bardzo proszę.


  1. // Odpowiedz

   Nie układam nikomu konkretnych jadłospisów, bo to słabo działa.
   Jedz np. to co wymienione poniżej. Na pewno nie wypróbujesz wszystkich wymienionych w ciągu tygodnia.
   Kalafior, brokuł, bakłażan, cukinia, dynia, marchewki, ogórki, sałata, jarmuż, kapusta, brukselki, pomidory, papryka, buraki, fasola, por, cebula, rzepa, kalarepa, seler, pieczarki i inne grzyby – gotować i dobrze przyprawić (byle nie czosnkiem, kminkiem i cebulą), będzie dobre. 🙂
   Topinambur, ziemniaki, kasza jaglana, gryczana, ryż brązowy, komosa, makaron.
   Owoce, chleb, miód, dżemy, kiełki.


 108. // Odpowiedz

  Witam! Zaczęłam przygotowania (dieta) jednak mam obawy przed pierwszą kuracja, a mianowicie strach, że kamienie utkną gdzieś po drodze… Niedawno przypadkowo dowiedziałam się na usg o kamieniach w woreczku żółciowym (ok. 1 cm wielkości). Mam skłonności do zaparć, choć zazwyczaj (również teraz, podczas prygotowań) wypróżniam się codziennie, to jest to przy wysiłku, „stekaniu” i uczuciu, że coś zostało. Jednak obawiam się lewatyw, i za specjalnie nie mam warunków w miejscu zamieszkania do ich przeprowadzania. Zastanawia mnie czy zrezygnowanie z lewatyw może spowodować utknięcie kamieni.
  Napisał Pan w instrukcji „Osoby z zaparciami i blokadą jelita grubego muszą upewnić się, że w czasie oczyszczania wątroby nie dojdzie do utknięcia kamieni w mocno zwężonym świetle jelita.” a w komentarzach znalazłam inna Pana wypowiedź „Nie spotkałem i na tyle tysięcy osób, które to robiły w żadnej książce nie było o tym nawet wspomniane. Kamienie zawsze przechodzą z węższych kanałów wątroby do szerszych. Albo idą gładko, albo zostają na swoim miejscu.”


 109. // Odpowiedz

  Lena,
  No to jesteśmy dwie 🙂 – ja planuję w bieżący weekend.


 110. // Odpowiedz

  Witam ! czy w czasie przygotowania do oczyszczania można spożywać np. mielony ostropest, mielony sezam ?


  1. // Odpowiedz

   Ostropest tak, ale sezam jest mocno oleistym nasionem więc raczej nie. Przynajmniej nie w odległości 3 dni od oczyszczania.


 111. // Odpowiedz

  Czy w trakcie przygotowań do oczyszczania, w piciu soku lub kwasu jabłkowego chodzi tylko o ich kwaśny smak ? Mogłaby być np 1 łyżeczka witaminy C / 1,5 L wody ?


  1. // Odpowiedz

   Chodzi o to, żeby to był koniecznie sok jabłkowy albo kwas jabłkowy. Sama kwaśność to zbieżność przypadkowa. 🙂


 112. // Odpowiedz

  A przy przewlekłym zapaleniu trzustki i lekko zrujnowanej wątrobie plus cukrzyca? Można? A jeżeli tak to jak?


  1. // Odpowiedz

   Nie widzę przeciwwskazań jeśli stan nie jest poważny. Jeśli jesz mięso i tłuszcze to znaczy, że nie jest jeszcze krytycznie. Zapalenie trzustki może wynikać z zatkania wspólnego wylotu soków trzustki i wątroby. Ja bym oczyszczał. Ty musisz podjąć decyzję sam za siebie. Pozdrawiam.


 113. // Odpowiedz

  ja dzisiaj trzeci 🙂
  taka już rutyna, jeszcze tak zastanawiałem się czy nie można by np popić tą solą gorzką tabletek z liśćmi orzecha czarnego, może by pogoniło dziady z układu pokarmowego przy okazji


  1. // Odpowiedz

   Samo oczyszczanie to wysiłek dla wątroby. Tabletki zażyj kilka dni po oczyszczaniu. To mój punkt widzenia. ale możesz zrobić test i się przekonamy czy warto. Oczywiście na własną odpowiedzialność. 😀


   1. // Odpowiedz

    zawsze robię na własną odpowiedzialność ewentualnie zapytam autora, bo skoro coś napisze to siłą rzeczy musi wiedzieć więcej ode mnie 😛


   2. // Odpowiedz

    rzygam już tym siarczanem za każdym oczyszczaniem gorzej w wypiciem tego specyfiku została ostatnia porcja


 114. // Odpowiedz

  A jesli mam zapalenie watroby to tez moge oczzyszczac czzy niebardzo?


 115. // Odpowiedz

  witam mam zdiagnozowana kamienice żółciowa i jestem w trakcie przygotowań do 2 oczyszczania. za 1 razem wyszło sporo takich zielonych bobków jak na zdjęciu na początku artykułu i się tak zastanawiam czy to te kamienie widoczne na usg ? bo myślałem ze kamienie będą twarde a nie jak plastelina ? przeprowadzał ktoś oczyszczanie ta metoda i później był na usg ?


  1. // Odpowiedz

   USG widzi najczęściej te uwapnione, ale dobry diagnosta może zobaczyć i te miękkie. Warto pójść po oczyszczaniach na USG. Sporo osób to zrobiło, a lekarze robili wielkie oczy. 🙂


  1. // Odpowiedz

   Nospa działa rozkurczowo. Epsom działa dużo lepiej jak nospa więc nie widzę sensu. Poza tym Pan mówi, że rosyjski sposób najlepszy bo od innych mozna umrzeć. Tyle, że od tych co niby można umrzeć robi się 1x na miesiąc a on każe 6 dni z rzędu i tak samo picie oleju. Jak ktoś będzie katował tak wątrobę co 2 dni to dopiero można się osłabić i napytać biedy. A spirytus to czym jest dla wątroby – toksyną. Nie przepadam za taką sieczką informacji wziętych od wielu kultur na raz. Ludzie wydalają masę robaków podczas metody jaka polecam. Odrobaczenie zatkanej wątroby jest niemożliwe i potencjalnie niebezpieczne. Uważajcie na rady teoretyków.


 116. // Odpowiedz

  Hm…jesli mam candide i problem z nerkami,jelitami i waatroba to lepiej oczyszczanie. od czego zaczac?


  1. // Odpowiedz

   Jeśli zatkane jelito to zacząć od niego, potem nerki jeśli osłabione mocno, następnie wątroba. U większości Kowalskich można jechać od razu z wątrobą. Nie widzę ludzi i nie badam online więc nie zawsze mogę odpowiedzieć adekwatnie do potrzeb konkretnej piszącej osoby.


 117. // Odpowiedz

  Chciałam zapytać, dlaczego uważa Pan metodę Zięby – popijania herbatek żółciopędnych jakiś czas po posiłku, celem produkcji świeżej żółci, która ma za zadanie rozpuszczanie kamieni, za niewłaściwe i ryzykowne?


  1. // Odpowiedz

   Pan zięba poleca jeść dużo tłustego osobom z takimi problemami i lobbuje duże ilości jajek, które mają dużo cholesterolu. Na fb skarżą się, że lądują po tym wszystkim na stole operacyjnym i pęcherzyk jest oczyszczany poprzez wycięcie – taki skutek. Zapalenie trzustki gratis u niektórych. Mnie to wcale nie dziwi, bo przy kamicy żółciowej nie wolno jeść dużo tłuszczu i białek zwierzęcych. Popijanie herbatek żółciopędnych nic nie da jeśli wątroba jest pełna kamieni działających jak korki. Żeby kamienie były płukane w woreczku, żółć musi zejść do niego z wątroby. Nie zejdzie jak kanały w niej mają korki. Metoda jaką polecam rozwiązuje wszystkie problemy i nie trzeba kombinować jak koń pod górę.
   Pan Zięba jest tylko teoretykiem i radzę uważać na jego śmiałe wypowiedzi. Na polu ścigania lekarzy za debilizm bardzo go doceniam, ale w kwestiach oczyszczania wątroby i nowotworów nie podzielam jego uproszczonych i pomijających skomplikowane zależności zaleceń.


 118. // Odpowiedz

  Chciałem podziękować za wartościowy blog o zdrowiu, a w szczegulności o oczyszczaniu wątroby i woreczka żółciowego. Zrobiłem swoją pierwszą terapię w zaszłym tygodniu, poszło bez problemowo, chociaż w USG nic nie było widać, to wydaliłem kilkaset drobnych groszkowego koloru kamyków.
  Mam pytanie, żona zaczeła pić sok z jabłek od dzisiaj i obiawiła się nadkfaśność. Czy, można jakoś temu zaradzić, by kontynuować przygotowanie i pić sok jabłkowy dalej. Dziękuje.


  1. // Odpowiedz

   Gratuluję efektów i dziękuję za ciepłe słowa. 🙂
   Jeśli sok sprawia nadkwaśność, można go pić mniej. Dobre efekty daje picie ciepłego soku. Soku nie należy pić do posiłku i bezpośrednio po nim. Żona ma prawdopodobnie wrażliwy żołądek, co jest sygnałem, żeby zadbać o niego. Pozdrawiam.


 119. // Odpowiedz

  nie wiem czy nie doczytalam – nalezy nie pic kawy w czasie kuracji oczyszczajacej watrobe!!!


  1. // Odpowiedz

   Należy unikać wszystkiego co obciąża wątrobę, a kawa to robi. Im mniej obciążników tego rodzaju tym lżej się przechodzi oczyszczanie. Nie ma zakazu picia kawy, ale lepiej przemyśleć.


  2. // Odpowiedz

   Należy unikać obciążania wątroby, a kawa obciąża. Nie ma zakazu jak ktoś nie może inaczej żyć, ale trzeba brać pod uwagę, że im lżej wątrobie tym lepiej się przechodzi oczyszczanie.


 120. // Odpowiedz

  Czy po takim oczyszczaniu probiotyki nie są wskazane?


  1. // Odpowiedz

   Tak, warto je brać, choć u osób z czystym jelitem odbudowanie flory nie stanowi problemu. Polecam AkuPro firmy Akuna.


 121. // Odpowiedz

  Mam problmy ze snem co moge zarzyc aby mogla spac spokojnie po wypiciu oliwy z sokiem?
  A jak bede miala potrzebe wyjscia do toalety w ciagu 20 minut po wypiciu oliwy z sokiem?
  Czy mozna jesc mleko kokosowe lub sojowe?


  1. // Odpowiedz

   Zażyć ornitynę w przypadku problemów ze snem. Jak trzeba to pójść do toalety. Mleko kokosowe moze być tłuste. Proszę patrzyć na zawartość % tłuszczu.


 122. // Odpowiedz

  ktoś kiedyś badał to co z Was powychodzilo?? bo mi to wygląda na zemulgowany tłuszcz. Mam kamienie ale boję się, ze ta metoda to pic na wodę


  1. // Odpowiedz

   Płyn do naczyń emulguje tłuszcz jak żółć czyli robi z niego jeszcze mniejsze frakcje, aby mogły być wchłonięte przez jelita. Jak wolisz wycinanie to śmiało. 😉


   1. // Odpowiedz

    ja pytam poważnie czy ktoś badał to co wychodzi z ludzi po takiej kuracji? Czy są to faktycznie kamienie, a Ty mi o płynie do naczyń


    1. // Odpowiedz

 123. // Odpowiedz

  Jestem po 1 oczyszczaniu. Nic nie boli. Spokojnie się śpi. Nie czuje się głodu. Najgorsze jest wypicie tego roztworu siarczanu mg…nie akceptuję tej gorzkości. Mimo, że piję gorzką zieloną herbatę i yerba mate, nie lubię piwa – z powodu goryczy. Trzy porcje wypiłam szybko, przez złączone trzy rurki. Gdy miałam wypić ostatnią o 8- ej rano już na samą myśl czułam mdłości, wypiłam pół szklanki i zwymiotowałam. Receptory gorzkiego są z tyłu języka i w przełyku. Wymyśliłam, że następnym razem muszę je ominąć i wprowadzić to wprost do żołądka, mam plan zobaczymy jak pójdzie. Wypadło ok 8 kamieni wielkości +/- pestek cytryny. Wysiłek duży, efekt mały. Nie wiem, czy jak autor dotrwam do 10-17 razu. Nie czuję żadnych oszałamiających efektów, wiem że za wcześnie na to. Póki co mąż zaczął przygotowania i stwierdził, że on nie ma problemu z tą gorzkością…czyżby pijący piwo mieli łatwiej 😉 ?


  1. // Odpowiedz

   Większość ludzi ma pierwsze 2 razy bez super wyników, ale potem zaczyna się sypać dziesiątkami a nawet setkami. Super, że działacie. Powodzenia i wytrwałości. 🙂


 124. // Odpowiedz

  A można coś do tej soli dodać dla smaku?


  1. // Odpowiedz

   Można popić wodą i też niebo w gębie. Ma być na czczo pita więc nie wiem co Ci doradzić. 😀


 125. // Odpowiedz

  Nie wiem jak inni ale ja po soku i jedzeniu sporej ilości jabłek mam dosyć spore gazowanie


 126. // Odpowiedz

  HUmel JESTES WIELKI.
  Podziwiam Twoj zasob wiedzy i doswiadczenia.
  Kuracje ktora polecasz poczyniam juz 4 rok i zawsze cos wyjdzie.
  A forma w jakiej odpowiadasz na pytania i doradzasz rozkladaja mnie (pozytywnie bardzo). Rzeczowo i z przytupem.
  Ale jeszcze co myslisz o lewatywach z kawy? Z czosnku?
  Chodzi o pasozyty – przywry. Dopiero w czasi 3 tyg. glodowce i lewatywach, kiedy slanialem sie na nogach gdy organizm sie odtrowal, zauwazylem ich (przywry) cale stada.Roznych. Czy oprocz oczyszczania watroby cos jeszcze? Bo to trwa juz dlugo . Jesli tylko lekko pofolguje z jedzeniem lub piwem to zdycham fizycznie i psychicznie .Tyje dramatycznie (jak na moj styl zycia) mimo ze cwicze i biegam setki km /mies. Brzuch wzdety mocno. Czy odpuscic sport? Woda w organizmie zbiera mi sie blyskawicznie. Miesa jem bardzo malo i rzadko tzn: czasem 1 w tyg , ale bardziej raz na pol roku jak ma dzika ochote i zawsze potem jest kiepskie samopczucie. A raczej bardzo kiepskie. Zdarza sie ze obficie wydalam krew w toalecie. Kolonoskopia nic nie wykazala.
  p.s. po oczyszczaniu watroby czuje sie znacznie lepiej i tetno rowniez spada w czasie wysilku, ale to trwa max 2 dni. Potew wszystko wraca do normy jak tylko zaczne jesc. Jedyne co mi sluzylo to 5 dni na jablkach i wodzie, ale po 5 dniach znow katorga z brzuchem, gazami itp. Wogule przestac jesc?


  1. // Odpowiedz

   Ludzie biegający setki km wyładowują w ten sposób nagromadzone napięcie, agresję i frustrację. Bieganie 1-20 min dzienni służy, ale maratony to zupełne przeciwieństwo zdrowia. Nałogowe bieganie to inaczej ucieczka przed czymś co nas przerasta. Nadmierny wysiłek fizyczny jest bardzo niszczycielski i lepiej tego nie uprawiaj. Ludzie zarobaczeni powinni pracować głównie nad wyciszeniem i ułożeniem emocji. Nie wolno robić drastycznych głodówek i wracać do folgowania bo to rozwala organizm i wprowadza go w niepokój, gromadzenie zapasów na kolejne głodowanie, wyjaławia z wartości odżywczych. Trenuj głębokie oddychanie i pracuj 1h dziennie nad tym żeby nic nie myśleć.
   Lewatywy z czosnku podrażniają ściany jelita i zabijają florę. To nienaturalne, z kawy tak samo. 1,2 cytryny na 1.5L wody to wystarczający wlew. Ale przy krwawieniu bym niczego tam nie wlewał.
   Ten hardcorowy sport może ci rozrywać słabe tkanki i masz krwawienia. Chyba, że stres i wrzody, które krwawią.
   Pracuj nad wyciszeniem i sportuj wyrozumiale dla ciała. Jedz normalnie i nie folguj zachciankom.


 127. // Odpowiedz

  A co myslisz o piciu wody utlenionej? (wdg.Nieumywakina)
  Ma to sens?


  1. // Odpowiedz

   Jak chcesz wyjałowić florę organizmu to ma. Są lepsze sposoby powrotu do zdrowia. Woda utleniona wyjaławia ranę z bakterii. Człowiek składa się z 10x więcej bakterii niż komórek. Nie widzę sensu picia wody utlenionej. Sam nigdy nie piłem i jestem zdrowy. Wystarczy udrożnić zatory i oczyścić ciało, a nie trzeba lać w siebie nic nienaturalnego.


 128. // Odpowiedz

  witam,
  w nawiązniu do stwierdzenia :
  „Odkąd pojawiły się urządzenia diagnostyczne do wykrywania pasożytów metodą Volla, ”
  czy ta metoda jest wartościowa/wiarygodna Pana zdaniem i w jakim zakresie diagnostyki?
  dziękuję za super lekturę!


  1. // Odpowiedz

   Moi znajomi dostają kręćka, bo co inne urządzenie to inna lista przebojów. Od 1 robaka na jednym po kilkanaście na innym. Te urządzenia częściej się mylą niż nie mylą. Jak ktoś chce być zdrowy to ni powinien ganiać za robakami, ktróe sa objawem choroby tylko za przyczyna ich pojawienia. Diagnostyk biorezonansem ma sens przy diagnozie naszego organizmu i ta mi się dobrze potwierdza z tym co mówią sami ludzie. O robakach można ludziom wcisnąć największe bajki i strasznych robakach. Nie polecam tropienia robaków – po oczyszczaniu organizmu zejdą same, a parę setek zostanie w kieszeni.


 129. // Odpowiedz

  Dziekuje
  Poniekad tak czulem w kosciach.
  A co do rozladownia stresu i napiecia to absolutnie trafiles w sednoa. Tyle ze medytacja nie przynosi skutku.
  Bede cierpliie probowal
  ok
  dzienki
  troche inaczej to skomentowal i uzasadnil Nieumywakin w swojej ksiazce.


  1. // Odpowiedz

   Ruskie metody leczenia często są oparte na waleniu młotkiem w delikatne chore miejsca. Np oczyszczanie wątroby z udziałem spirytusu itp. Jak ktoś wie jaka toksyna dla chorej wątroby jest alkohol i jego metabolit aldehyd octowy na ukł nerwowy to 5 x pomyśli zanim c to wykona. Polecam Ci książki Andreasa Moritza bo logicznie pisze i pokrywa się z fizjologia naszego ciała.


   1. // Odpowiedz

    Swoja droga dziekuje Humel za te słowa rozsądku (w tym blogu) ktore moze rozjasnia droge zbłąkanym owcom 🙂

    Szokuje mnie nerwicowe wręcz przywiazanie ludzi np. do jedzenia mięsa itp i strach, ze sie inaczej umrze z głodu.
    Jest taka mnogość produktów wytworzonych przez Naturę…

    Zgadzam się ze wszystkimi artykułami od lat.

    Jestem po 1szym oczyszczaniu watroby, kamieni niewiele, ale nie zamierzam spoczywac na laurach, za miesiac powtorka 🙂

    Dzieki i pisz dalej!!!


  2. // Odpowiedz

   Sluchaj,
   ja mimo zdrowego stylu odzywiania (odmiennego od 97% Polaków) cierpię(ałam) na chroniczne zmęczenie.
   Polecam każdemu Trauma Release Exercises (znajdziesz bez problemu w necie/youtube/ebook za 10$) koniecznie, cale narody powinny to robic. Plus tez terapia Reichena, medytacja i duzo jogi (czy tam qi gong/cokolwiek Ci podpasuje).
   Tez biegałam zeby „zapomniec” o nerwicy. Spokoj uratuje ten swiat zajadajacy emocje 🙂


 130. // Odpowiedz

  A jeszcze co do lewatyw. Cytryna jasne – to ma rece i nogi, a co z uryna wlasna. Czy nie jest lepsza?


  1. // Odpowiedz

   Logika podpowiada, że jak coś wydalamy to organizm się tego pozbywa i to nie powinno wracać. Zewnętrznie na oparzenia działa bardzo dobrze, ale nie polecam stosowania wydalin wewnętrznie. Ludzie robią wiele dziwnych rzeczy, ale dobrze traktowany organizm w świecie gdzie nie brakuje nam jedzenia i ziół nie potrzebuje takich kombinacji.


 131. // Odpowiedz

  witaj HUMEL mam pytanie mam raka złośliwego na żoładku z przerzutami na węzły chłonne brzuszne i do wątroby wątroba jest powiększona mestatycznie przebudowana z ogniskami trangetowymi zaburzenie unaczynienie płata lewego może wynika c z zakrzepicy lewej gałęzi żyły wrotnej czymogę wykonać oczyszczanie wątroby będę brała 14 chemię bardzo proszę o odpowiedź pozdrawiam


  1. // Odpowiedz

   Jak bierzesz chemię to chyba nic gorszego nie może Cię spotkać niż ona. Biorąc chemię musisz się liczyć z tendencją, że 97% ludzi po niej dożywa max 5 lat. Ja sięgnąłbym najpierw po naturalne metody jaką jest np to oczyszczanie i terapia emocji. Jeśli masz raka żołądka to na pewno przez potężny stres i niewłaściwe odżywianie, złe rozdrabnianie. Leczenie emocji to pierwsza rzecz, a za tym idzie sposób i rodzaj jedzenia. Żołądek nie potrzebuje nic więcej. Ale w obecnej sytuacji nie dam odpowiedzi, bo twój stan jest poważny a chemia wypala twój układ odpornościowy, na którym opiera się nasze zdrowie. Tego co robią ci lekarze nie będę komentował dalej.


 132. // Odpowiedz

  Prowadzilam diete i pilam sok przez 5 dni .Szostego dnia tez do 18 robilam dokladnie co trzeba ale w efekcie zrezygnowalam,balam sie mam 2 kamienie 20mm sporo drobnych.Czy mam sie czego obawiac? A teraz odczuwam lekki bol w prawym boku czy jest to efekt nieskonczonej terapi?Nie wiem co mam robic boje sie terapi i boje sie usunac woreczek pozdrawiam.


  1. // Odpowiedz

   Nie wiem czego się boisz jak napisałem, że kamień albo idzie albo zostaje na miejscu. Nie ma możliwości żeby utknął przy tej metodzie. Przy Tombaku to się zdarza, ale nie przy tej metodzie. Twoim problemem nie są kamienie tylko niepotrzebny strach.


  2. // Odpowiedz

   Odwagi ! Najgorsze, to jest (jak dla mnie) wypicie gorzkiej soli. Tu nie ma się czego bać. Gdy poczułam, że coś się przemieszcza (nie bolało) i mnie to zaniepokoiło (czy aby nie utknie), to zażyłam 2 nospy forte, przyłożyłam w okolice wątroby elektryczną poduszkę i minęło. Niestety nie mogę cofnąć czasu, by ocalić woreczek i bardzo tego żałuję, ale wtedy nie wiedziałam o tej metodzie.


  3. // Odpowiedz

   Odwagi Piotrek. Ja robiłem już 3 razy i wychodzą mi złogi 1,5-2cm, na serio spore. nie mam przy tym żadnego bólu; ja po zakończeniu robię wieczorem lewatywę (a nawet dwie) bo wtedy wychodzą te które zeszły już do jelit.
   Po zakończeniu bardzo delikatnie pobolewa mnie wątroba ale to mija na drugi dzień. ale cóż, wątroba przechodzi w końcu rewolucję 🙂
   Powodzenia 🙂


 133. // Odpowiedz

  Czy mogę dodać zawartość kapsułki czarnego orzecha marki swanson do mikstury oliwy z grepfrutem???


  1. // Odpowiedz

   Nie. Nie łączymy różnych rodzajów oczyszczań. Jak masz przywry to zejdą podczas oczyszczania bez orzecha.


 134. // Odpowiedz

  Witam, od wczoraj robię drugie oczyszczanie wątroby i jest godzina 10:00 a nie dostałem do tej pory biegunki. Jedynie dwa mało luźne wypróżnienia. Na wysokości wątroby mam lekkie czerwone plamy na skórze. Jakieś pomysły? Oczyszczanie przeprowadzone z dokładnością do 1 minuty.


  1. // Odpowiedz

   Plamy masz od termofora. Za gorąca woda. Jak nie dostajesz biegunki to wypij 2 szkl. wody. Zaraz pójdzie. Generalnie można pić sporo wody rano jeśli kogoś muli.


 135. // Odpowiedz

  Witam. Od jakiegos czasu boli mnie czasem trzustka, jest to napewno zwiazane ze spozywaniem niezdrowych tluszczy, czasem tez o dziwo lekko poobolewa przy niektorych owocach, natomiast zauwazylem ze po bialkowym posilku jest ok. Pomaga ciepla woda z imbirem w krytycznych sytuacjach,ruch i 1 dniowa glodowka. Czy moge przeprowadzic oczyszczanie watroby, a nastepnie trzustki? Jezeli tak to jak oczyscic trzustke? Odztwiam sie wegansko 70% na surowo. Problem pojawil sie mniej wiecej wtedy kiedy znowu zaczalem palic. Nie pije i nie cpam, oprocz krotkiego okresu w wakacje. Pozdrawiam.


 136. // Odpowiedz

  Tak dużo komentarzy ze nie przeczytałam wszystkich więc może pytanie się powtórzy ale czy wszystkie zeby musza muszą być wyłączone zanim rozpocznie się oczyszczanie wątroby tak jak mówi dr Clark. Ja mam jeden ząb do leczenia kanałowego i nie wiem czy muszę czekać z oczyszczaniem az go wlecze.


  1. // Odpowiedz

   Chyba coś Ci się naklikło nie tak i nie idzie zrozumieć pytania. 😉 Zapewne chodzi o oczyszczenie zębodołów, o których pisze Clark. Nie, nie musisz ich koniecznie czyścić, tak samo jak wyrywać zębów leczonych kanałowo i usunięcie plomb rtęciowych. Warto to zrobić dla ogólnego zdrowia, ale nie ma musu przed oczyszczaniem wątroby.


 137. // Odpowiedz

  Jestem po trzecim oczyszczaniu, tego mi było trzeba:) koniecznie będę je kontynuować ale mam problem z wypiciem oliwy(piłam z cytryną). Wypicie soli epsom to pikuś przy tym, cofa mnie, piłam to chyba z 15 min małymi łyczkami a i tak co chwila mi wszystko podchodziło. Co mogę zrobić, żeby to łatwiej wchodziło?:)


 138. // Odpowiedz

  Aniu,
  Ja to piję przez 3 rurki na raz w błyskawicznym tempie. Nawet nie poczułam smaku. Piłam włoską oliwę z oliwek z pierwszego tłoczenia, akurat był tydzień włoski w Lidlu i tam kupiłam 🙂 z czerwonym grejpfrutem. Dla mnie ogromnym problemem jest sól. Na drugie oczyszczanie mam zamiar kupić sondę, bo chyba łatwiej przełknę cienką rurkę niż tą gorycz…


 139. // Odpowiedz

  Moje pytanie może jest bardzo głupie, ale wolę się upewnić.
  Wiadomo, wątroba magazynuje witaminy np. A, B12. Czy podczas oczyszczania tracimy też te witaminy?


  1. // Odpowiedz

   nawet jeśli tracimy, to i tak nie tyle, żeby podupaść na zdrowiu, a korzyści i szybki powrót do zdrowia uzupełni ewentualne straty. Nie zaprzątałbym sobie głowy tym, bo większość ludzi czuje przypływ energii po oczyszczaniu.


 140. // Odpowiedz

  A czy oczyszczanie wątroby może pomóc w pozbyciu się polipa z pęcherzyka żółciowego?


  1. // Odpowiedz

   Jeśli oczyści się pęcherzyk i zacznie napływać czysta żółć to jak najbardziej można się tego spodziewać. Organizm się regeneruje jeśli tylko ma do tego warunki i robi się to w porę.


 141. // Odpowiedz

  Jakie przyprawy (z wyjątkiem cebuli i czosnku) działają żółciopędnie? Używam wielu ziół i przypraw, obawiam się, że niektóre mogą mieć żółciopędne działanie. Znalazłam informacje nt. ziół (tymianku, bazylii, oregano) i kurkumy. Co z ostrą papryką, kuminem, kolendrą, pieprzem, imbirem i innymi?


  1. // Odpowiedz

   Kurka… aż tak dobrym szamanem ziołowym to nie jestem 😀
   Wiem na 100%, że kminek pobudza żółć, kurkuma możliwe też, ale reszty nie ogarniam. Może tak jeść bardziej przaśnie w tym czasie.


   1. // Odpowiedz

    Chyba tak będę musiała zrobić, bo chyba większość przypraw działa żółciopędnie…
    Żółciopędne przyprawy i zioła: kardamon, kolendra, anyżek, szałwia, mięta, rozmaryn, ziele piołunu, centurii, drapacza, dymnicy, dziurawca, krwawnika, karczocha, liście boldo, owoc jałowca, kwiatostan kocanek, kłącze kurkumy i korzeń arcydzięgla oraz mniszka
    http://www.domzdrowia.pl/artykul/woreczek-zolciowy-w-potrzebie-roslinne-cholagoga-854


    1. // Odpowiedz

     Nawet się nie spodziewałem, że aż tyle. Dziękuję za info, wkleję w procedurze dla potomnych. 🙂


     1. //

      Myślę, że może być ich znacznie więcej, ale nie chciało mi się szukać 😉
      Zatem chyba im mniej przypraw i ziół, tym lepiej podczas przygotowania do oczyszczania. Znalazłam info, że rumianek ma działanie przeciwne, zatem piję na potęgę, bo w niedziele pierwsze podejście 🙂


    2. // Odpowiedz

     a co myslicie chociaz o majeranku, cynamonie ?:P to jest chyba najwieksze wyzwanie, jesli ktos uzywa mini soli i pieprzu a za to zawsze przyprawy, to nagle rezygnacja jest niezlym szokiem dla kubkow smakowych. ale od razu fajnie oczysci sie jezyk


 142. // Odpowiedz

  Witam
  Czy sól gorzka siarczan magnezu tez może być użyty ?


  1. // Odpowiedz

   Tak, oba związki to ta sama substancja. 🙂


 143. // Odpowiedz

  Zrobiłam właśnie USG woreczka w którym wyszło, że mam dość liczne drobne złogi. Największy ma do 13 mm. W szyjce pęcherzyka żółciowego widoczny zaklinowany złóg o wym. 16 mm. Mam pytanie, mówisz, że kamień pójdzie, albo nie, ale jeżeli jest w szyjce a coś będzie nie tak, czy jej nie zatka, a tym samym uniemożliwi odpływ żółci? Chciałam również zapytać, bo od jakiegoś czasu biorę Urolesan( z Ukrainskiej apteki) krople na kamice żółciową, które rozpuszczają kamienie, oraz terapie Biorezonansową ( na urządzeniu firmy Imedis) na rozpuszczenie kamieni. Co ty o tym sądzisz i co byś polecił robić w mojej sytuacji. Zrobić terapie oczyszczającą mimo kamienia w szyjce, kontynłować terapie częstotliwościami prądowymi i używać krople? Życze miłego dnia i czekam na odpowiedz.☺


  1. // Odpowiedz

   Te prądy to pic na wodę wg mnie. Nie widzę logicznego uzasadnienia stosowania tak nienaturalnych i niczym nie uzasadnionych kombinacji. Krople już były przerabiane i są mało skuteczne. Nic się nie zatka, bo już masz zatkany pęcherzyk jak korkiem. Oczyszczanie go odetka. Wszystko jest już wyjaśnione kilka razy w komentarzach i w samej procedurze. Działaj 🙂


 144. // Odpowiedz

  Witam. Mam zoltaczke typu B. z moja watroba nie bylo dobrze. Jestem po rocznej kuracji Interferonem, ktora zakonczylem 2 lata temu. Nie odczuwalem i nie odczuwam zadnych dolegliwosci jeslu chodzi o watrobe.
  Czy ta kuracja jest bezpieczna dla mnie i czy moze pomoc w walce z zoltaczka typu B.
  Pozdrawiam serdecznie.
  Pawel


  1. // Odpowiedz

   Jeśli udrożnisz drenaż żółci, na pewno wzmocnisz wątrobę do radzenia sobie z wirusem. Nie widzę przeciwwskazań. Ważne, żeby nie robić oczyszczania zbyt często – minimum 1 miesiąc odstępu.


 145. // Odpowiedz

  Czy te godziny wykonywania czynności mają duże znaczenie? Tzn czy mogłabym np. wszystko zacząć i skończyć robić o godzinę wcześniej? (Chodzę spać normalnie około 20:00, bo wstaję bardzo wcześnie )


  1. // Odpowiedz

   A nie dasz rady zrobić tego w weekend albo wolne dni? Jak nie możesz inaczej to przesuń o tę 1h. Zaszkodzić nie zaszkodzi, ale nie możliwe, że nie będzie 100% skuteczności.


 146. // Odpowiedz

  Jestem po pierwszym oczyszczaniu, udało sie 😃 Wyszły małe zielone kamyki, dobrze sie czułam, fajnie bo nie jest sie głodnym. Bede powtarzać do skutku. Dzieki za instrukcje krok po kroku.


 147. // Odpowiedz

  „According to the respected British medical journal “The Lancet,” examination of the “gallstones” that resulted from a liver cleanse revealed they were composed mainly of fatty acids. Further experimentation revealed that mixing equal amounts of lemon juice and oleic acid — the primary component found in olive oil — resulted in several semi-solid balls after a small amount of potassium hydroxide was added. Researchers concluded that these stones weren’t gallstones, but were actually a substance created by the liver cleanse itself. If you believe you have gallstones, a doctor or medical technician should be able to see them clearly using ultrasound imaging.”

  Wygląda na to że to pic na wode.


  1. // Odpowiedz

   Jeśli kogoś konkretnie boli pęcherzyk od wypełnienia kamieniami, a po 1 oczyszczaniu przestaje, to ja nie mam wątpliwości co jest picem. Ja jestem jedną z takich osób. Proszę oglądać fotki ze stołu operacyjnego i porównać wygląd kamieni wycinanych i wydalanych – zaskakujące podobieństwo. 😉 Poza tym ludzie wydalają też uwapnione kamienie sporej wielkości, co pokazuje, że oczyszczanie działa. Niech jeszcze ci naukowcy wyjaśnią dlaczego osoby z wyczyszczoną z kamieni wątrobą nie wydalają takich formacji. 😉 Bajki piszą i tyle.


   1. // Odpowiedz

    I tak chciałem to zrobić dla samego doświadczenia 😉 Za dwa miesiące napisze jak mi poszło.


    1. // Odpowiedz

     Dokładnie. Najlepiej doświadczać na sobie. 🙂 Powodzenia


   2. // Odpowiedz

    A mi wygląda na to, że Imperium – medyczno-farmaceutyczne – kontratakuje.
    Pozdrawiam, drugie płukanie za godzinę 🙂


  2. // Odpowiedz

   Witaj Sity i Gabriel i inni poszukujacy,
   Ja tez znalazlam podobny komentarz na internecie:
   http://www.everydayhealth.com/gallbladder/guide/diet/
   „Jagannath says people who ingest these remedies often have subsequent bowel movements that include small round objects thought to be gallstones.

   However, he adds, the objects are actually the result of the olive oil mixing with bile, the fluid in the gallbladder that digests fat.

   „Bile mixes with olive oil to form a yellowish-colored soap,” Jagannath says. „There are no real stones actually pushed out by the gallbladder in most cases.”

   Jagannath adds that these objects usually float in the toilet, while real gallstones are hard — like pebbles — and sink to the bottom.”
   Wyjatek z tego artykulu mowi o tym, ze to co wychodzi z czlowieka po powyzszym oczyszczaniu, to nie kamienie zolciowe, a mieszanka zolci z oliwa w postaci mydla/lekkich „kamieni” unoszacych sie na wodzie, podczas gdy prawdziwe kamienie zolciowe sa ciezkie (sklad:80% stwardnialy cholesterol, plus bilirubina) i powinny opasc na dno.
   Zeby nie bylo watpliwosci trzeba by te „kamienie” zbadac w laboratorium!?
   Czuje, ze mam kamienie, wymiotuje po jedzeniu, wiec ide w tygodniu na ultrasonografie, zeby sie upewnic.
   Na sama hednak mysl o piciu soli gorzkiej zbiera mi sie na wymioty, wiec ciekawa jestem , czy ktos zbadal moze swoje „kamienie”, zeby utwierdzic sie w przekonaniu, ze warto i ze naprawde to kamienie zolciowe beda usuniete!?
   Znalazlam rowniez na internecie artykuly (po angielsku niestety) mowiace o rozpuszczniu kamieni za pomoca „Ursodiol” ( https://proteinpower.com/drmike/2014/01/26/get-rid-gallstones-without-surgery/), i ” Gold coin grass” (http://www.everydayhealth.com/gallbladder/guide/diet/) i (http://vitalitymagazine.com/article/be-good-to-your-gallbladder-flush-out-gallstones-the-natural-way/)
   Czy ktos tego probowal???
   Pozdrawiam serdecznie


   1. // Odpowiedz

    Tylko jeśli ja miałem mocne bóle pęcherzyka i po oczyszczaniu te bóle od razu znikły to jak to wytłumaczyć? Poza tym mieszanie żółci z tłuszczem rozpuszcza go, a nie zlepia w kulki. Po każdym oczyszczaniu, które poprzedzały bóle przewodu żółciowego, bóle zawsze mijały. Ja nie mam wątpliwości w to czym są te kulki. Cholesterol nie może tonąć bo jest lżejszy od wody. 🙂


  3. // Odpowiedz

   Zaluje ze nie zrobilam tego wczesniej, od roku meczylam sie z bolem plecow w okolicach watroby, madrzy lekarze nic nie poradzili a nawet traktowali jak symulanta lub wmawiali ze to miesnie i wciskali pigulki przeciebolowe. Podziekowalam i z porad’ lekarzy zrezygnowalam. Nikt lepiej sie nie zajmie twoim cialem niz ty sam. Jestem swiezo po pierwszym czyszczeniu, wyszlo ze mnie wiele kamieni wiekszych i mniejszych, ba wychodza nawet 3 dzien po, bol znikl, usmiech i energia powrocila. Dziekuje Humel za ten wpis i twoje wskazowki ktore cierpliwie piszesz. Kolejne oczyszcxanie za miesiac! Mam pytanie pilam kwas jablkowy ( ze wzgledu na moj hiperinsulinizm) ale mialam czeste palpitacje serca i ogolnie rano czulam sie nie swojo, bolaly plecy . Czy spotkales sie z czyms takim?


   1. // Odpowiedz

    Może efekt obaw, emocje. Przejdzie po kilku dniach.


    1. // Odpowiedz

     A wiesz ze obaw nie mialam zadnych, wlasnie wyczytalam ze kwas jablkowy jest czesto uzywany do leczenia chronicznego zmeczenia, moze dodalo mi to zbyt wiele energii? Ja po kawie czesto tak mialam( ale nie z taka moca jak po kwasie) wiem ze zle zaczelam, ale teraz chcialabym wzmocnic i serce i nerki ( troche dokuczaly przy oczyszcxaniu) co polecasz?


     1. //

      Pić pół wyciśniętej cytryny w szklance ciepłej wody na czczo. Mniej kawy, i mięsa – kwasu moczowego.


 148. // Odpowiedz

  Zrobiłam i już nie mogę się doczekać następnej akcji 😉 Spektakularnego efektu nie było, wylazło trochę małych żółtawych tworów o konsystencji jakby miksu wosku z plasteliną i wielkości żwirku. Całość zniosłam świetnie, nawet wypicie tej soli nie było wielkim problemem (zatkałam nos, wypiłam duszkiem i popiłam wodą – faktycznie jest słodka 🙂 ). Trochę obawiałam się wypicia takiej dawki oliwy, ale zmieszana z sokiem była bardzo smaczna 🙂
  Plusy – od 2 dni moje samopoczucie zwyżkuje i poprawiła się koncentracja.
  Minus – od 2 dni straszliwie przelewa mi się w jelitach, co jest mega niekomfortowe.
  Namówiłam męża i kolejne oczyszczanie będziemy robili razem. Wcześniej wydawało mi się, że raz w miesiącu to zbyt często, teraz natomiast nie mogę się już doczekać kolejnego etapu 😉 Na pewno zrobię go jeszcze w tym roku.


 149. // Odpowiedz

  Witam, wiem że moje pytanie już jest w artykule wraz z odpowiedzią, ale chcę to potwierdzić, czy na pewno można robić oczyszczanie wątroby nie mając już woreczka żółciowego, nie zaszkodzę sobie? Nikt, oprócz komentarza na tej stronie, o tym nie pisze. Będę wdzięczna za odpowiedź, (zwłaszcza od osób bez woreczka).


 150. // Odpowiedz

  Ok, dzięki. Ja po prostu czuję, że tego bardzo potrzebuję. A czasu się cofnąć nie da, dziś nic nie dałabym sobie wyciąć, ale nieświadomość robi swoje 🙁


 151. // Odpowiedz

  Witam
  Czy mogę zastosowac przy stłuszczeniu wątroby i wysokiej bilirubinie?


  1. // Odpowiedz

   Bardzo wskazane. Jeśli przeprowadzisz oczyszczanie wielokrotnie to na 90% stłuszczenie zniknie, bilirubina też. Powodzenia.


 152. // Odpowiedz

  dziękuje za opis oczyszczania,
  zrobiliśmy z mężem i największy kamień jaki mi wyszedł miał z 2cm średnicy, szkoda ze nie można dodać zdjęcia – chętnie bym pokazała na zachętę dla innych,
  polecam wszystkim oczyszczanie!


  1. // Odpowiedz

   Wow! Gratulacje. Proszę wysłać mi fotkę na kontakt a wrzucę dla niedowiarków. 🙂


 153. // Odpowiedz

  Cześć. Ja jestem w 4 cyklu oczyszczania. Najwieksze złogi wychodziły za 2 i 3 razem, wielkości małego orzecha włoskiego, jestem ciekaw co będzie jutro.
  Polecam wszytskim, oczyszczajcie się. dodam, że dla mnie niezbędna jest lewatywa wieczorem w drugim dniu. wieksze złogi wychodzą dopiero podczas niej, widocznie potrzebuja wiecej czasu zeby sie przecisnac na zwnatrz 🙂
  I trzeba duzo pić wody, ja się lepiej czuję jak piłem dużo wody podczas oczyszczania.
  Aha, i zawsze robie oczyszanie przed nowiem i w dniu nowiu ksiezyca, co pomaga w pozbyciu się tego czego chcemy
  Podowdzenia 😉


  1. // Odpowiedz

   To prawda. Im bliżej pełni, tym więcej wody gromadzi organizm i mózg. Jeśli ktoś może to lepiej robi oczyszczanie w czasie nowiu. Ja robie zazwyczaj wtedy kiedy mogę, bez większych planów.


 154. // Odpowiedz

  Mam pytania: 1 czy mogę zacząć od oczyszczania wątroby czy najpierw jelita i nerki?2 czy sok jabłkowy nie można zastąpić woda z cytryną….nie pijam soków żadnych a kwas jabłkowy poza zasięgiem. Mieszkam we Francji i soli gorzkiej czyli Epsom tu nie ma! Sól jednak sprowadziła, ale w komentarzach przeczytałam ,że osoby z niskim ciśnieniem powinny na nią uważać…dlaczego?


  1. // Odpowiedz

   Sól Epsom rozluźnia mięśnie gładkie, czyli te sterowane automatyczna częścią mózgu. Właśnie ta część reguluje napięcie tętnic, kanałów żółciowych i ruchów robaczkowy, oraz wielu innych mięśni gładkich. Ja jeszcze nie słyszałem, żeby ktoś z niskim ciśnieniem miał problemy podczas oczyszczania po soli Epsom.
   Jeśli jesteś osobą w miarę zdrową, bez blokad jelit (zaparcia, wielki brzuch) i bez osłabienia nerek, to zaczęcie od wątroby nie powinno stanowić problemu. Ja tak zaczynałem i nie było żadnych problemów.
   Z tego co wiem, sok z cytryny nie zastępuje soku jabłkowego. Pozostaje jeszcze sok żurawinowy i jedzenie 1kg jabłek zamiast wypicia 1L soku jabłkowego.


  2. // Odpowiedz

   sol epsom mozna kupic w kazdej aptece we Francji, sama kupilam kilka dni temu, 30g kosztuje 1,50euro 🙂 gorzej z aparatura do lewatywy, koszt jest dosc kosmiczny w porownaniu z cenami w Polsce..


 155. // Odpowiedz

  Jestem po drugim oczyszczaniu,przy pierwszym nie zauważyłem kamieni natomiast drugie to był dramat jedyny kamień który wykazało Usg około 2 cm przyblokował mi woreczek, ból był nie do wytrzymania o 3 w nocy przebiegłem kilka kilometrów bo w trakcie biegania mniej boli albo odpuszcz, niestety w domu ból wrócił i nieodpuszczał do wieczora. Często mam ataki woreczka i wiem co to ból ale zawsze nospa i ketonal załatwiały sprawę. Po tych przejściach zwątpiłem czy nie iść pod skalpel, mam do tego uszkodzenie wątroby po lekach na obniżenie cholesterolu i ok 800 GGTP. Boję się co będzie przy kolejnych próbach.


  1. // Odpowiedz

   A podciągałeś kolano pod brodę leżąc na prawym boku jak pisałem dla osób ze stwierdzonymi większymi kamieniami?
   Ja miałem wiele takich kamieni i nic mnie nie bolało, podobnie jak inni.
   Można też wkładać palce pod żebra od boku i przesuwać w kierunku środka ciała i by poszło.
   Sam fakt, że odczuwałeś ból nie do wytrzymania jest podejrzane, bo nikt się na to nigdy nie skarży.
   Czy wszystkie zalecenia z procedury zrobiłeś tak jak napisane? Coś mi tu nie pasuje.
   Może spanikowałeś zamiast się wyluzować i zacząłeś spinać mięśnie. Było wziąć gorącą kąpiel albo polewać to miejsce gorącą wodą pod prysznicem, masować w kierunku ujścia i by poszło. Proponuję lepiej się przygotować następnym razem i będzie lepiej. Skalpel nie poprawi sprawy.


 156. // Odpowiedz

  witam,
  chciałabym podjąć sie oczyszczania i zrobic to od a do z, tu moje pytanie poniewaz piszesz zeby odstawic tłuszcze tydzien przed i po oczyszczaniu, o jakie tłuszcze chodzi? czy mogę jeść oliwe, olej lniany, olej kokosowy ( oczywiście wszystkie nierafnowanie zimnotłoczone) niasiona tzn siemie lniane, słonecznik, migdały?


  1. // Odpowiedz

   Nie możesz jeść żadnych tłuszczy w tym czasie.


 157. // Odpowiedz

  Witam

  Mam rozrost grzyba Canida w organizmie od 3 tygodni stosuję dietę stosując się do Pańskich zaleceń z artykułu na temat Candida. Czy wobec tego mogę zastosować oczyszczanie wątroby?

  Pozdrawiam


  1. // Odpowiedz

   Nie widzę przeszkód, o ile spełnia Pani wymogi opisane w instrukcji do oczyszczania.


 158. // Odpowiedz

  Moje 10 oczyszczanie,wszystko zgodnie z opisem. Kamienie jak orzechy włoskie.Współczuje tym którzy się jeszcze nie przekonali. Pozdrawiam


 159. // Odpowiedz

  Witam, jestem po 8 oczyszczaniu, nadal wydałam kamienie wielkości orzecha włoskiego i to w dużej ilości.Trudno uwierzyć że tak mam obciążoną wątrobę . Co może być powodem tak szybkiego odnawiania się kamieni ??


  1. // Odpowiedz

   Ile takich kamieni wydaliłeś i co ile robisz oczyszczanie? Czasami mniejsze kamienie zbijają się przed oczyszczaniem w większe formacje i wyglądają jak jeden duży. Wątroba to to nasz największy organ wewnętrzny i wbrew pozorom jest w stanie zmieścić bardzo dużo. Sam się o tym przekonałem.


 160. // Odpowiedz

  Dzień dobry, chciałem opisać swoje rozpoczęcie przygody z oczyszczaniem. Jestem młodym człowiekiem, który zawsze żył aktywnie i szybko. Od dziecka uprawiam sport (siatkówka, basen, siłownia, bieganie, rower) i zawsze starałem się żyć zdrowo. Nie przeszkadzało mi to jednak w weekendowych imprezach na studiach, co pewnie wpłynęło na stan mojego zdrowia, jednak to nie z tego powodu zdecydowałem się na oczyszczanie wątroby. Mianowicie rok temu po zmianie miejsca zamieszkania i zmianie basenu złapałem zapalenie ucha, z którym nie mogłem sobie poradzić przez 3 miesiące bo co chwila nawracało. Kiedy myślałem, że wszystko już jest w porządku okazało się, że mam przewlekle zapalenie zatok, przez pół roku lekarze faszerowali mnie antybiotykami i sterydami. Ostatecznie dostałem skierowanie na operację ednoskopową zatok, na którą jednak musiałbym czekać w Warszawie ponad rok. Zacząłem szukać innych metod, którymi mógłbym sobie poradzić z nawracającym problemem zatok oraz problemami z żołądkiem, który zaczął mi mocno dokuczać po przebytej pół rocznej antybiotykoterapii (pojawiły się zaparcia oraz refluks po zjedzeniu tłustych posiłków czy wypiciu gazowanych napojów). Przeczytałem w książce dr Michała Tombaka – Droga do zdrowia o oczyszczaniu organizmu i zacząłem szperać w internecie na ten temat. Trafiłem na tą stronę i postanowiłem podjąć wyznanie 🙂

  Od początku tygodnia starałem się stosować dietę wegetariańską (niestety nie udało mi się to w środę, kiedy na obiad zjadłem kurczaka oraz w czwartek, kiedy na kolację zjadłem burgera). Przez cały tydzień piłem codziennie litr soku ze świeżo wyciskanych jabłek. W piątek zgodnie z zaleceniami ostatni posiłek (ryż z kapustą kiszoną i krem z dyni) zjadłem o 14, następnie wypiłem dwie porcje rozpuszczonej soli gorzkiej (o 18 i 20), a o 22 zmieszaną oliwę z oliwek z sokiem z grejpfruta. Położyłem się na prawym boku z prawą nogą blisko klatki piersiowej i przyłożyłem do wątroby butelkę z ciepłą wodą. Noc przespałem bez problemów, przebudziłem się tylko raz, żeby napić się trochę wody bo zaschło mi w buzi. Następnie o 7 rano wypiłem trzecią szklankę rozpuszczonej soli gorzkiej i się zaczęło. Co chwila wizyta w toalecie i zaczęły ze mnie wychodzić zielone złogi + kilka kamieni o średnicy do 2 cm. Było tego naprawdę sporo. O 9 ostatnia porcja soli. Do jakiejś 12-13 miałem częste biegunki, cały czas pojawiały się zielone oraz gluty, a także małe i większe kamienie. O 14 wypiłem szklankę soku jabłkowego, a następnie zrobiłem sobie delikatny obiad (marchewka z groszkiem). Biegunka się skończyła, ale ciągle przelewa mi się w brzuchu, mam nadzieję, że do jutra to minie 🙂 Na kolację planuję zjeść sałatkę z rukolą, ogórkami kiszonymi i pomidorami.

  Samo oczyszczanie przeszedłem raczej bezboleśnie, przydaje się oliwka dla dzieci, bez tego było by ciężko 😉

  Oczywiście planuję dalsze oczyszczania, chciałbym je wykonywać co miesiąc z lepszym przygotowaniem tzn. bez żadnego mięsa.

  Mam parę pytań do autora tego „przepisu”. Chciałbym dodatkowo zadbać, a właściwie odbudować swoją florę bakteryjną w jelitach (problemy żołądkowe zaczęły się antybiotykoterapii). Czy masz jakieś skuteczne sposoby, żeby to zrobić ? Czytałem w książce dr Tombaka „Droga do zdrowia”, że warto przez dwa tygodnie wieczorami zjadać ząbek czosnku. Co o tym sądzisz ?


  1. // Odpowiedz

   Na początek gratuluję udanego oczyszczania (mimo słabości 😉 ). Z tym czosnkiem to jest ciekawa sprawa, bo ja czuję się dużo lepiej rano po zjedzeniu ząbka czosnku do kolacji. Aczkolwiek nigdy nie brałem codziennie przez 2 tyg. Myślę, że warto spróbować metody wg Tombaka i obserwować przy tym ciało, czy stolec nie odbiega od normy. Czyli nie powinien fermentować, być zbyt twardy, nie powinien pływać po powierzchni sedesu. Wiem, że dobre warunki do rozwoju flory jelit ma żółć i odpowiednia fermentacja w jelicie grubym. Jestem przeciwny mega dawkom czosnku i suplementowania jego koncentratów w kapsułkach. Po oczyszczaniu warto brać jakiś dobry probiotyk do ustąpienia tego przelewania w brzuchu. Ja polecam AkuPro bo jest naprawdę dobry.


   1. // Odpowiedz

    Dziękuję za odpowiedź. Minął miesiąc, jesteśmy już po Sylwestrze, więc mogę podjąć próbę kolejnego oczyszczania. Jadłem ząbek czosnku przez 2 tygodnie po kolacji i dużo lepiej się czułem po zjedzeniu czegoś tłustego, jednak nadal nie ma szału. Po Sylwestrze, gdzie było naprawdę dużo alkoholu i tłuste żarcie czułem się fatalnie i dwa dni do siebie dochodziłem. Po poprzednim oczyszczaniu czułem się bardzo dobrze, więc liczę na podobny efekt i tym razem.


    1. // Odpowiedz

     Generalnie po takim zestawie (alkohol i ogrom jedzenia) to normalne, że ludzie czują się źle. Oczyszczaj dalej i szanuj się. 😉


     1. //

      Wiadoma sprawa, że mało kto następnego dnia czuje się jak młody bóg, ale w moim przypadku kac był mega ciężki, zresztą od jakiegoś czasu takie miewam, co łączę również z mocno obciążoną wątrobą. Od niedzieli jestem na diecie bezmięsnej, staram się jeść dużo owoców i warzyw, a także pić świeżo przygotowane soki warzywne. Akurat trafił mi się tydzień zdalnej pracy z domu, więc mogę sobie mocno urozmaicić dietę i należycie przygotować się do oczyszczania, które zaplanowalem na piątek i sobotę.

      Jestem bardzo ciekaw ile kamieni zejdzie ze mnie za drugim razem, dodatkowo stosując prawidłową dietę bez jedzenia mięsa. Mam nadzieję, że całkiem sporo i będę czuł się tak dobrze jak po pierwszym oczyszczaniu 🙂

      Postanowienie noworoczne brzmiało, żeby ten rok był rokiem oczyszczenia, zarówno jeśli chodzi o stronę fizyczną organizmu, jak i psychiczną. Wróciłem na całego na basen, na siłownię i do siatkówki, co pozwala rozładować się po godzinach spędzonych w „korpo” 😉

      Odezwę się po weekendzie z relacją z drugiego oczyszczania, pozdrawiam !


     2. //

      Jestem już po drugim oczyszczaniu, zjadłem pierwszy posiłek (ryż z warzywami). Dobrze się do tego oczyszania przygotowałem, ponieważ przez cały tydzień byłem na bardzo delikatnej diecie totalnie bez mięsa, piłek conajmniej litr świeżo wyciskanego soku jabłkowego dziennie i jadłem dużo jabłek.

      Wydaliłem z siebie kilkanaście małych kamieni żółciowych, złogów oraz bardzo dużo rożnych rozmiarów kamieni kałowych. Byłem trochę zdziwiony, ponieważ na pierwszym oczyszczaniu wydaliłem jedynie kamienie żółciowe w dużej ilości. Oczyszczanie poszło wyjątkowo sprawnie, dużo bardziej było to nieprzyjemne za pierwszym razem.

      Planuję jeszcze dzisiaj kupić probiotyk, żeby odbudować po oczyszczaniu florę bakteryjną jak sugerowałeś. Oczyszczanie samo w sobie jest pozytywnym doświadczeniem, ale oprócz tego fajnie jest trochę się ograniczać z jedzeniem przed i po zabiegu, jakoś dobrze to na człowieka wpływa 😉


 161. // Odpowiedz

  Przeprowadzałam oczyszczanie 2 razy, u mnie wszystko w porządku, natomiast moja mama za każdym razem złe sie czuła, czuła mdłości i w drugim dniu oczyszczania potworny ból głowy. Co moze być przyczyną? Trzeci raz nie chce spróbować.


  1. // Odpowiedz

   Ma bóle głowy bo masa toksyn opuszcza wątrobę i jeśli ktoś pije mało wody, będzie miał zwiększone ryzyko złego samopoczucia. Podobnie jest z pieczeniem odbytu w 2 dniu. To toksyny dają takie efekty. Po kilku razach te dolegliwości mijają. Może warto będzie zrobić najpierw oczyszczanie nerek u mamy, żeby wspomóc filtrację krwi.


   1. // Odpowiedz

    Dziękuję za odpowiedź, spróbujemy następnym razem zwiększyć ilość wypijanej wody, myślę, że to może pomóc, ważne, żeby nie zrezygnowała z oczyszczań.


 162. // Odpowiedz

  Witam. W mailu pytałem o kolejność odnośnie oczyszczania.
  Tzn najpierw jelita a potem wątroba(o ile dobrze zrozumiałem)
  A pytanie to jak długo trzeba oczyszczać jelita żeby przejść do wątroby?


  1. // Odpowiedz

   Jeśli nie masz poważnych złogów to sama lewatywa przed i po oczyszczaniu wystarczają w zupełności. Jak masz zaparcia i poważne blokady to może jakas hydrokolonoskopia. Ja robiłem oczyszczanie wątroby bez oczyszczania jelit bo jestem dość szczupły i nie mam problemów z kibelkiem. Lewatyw tez generalnie nie robię. Wszystko zależy od tego jak bardzo masz napchane jelito grube złogami.


 163. // Odpowiedz

  Prosze o rade. Oczyszczanie robilam 3 razy. Pierwszy raz bylo najlepiej. Zeszlo sporo zielonych kamieni. Po wypiciu oliwy z sokuem z grejfruta troche mnie mdlilo i przesuwanie kanieni troche bolalo, ale do wytrzymania. Reszte znioslam dobrze. Przy drugim razie nie bylo kamieni. Przy trzecim oczyszczaniu bylo mi slabo mialam uczucie ze zemdleje. Kamieni mie bylo. Zniechecilo mni to zwlaszcza ze mieszkam sama. Jestem w czasie radioterapi (rak piersi). Jak Pan to tlumaczy ?Czy robic kolejny raz ? Waze 56 kg wzrost 168. Sol wzielam w zmniejszonej ilosci tak jak Pan zaleca. Prosze o rade.


  1. // Odpowiedz

   To wygląda na jakiś większy kamień. Osoby z takimi samymi odczuciami wydalały spore kamienie. Mogą się pojawiać dość duże słabości. W tej sytuacji lepiej wypić pełną ilość soli Epsom. Jeśli nie masz problemów z wypiciem oliwy, to też pełną dawkę. Spróbuj wkładać palce pod żebra i przeciągać od boku ku środkowi ciała tak jakbyś chciała wypchać kamień z woreczka do przewodu.
   W kwestii raka piersi mam dla Pani materiał, który wyjaśni dlaczego pojawiły się zmiany tkanki i dlaczego te zmiany nie są czymś z czym powinno się walczyć i bać. To tzw. „leczenie raka” zabija. Żadna kobieta nie umiera od zgrubień w piersiach. Materiał wyślę na maila.


 164. // Odpowiedz

  Mam problem z umieszczeniem komentarza. Rovie to ponownie.
  Oczyszczanie robilam 3 razy. Pierwszym po oliwie mialam mdlosci i bolala mnie wedrowka po jelitach, ale dalo sie wytrzymac. O polnpcy zeszly kamienie. 2 raxy wiec bylam zadowolona. Drugim 8 trzec nie bylo kamieni. Trzecim razem czulam sie slabo myslalam ze zemdlaje. Boje sie robic kolejnego ocsyszczania bo mieszkam sama.
  Treraz jestem w czasie radiotetapii. Czy robic kolejny raz. Co by mi Pan radzil. Dlaczego tak zle sie czulam. Wszystko tobie wg instrukcji. Jestem wegetarianka, jestem szczupla- 168cm 56 kg.
  Prosze o rade


  1. // Odpowiedz

   Nie ma problemu z zamieszczeniem komentarza. Zanim się ukażą najpierw je zatwierdzam. Odpisałem.


 165. // Odpowiedz

  Dzień dobry. Po pierwsze ogromnie się cieszę, że udało mi się tutaj trafić 🙂 wszelkie informacje skupione w jednym miejscu, bomba! Nie udało mi się przebrnąć przez wszystkie komentarze, dlatego pozwolę sobie zadać pytanie, które być może już się powtórzyło…

  Mam zamiar przeprowadzić kompleksowe oczyszczanie organizmu. Mam 22 lata i nie odczuwam żadnych dolegliwości. Chciałabym włączyć w to mamę, jednak nie jestem pewna, czy jej problem zdrowotny tego nie wyklucza. Mama cierpi na chorobę uchyłkową jelita. Czy lewatywy, a następnie oczyszczanie wątroby może być w takim wypadku przeprowadzone? Czy rany w jelicie nie będą podrażnione?

  Dziękuję i pozdrawiam 🙂


  1. // Odpowiedz

   Wg mnie te poranienia i tak mogą być przyczyna przedostawania się nieczystości do krwi. Oczyszczanie wątroby usprawnia wydzielanie żółci, trawienie i pomaga wytworzyć odpowiednie pH do rozwoju flory jelit, a ta dba o stan ścian jelit. Wszystko się ze sobą zazębia. Jeśli mama na co dzień cierpi bóle to nierobienie nic też nie pomoże w zmianach na lepsze.
   W przypadku takich podrażnień ważne jest nawodnienie podczas oczyszczania, a lewatywy przed i po oczyszczaniu obowiązkowe. Mama powinna pić dużo w czasie oczyszczania, żeby nerki mogły odprowadzić z moczem toksyny wyrzucane w czasie oczyszczania. To zasada jaka obowiązuje każdego, ale osoby odwodnione i z jakimiś niedomaganiami musza zadbać o to bardziej. W przypadku odczuwania pieczenia jelit, dobrze jest po prostu pić dla rozcieńczenia tego co wyrzuci wątroba. Szczególnie o poranku podczas wydalania.
   Wg mnie te dolegliwości nie wykluczają wykonania oczyszczania, ale nie mogę podejmować decyzji za kogoś tak jak zaznaczyłem w artykule. Wiem na pewno, że osoby nastawione strachem i brakiem przekonania w oczyszczanie jakiego się podejmują, przechodzą je gorzej i mają gorsze efekty, co dla mnie jest logiczne.


   1. // Odpowiedz

    Dziękuję za odpowiedź.
    Mam nadzieję, że przy odpowiednim nawodnieniu wszystko będzie ok.


 166. // Odpowiedz

  Szukam osoby, która wydaliła w opisany tutaj sposób kamienie z pęcherzyka żółciowego. Ma dwa zdjęcia USG, pierwsze z kamieniami, drugie zdjęcie bez kamieni. Tylu usuwających kamienie, więc chociaż jeden się chyba znajdzie, który usunął je z pęcherzyka.


 167. // Odpowiedz

  Zainteresowala mnie ta metoda oczyszczania. Nie wiem jednak czy u mnie najwiekszy problemem jest woreczek zolciowy, watroba czt moze jelita. W lipcu mialam rowniez problem z wrzodami zoladka. Od czego zaczac?
  I kolejne pytanie jestem obecnie na orotokole ziolowym Buhnera *ze wzgledu na borelioze) cy w takim razie moge wykonac takie oczyszczanie?


 168. // Odpowiedz

  CZY MOŻNA OCZYSZCZAĆ WĄTROBĘ PRZY ZAPALENIU JELIT. TROSZKĘ SIĘ OBAWIAM ALE MAM PROBLEMY Z TRAWIENIEM ZARZUCANIE ŻÓŁCI DO ŻOŁĄDKA


  1. // Odpowiedz

   Twoja choroba wynika ze stłumionej złości i stresu. Cały twój ukł. pokarmowy płonie, bo nie przerabiasz (trawisz) tego co cię trapi. Osłabiony zwieracz przepuszcza treść do żołądka. To oznacza, że chcesz cofnąć coś co jesteś zmuszona przyjąć.
   Proponuję najpierw rozwiązać konflikt z kimś kto Ci robi „kuku”, a potem zabrać się za wątrobę. Być może nosisz coś co wystarczy przepracować i odpuścić, nie dręczyć się. W przpadku choroby jelit dobry jest ryż i kasza jaglana. Kawa, alkohol i czekolada zabronione.


 169. // Odpowiedz

  Witam serdecznie, plamuje zrobic sobie oczyszczanie watroby wg powyzszego sposobu. Czy tego typu oczyszczanie jest wskazane np przy naczyniakach watroby? Nie chce narobic sobie klopotu. Naczyniak jest okresowo kontrolowany, ostatnio mial 2 na 3.5 cm I nie rosnie. Do tego dochodza okresowe problemy z trzustka, zakluwanie pod lewym zebrem I uwieranie oraz okresowe biegunki,zwlaszcza gdy zjem za duzo slodkiego lub tlustego. Czy oczyszczaniem nie spowoduje jakichs problemow z naczyniakiem I czy trzustka tez odczuje skutki oczyszczania?


  1. // Odpowiedz

   Potrafisz jeść więcej słodkiego i tłustego, znakiem tego, że jakoś bardzo tym naczyniakiem nie przejmujesz. Sądzę, że zrobienie oczyszczania nie zrobi Ci krzywdy. Jednak nie mogę podjęć decyzji za Ciebie. Trzustka – jeśli jest zatkana przez kamienie żółciowe- odżywa po odkorkowaniu i to bardzo.


 170. // Odpowiedz

  Czy ktoś przy oczyszczaniu wątroby zwracał uwagę na fazy księżyca?Mam jutro oczyszczać i nie wiem co mam robic. Proszę o odpowiedź.


 171. // Odpowiedz

  Hej, mam skierowanie na usunięcie woreczka, bo niestety są tam kamienie. Czy ktoś z Was miał też taką sytuacje i udało mu się naturalnie oczyścić woreczek? Zastanawiam się czy jestem skazany na zabieg.


 172. // Odpowiedz

  Fantastyczny blog!! 🙂 🙂 , dziękuje, że tak pięknie wszystko opisałeś!! pomagasz wielu ludziom, ja od 1,5 roku, odkąd przeczytałam książkę dr. Clark, zaczęłam regularnie co 1 miesiąc lub co 3 tygodnie oczyszczać wątrobę, wczoraj zrobiłam oczyszczanie po raz 10 a to co ze mnie wyszło mnie zadziwiło, ponieważ ostatnio, kiedy robiłam oczyszczania tj. 6,7,8,9 raz za każdym razem kamyczki były coraz mniejsze, natomiast teraz musiały zejść z głębszych warstw wątroby, ponieważ wyszedł jeden ogromny taki, jak za pierwszym razem i wiele mniejszych, wczoraj po wypiciu oliwy poczułam ukłucie i wiem,że to ten kamor właśnie przesuwał się, co spowodowało ból. Jestem w szoku! a zarazem jestem taka z siebie dumna, że trwam w postanowieniu,piję tę okropną oliwę, siarczan itp. mam zamiar oczyścić ją do końca!! 🙂 już się n ie mogę doczekać kiedy dwa razy z rzędu „nic ze mnie nie wyjdzie” , naprawdę za każdym razem się dziwię ile tego we mnie siedzi, to aż nieprawdopodobne, przed oczyszczaniem wątroby oczyszczałam swój organizm na różne sposoby, czytam interesuję się medycyną niekonwencjonalną, przeczytałam multum książek już na ten temat i popieram to, że dopóki nie oczyści się wątroby organizm nie jest w stanie dobrze pracować a efekty różnych oczyszczań nie są widoczne, wątrobą to największy i ogromnie ważny organ, biedna tyle „świństw” musi zmetabolizować. Pozdrawiam i życzę powodzenia i wytrwałości wszystkim oczyszczającym !!! 🙂 🙂 🙂


  1. // Odpowiedz

   Super! Miałaś tak samo jak ja, czyli za 10 razem wyszło najwięcej. Do teorii H.Clark radzę podchodzić z dużym dystansem. Powodzenia w dalszych działaniach. 🙂


  2. // Odpowiedz

   Sylwia – podziwiam ! 🙂
   Zrobiłam 1x oczyszczanie, ale dla mnie siarczan jest nie do przełknięcia (odruch wymiotny).
   Na drugie kupiłam sondę, planowałam, że ominę receptory gorzkiego smaku, ale jej też nie dałam rady połknąć…siarczan wylądował w zlewie i na tym skończyło się drugie oczyszczanie.
   Mąż stwierdził, że nie nadaję się na tą „kurację”
   Spróbuję jeszcze zrobić jeszcze jedno podejście w styczniu.
   Ma ktoś jakiś sposób na tą sól ?

   Humel,
   Jaki smak ma cytrynian mg ? Też jest taki gorzki ?


   1. // Odpowiedz

    Humel pochodzi ze Sparty i nie boi się gorzkiego (choć biadoli podobnie jak reszta przy piciu 😛 ).
    Nie wiem jak smakuje cytrynian magnezu, ale przypuszczam, że mniej okropnie jak Epsom. 🙂


   2. // Odpowiedz

    Witaj Bea. Nie wiem jakiego siarczanu używasz ale w moim przekonaniu siarczan z apteki firmy hascolek (pakowany w saszetkach po 25g) jest dużo, dużo mniej gorzki od tych dostępnych w sklepach ze zdrową żywnością, zielarniach, internetach itp. Może troszkę droższy ale ja praktycznie czuję namiastkę gorzkiego smaku pijąc tą sól i to tylko w przypadku gdy nie popiję szybko czystą wodą.


    1. // Odpowiedz

     Tomek, kupiłam siarczan w aptece. To chyba jest kwestia indywidualna, wrażliwości na smak gorzki. Mój mąż pił tą samą i nie ma takiego problemu jak ja. Moja teoria – lubiącym piwo jest łatwiej 😉. Nie mam zamiaru odpuścić i czekam na przesyłkę z cytrynianem.


 173. // Odpowiedz

  Przekonałem się do oczyszczenia wątroby.Może znikną bóle pod prawym podżebrzem i tzw.dołku.Poza tym głośne,puste odbijanie.Od lat zamiast śniadania-kawa i papieros,żeby się obudzić.Organizm nie przyswaja wody.Ważę 62kg przy 175cm wzrostu.Wyniki są dobre.Jedynie wykryto objawy przepukliny przepony,na którą nie ma lekarstwa i tak się męczę latami.Dobrze,że znalazłem tą stronę.Aha,jeszcze jaskra.Pozdr.


 174. // Odpowiedz

  Witam. Czy takie oczyszczenie pomoże mi w przypadku łuszczycy?


 175. // Odpowiedz

  A czy zamiast tygodnia na diecie mogę być 2 dni przed kuracja tylko na soku jabłkowy? Chciałabym jak najszybciej przeprowadzić kuracje a potem niestety nie mam jak.


  1. // Odpowiedz

   Możesz, ale najprawdopodobniej będziesz na tyle słaby, że już tego nie powtórzysz. Nie ma potrzeby się tak głodzić przed oczyszczaniem, które bez głodówki może niektórych osłabić. Głodówka tylko spotęguje to osłabienie. Sumując – nie polecam tej głodówki. 🙂


 176. // Odpowiedz

  Witam, tydzien temu robilam oczyszczanie wątroby metodą dr Clark, wydalilam dość duzo kamieni. Jednak dzisjaj.tj. tydzien po oczyszczeniu wstałam z duzym bólem z prawej strony placów, tak jak by kamienie na wątrobie. Następne oczyszczanie moge dopiero za tydzień. Czy moge wczesniej oczyścić wątrobę. Nadmienię ze 15 lat temu mialam usunięty woreczek zolciowy.


  1. // Odpowiedz

   Ja nie polecam robić oczyszczania szybciej niż co miesiąc. Może warto pić kocankę – działa rozkurczowo.


 177. // Odpowiedz

  Dzień dobry, przede wszystkim chciałabym życzyć wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.
  Mam pytanie o zastosowanie receptury w kontekście odrobaczania. Sugeruje Pan by zanim zacząć odrobaczanie zając się oczyszczeniem wątroby. Co w sytuacji gdy wiem, ze w moim organizmie zalęgły się ogromnej ilości owsiki oraz tasiemiec. Wyszło w zwykłych badaniach jak i rownież, lub przede wszystkim zaobserwowałam to u siebie. Dodatkowo mam niedoczynność tarczycy. Od czego zacząć? Odrobaczanie? Nie biorę leków na to.
  Co Pan doradza najpierw? Nie wiem czy to istotne dla procesów oczyszczania ( choć wyznaje holistyczne podejście i uważam, ze wszystko ma znaczenie)- od 10 lat muszę brać kilka leków psychotropowych. Leki spowodowały, ze występuje u mnie zagrożenie cukrzycą. Wydaje mi się, ze muszę ratować wątrobę póki jest czas. Pozdrawiam serdecznie


  1. // Odpowiedz

   Zacząłbym od leczenia duszy, bo wszystkie Pani problemy wzięły się stamtąd. Póki co, można robić w międzyczasie oczyszczanie wątroby. W przypadku depresji najwięcej wspólnego ma flora jelita grubego. Polecam przez kilka miesięcy brać probiotyk AkuPro. Zamiast psychotropów może lepiej pomyśleć o nalewce z dziurawca. Skuteczniejszy i nie zatruwa. Pozdrawiam.


 178. // Odpowiedz

  Ja wiem ze mam kamienia w woreczku juz od bardzo dawna ktory daje o sobie znac obecnie tylko przez klocie tuz pod zebrami. Jestem dosc otyla i mam hashimoto. Slyszalam ze soli epsom nie powinno sie spozywac i troche sie jej boje do tego mam problem z jedzeniem niesmacznych rzeczy bo mnie od razu cofa to samo dotyczy tluszczy. Czy jest jakas bezpieczna kuracja ktora by byla bez oleju czy oliwy i bez tej soli?


  1. // Odpowiedz

   Boje sie rowniez ataku woreczka bo to potworny bol gorszy niz porod. Jaka jest szansa ataku czy zatkania kanalu zolciowego? Moj kamien jest ponoc duuuzy jakies 15 lat temu mial 4cm wiec teraz moze byc wiekszy…


   1. // Odpowiedz

    Żona Moritza wydaliła kamień 4x2cm więc sama osądź czy chcesz się poddać oczyszczaniu. Nic nie utyka w czasie oczyszczania.


  2. // Odpowiedz

   Twój strach przed oczyszczaniem i obawy na wielu poziomach są przyczyną chorób i zajmij się najpierw uzdrowieniem duszy, aby zyskać chęć podjęcia kroków by być zdrową. Na razie tylko chcesz być zdrową bez poświęceń. Ale to nie działa.


 179. // Odpowiedz

  Witam to znowu ja 🙂 pisalam ok 8 miesiecy temu, ze gdy tylko przestane karmic piersia to zrobie to oczyszczanie… Nie karmie od 27 grudnia 16 i od tego dnia jestem na diecie, zjadalam codzien po minimum kilogramie jablek i pilam minimum litr soku jablkowego, do tego jadlam tylko warzywa ryz platki owsiane na wodzie z jablkami, troszke gotowanej fasoli i kanapki z dzemem truskawkowym. Wczoraj tj. 1.1.17 zrobilam moje pierwsze plukanie, wszystko robilam zgodnie z instrukcja sol gorzka rzeczywiscie gorzka 😉 2 pierwsze porcje wypilam bez gadania 😉 2 kolejne juz mniej „smakowaly” ale oczywiscie wypilam 🙂 dzis od rana schodza kamienie roznej wielkosci, kilka jest wielkosci duzego paznokcia u rak kilka troche mniejszych… To naprawde dziala i nic nie boli 🙂 nadmienie, ze kamienie w pecherzyku zolciowym mialam zdiagnozowane juz ponad 3 lata temu, ale nie chcialam go usowac bo gdzies w srodku mialam przekonanie, ze pecherzyk to tylko skutek a przyczyna lezy gdzies indziej. Mialam juz termin na zabieg, ale odmowilam i postanowilam wpierw sprobowac wszelkich naturalnych metod wszak wyciaz zawsze mozna a nuz uda sie oczyscic watrobe i pecherzyk i go nie strace a zyskam dodatkowo zdrowie. Na razie jestem po 1 oczyszczaniu, ale nie zaprzestane dopoki nie oczyszcze sie do konca. Humel 🙂 dziekuje za Twoj wpis bo to on mnie zachecil by sprobowac 🙂 o dalszych efektach bede informowac na bierzaco 🙂 dziekuje serdecznie i zachecam by sprobowac to naprawde nie boli 🙂 pozdrawiam


  1. // Odpowiedz

   Gratulacje. 🙂 Jeśli masz możliwość to potwierdź na koniec przez USG czy nadal pokazuje kamienie. Wiele osób pyta o to. Pozdrawiam.


 180. // Odpowiedz

  Witam, będzie problem z lewatywami. Czy one są konieczne? Nie mam gdzie, nie mam jak, nie mam możliwości, a bardzo żałuję, bo wiem jak działają w procesie oczyszczania organizmu.


  1. // Odpowiedz

   Wg mnie są konieczne u osób z powiększonymi uchyłkami j.grubego, zaparciami i zapchanymi jelitami. Sam ich nie stosuję prócz sprawdzenia jak to działa.


   1. // Odpowiedz

    Dziękuję za podpowiedź, jeszcze pytanie odnośnie soku jabłkowego. Masz rozeznanie jakiej firmy są najlepsze? Nie kupuję nic w kartonikach i nic nie wiem na ten temat. Szukam w necie informacji, ale człowiek się gubi – tyle tego. Możesz coś podpowiedzieć? Jeśli nie tutaj, bo to przecież była by kryptoreklama, to może na meila. Jakie soki Ty kupujesz? Czy może sam wyciskasz?


    1. // Odpowiedz

     Nie ma większego znaczenia. Kwaskowate są lepsze – nic więcej nie trzeba kombinować. 🙂


    2. // Odpowiedz

     ja mam sprawdzony – tylko jabłkowy z Tymbarka i nie jest to kryptoreklama 🙂 A oczyszczanie robiłam już 10 razy, wspaniałe efekty 🙂


 181. // Odpowiedz

  Witam. Niedawno wpadłem na tą stronę , przez straszny ból z prawej strony łuku żebrowego. Byłem u lekarza dał jakieś tabletki i skierowanie na USG, wiem że to kamienie i chcę się poddać tej metodzie, przekonuje mnie. BARDZO. Ale biorę leki na nadciśnienie,jedna tabletka rano, czy to nie przeszkadza ?
  Serdecznie pozdrawiam.


  1. // Odpowiedz

   Nie przeszkodzi, jeśli masz aż tak duże ciśnienie to weź. Powodzenia. 🙂


 182. // Odpowiedz

  Witam,mam pytanie czy olej z pestek winogron jest tak samo skuteczny jak oliwa z oliwek? Gdzieś na forum wyczytałam że jest lepszy w smaku.I kolejne pytanie: Czy jeśli biegunka z kamieniami wystąpi z rana, przed wypiciem soli to mimo wszystko trzeba tą sól wypić?


  1. // Odpowiedz

   Tak, olej z pestek winogron jest bardzo delikatny w smaku dla tych, którym oliwa nie przechodzi przez gardło. W przypadku biegunek rano przed sola, warto wypić przynajmniej pierwszą porcję. Robiłem raz test w podobnej sytuacji i nie wypiłem soli rano. Po południu nadal wydalałem sporo kamieni. Lepiej wypić tę sól i pozbyć się toksyn rano.


 183. // Odpowiedz

  Autorowi i Czytelnikom życzę wszystkiego dobrego w nowym roku a przede wszystkim czystej wątroby :).
  Sól gorzka kupiona i tu mała uwaga dla tych którzy nie wiedzą (ja nie wiedziałem). W aptece 50 g kosztuje ok 6-8 zł czyli wychodzi ok. 140 zł za kg. Drogo, ale w sklepie chemicznym za siarczan magnezu w jakości CZDA – czysty do analizy za 1 kg zapłacimy 10-12 zł + przesyłka i tak tak też zrobiłem.
  Sok jabłkowy kupiony.
  Jabłka kupione.
  Od jutra zaczynam lekką dietę a od poniedziałku ścisła dieta przed oczyszczaniem.


  1. // Odpowiedz

   Ja również życzę wszystkiego najlepszego w nowym roku Panu oraz Autorowi.
   Moja koleżanka mawia: „z nowym rokiem – nowym krokiem” 🙂 No to ruszamy nowym krokiem i oby nam się udało. My z mężem zaczęliśmy od dzisiaj. Jesteśmy zdeterminowani, przekonani i gotowi do boju. Ten sklep w którym Pan kupił magnez to internecie, czy gdzie?


   1. // Odpowiedz

    Tak jak Humel pisze oczywiście w internecie. Wystarczy wpisać siarczan magnezu czda i wyskoczą oferty. Nie wiem czy na blogu można wskazywać konkretne sklepy więc tego nie robię.
    Życzę udanej terapii.
    Dzisiaj zaczynam drugi dzień ścisłej diety. Wczoraj trochę mnie korciło wciągnąć jakąś kanapeczkę czy normalny obiadek ale dałem radę 🙂


 184. // Odpowiedz

  Mam mały dylemat: Czy biegunki jakie wywołuje się w celu oczyszczenia wątroby nie wyjałowiają flory bakteryjnej jelit podobnie jak antybiotyk?


  1. // Odpowiedz

   Nie, to duża różnica. W oczyszczonym jelicie flora odradza się lepiej. Po kilku dniach wszystko wróci do normy. Antybiotyk niszczy nie tylko florę jelit, ale też w pozostałych częściach ciała.


 185. // Odpowiedz

  Witam, wszystkiego dobrego w Nowym Roku. Świetny blog, na który trafiłam przez przypadek, ale dotyczy akurat mojego problemu. Przeczytałam wszystkie posty i nie znalazłam nigdzie pytania o alternatywny sposób oczyszczenia/udrożnienia jelita z uchyłkami, tj. czy można w trakcie biegunki oczyszczającej wypić ok. pół szklanki ugotowanych przez 10 minut całych nasion lnu? Aktualnie popijam taki specyfik i wypróżnienia są łagodne 2-3 razy w ciągu doby.
  Pozdrawiam.


  1. // Odpowiedz

   Nie widzę potrzeby pić tego lnu. Udrożnić jelita można lewatywą, albo hydrokolonoskopią.


 186. // Odpowiedz

  Zrobiłam drugi raz oczyszczanie wątroby po niespełna miesiącu od pierwszego. Za pierwszym razem wyszły kamyczki wielkości ziarenek sezamu. Natomiast za drugim posypało się ogromnie dużo i dużych, zielonych i czarnych. Różnica jeszcze jedna, za pierwszym razem brak nudności, za drugim małe, ale bez wymiotów. Dzień przed każdym oczyszczaniem piłam tylko wodę, a w dzień oczyszczania woda plus sok jabłkowy. Bardzo polecam, aż trudno uwierzyć, że jest w nas tyle złogów 😊


 187. // Odpowiedz

  Od Poniedziałku byłam na diecie b/tłuszczowej.
  Dzisiaj o 18 tej wypiłam sól Epsom i pociągne do końca,jutro napisze co się działo u mnie.

  Dla spanikowanych solą Epsom-myśle,że są gorsze smaki od tego.
  wypiłam b/słomki.


 188. // Odpowiedz

  Hura!!!!
  Rano poszło jak z płatka
  o 6 wypiłam kolejną sół i później o 8 i zaczeło się.
  Czopy czy kamienie nie były zbyt duże podobne do wielkości faloli ok 8 szt
  bo nie wszystkie wyłowiłam
  było również mnóstwo małych drobnych złogów
  nadal mnie goni do toalety
  Wszystkim życze wytrwałości,jest efekt 🙂


 189. // Odpowiedz

  Witam , jestem po drugim płukaniu i tak jak przy pierwszym wyszło sporo kamyków , to po drugim juz bardzo mało , zaledwie kilka , czy to normalne i czy być może po trzecim będzie więcej. Dodam,że przy drugim płukaniu trochę spóźniłęm się z ostatnią porcją soli gorzkiej nieco ponad godzinę , może tutaj jest przyczyna.Dziękuję z góry za odpowiedź , gratuluję bloga i pozdrawiam serdecznie.


 190. // Odpowiedz

  Witam,
  To znowu ja – Sylwia, pisze ponieważ dwa dni temu robiłam po raz 11 oczyszczanie i jestem w jeszcze większym szoku, za 11 wyszły większe wręcz kamory i tak z 5 naprawdę dużych 2 mniejsze i mnóstwo malutkich, jestem w szoku, Humel wiem, że tyle kamieni może w nas siedzieć ale u mnie to już ludzkie pojęcie przechodzi, proszę utwierdź mnie tylko w przekonaniu, że to na pewno nie jest efekt „zmydlania tłuszczu”, czy czegoś takiego,. gdzieś czytam o tym kiedyś, co prawda nie wierzę w to i sprawdzałam w różnych źródłach, ale widząc, że za 11 razem jeszcze większe i więcej ich wyszło, sama nie wiem co o tym myśleć… mam 23 lata, nie wierzę jak mogłam mieć i pewnie nadal jeszcze trochę mam wątrobę tak zanieczyszczoną, a i jeszcze jedno, Humel czy oczyszczanie w dużym stopniu przyczyniło się do zmniejszenia masy ciała (schudnięcia) ? pozdrawiam 🙂


  1. // Odpowiedz

   Tak, oczyszczenie wątroby wpływa tak na metabolizm, że człowiek uzyskuje właśiwe proporcje (o ile nie folguje zachciankom zbyt wiele 😉 ).
   Z tym zmydlaniem tłuszczu to bujda. Ja 2 razy nie miałem żadnych kamieni więc jeśli się zmydla tłuszcz to gdzie się podział wtedy?
   Masz tak samo jak ja. Ja za 10 razem wydalałem te kamienie, które widać na początkowym zdjęciu. To efekt odblokowania przewodu żółciowego większego płata wątroby. Większe kamienie uwalniane są z [przewodów dwóch płatów wątroby i z pęcherzyka. To znaczy, że większe kamienie mogą być wypychane z 3 miejsc. Nie każde z nich wypycha u każdego te kamienie w takim samym czasie i nie dzieje się to w 3 miejscach na raz. Wątroba robi to stopniowo, dlatego za 11 razem poszło tak konkretnie.
   Mnie przed serią oczyszczań bolał pęcherzyk, i to tak konkretnie, a po tej serii bóle znikły. Jeśli to „zmydlony tłuszcz” to dlaczego bóle minęły? Nie trzeba mi więcej wyjaśnień, a fotki z sali operacyjne potwierdzają identyczny wygląd kamieni żółciowych.
   Gratuluję i pozdrawiam 🙂


 191. // Odpowiedz

  I jeszcze jedno pytanie, czy uważasz, że oczyszczanie wątroby może pomóc w cukrzycy?


  1. // Odpowiedz

   Tak i to bardzo, bo wątroba zarządza cukrami i reguluje jego poziom we krwi. Jednak większych przyczyn upatrywałbym w emocjach – brak słodyczy i miłości w życiu. Zbyt dużo ludzi z cukrzycą poznałem i wiem jaki profil emocjonalny mają. Wszystko potwierdza ten sam schemat – brak słodyczy zycia jest zastępowany cukrem. Dzieci kochane (prawdziwie) nie żreją tak słodyczy jak niekochane.


 192. // Odpowiedz

  Dzień dobry. Czy do oczyszczanie wątroby można użyć oleju kokosowego lub lnianego? I jeszcze jedno pytanie jak wygląda oczyszczanie u 8 -letniego chłopca o wadze 22 kg. Pozdrawiam


  1. // Odpowiedz

   Nie polecam innych olejów niż wymienione. Olej z pestek winogron jest bardzo delikatny, innych nie sprawdzałem. Kokosowy jest olejem stałym więc odpada. Lniany stłuszcza wątrobę i generalnie go nie polecam nikomu. Jakie są przesłanki, żeby oczyszczać w ten sposób 8-latka?


 193. // Odpowiedz

  Jednak uwaga, oliwa na doo.e troche szczypie, z natury jest ostra. Polecam delikatny Bepanthen (taki zupelnie czysty nie wiem czy do kupienia w Pl) albo jakie inne lagodne mazidlo ;-).


  1. // Odpowiedz

   Chodziło o oliwkę do ciała, a nie zwykłą. 😀 Nie dziwię się, że grzeje wydech. 😉


 194. // Odpowiedz

  Ok wiec kupie oliwę z oliwek.Synek ma do wycięci ogromny 3 migdał. Kaszle co noc, zgrzyta zębami. Był odrobaczany(ostatni raz 2 miesiące temu) nie jemy cukru, pszenicy,nabiału. Ogólnie odżywia sie zdrowo je sporo warzyw duzo mięsa(to akurat nie jest ok ale ma straszne parcie na mięso i słodycze) kombinuje jak koń pod górkę, co chwile cos zmieniam w jadlospisie,cos wykluczam i ciągle ten powracający kaszel. Jest nerwowy,humorzasty, szybko wpada w złość. Juz pisałam w komentarzach o grzybicy że poświęcamy mu dużo uwagi, przytulamy,zapewniamy o miłości(często pyta czy go kochamy)
  Juz nie wiem jak to ugryźć. Mąż ciśnie na operację tego 3 migdala a ja za bardzo nie chcę. Moze jak oczyszczę mu wątrobę to w końcu bedzie lepiej.😞


  1. // Odpowiedz

   Włączcie mu kaszę jaglana codziennie w różnej postaci. Pomaga osuszyć nadmiar śluzu. Słodycze i mięso zaśluzowują też. Za każdym razem jako pyta o miłość odpowiadajcie z radością „Oczywiście synku. Bardzo Cię kochamy, bez względu na wszystko.” Nie może wyczuć, że czujecie się zmęczeni tym pytaniem bo zacznie w to wątpić. Rozmawiajcie z nim jak ze sobą – otwarcie, z akceptacją jego błędów. Wątrobę zostawiłbym w spokoju jak na tę chwilę. Wyeliminujcie z diety surowe warzywa i owoce.


 195. // Odpowiedz

  Dzień dobry,
  od kilku dni jestem na diecie a pojutrze planuję główny zabieg i mam pytanie związane z sokiem jabłkowym, który pozyskuję z sokowirówki i z 1,5 kg jabłek wychodzi mi jakieś 3/4 litra soku z pianą do tego zjadam 2-3 jabłka, czy to wystarczy?
  W diecie najtrudniej było mi zrezygnować z tłuszczu, obecnie jem hummus z cykorią, ogórkiem i paluchami chlebowymi, no i owoce, może tak być?
  Pozdrawiam serdecznie:)


 196. // Odpowiedz

  masaz pomaga lekkie ugniatanie brzucha narzadow, lewa albo prawa reka, jak kto lubi


 197. // Odpowiedz

  nie ma jakiegos lagodniejszego srodka niz sol epsom? strasznie szczypie przy wydalaniu, chyba ze to juz sama zolc….. ?


  1. // Odpowiedz

   Szczypią toksyny wydalone z wątroby. W późniejszych etapach już powinno przestać. 🙂


 198. // Odpowiedz

  Dzieki Humel. Zrobię jak mówisz 😊.z sorowizny je tylko ogórki kiszone,kapustę kiszoną i jabłka. Strasznie lasy jest na soki kupne. Ostatnio kupujemy mu karotke bez cukru z lnem albo aloesem. To tez odpada?


  1. // Odpowiedz

   Przynajmniej podgrzewajcie te surowizny i soki. Niech pije rumianek i mieszanki ziół dostępne w sklepach jako herbatki. Trzeba równoważyć, bo soki mają swój własny cukier i to nie najlepsze dla dzieci. Od cukrów naturalnych dzieci też są nadpobudliwe i reaktwne.


 199. // Odpowiedz

  Mój trzydziestoletni syn uzależnił się od alkoholu.Zawsze był małomówny z niską samooceną i wystraszony. Nie radzi sobie w życiu.I uciekł w alkohol, obwinia mnie i ma racje to moje wychowanie.Ale jak mogłam go wychować na odważnego człowieka jak sama taka nie jestem. Ale On jest jeszcze słabszy psychicznie ode mnie.jest tragedia.Nie chce się leczyć jak każdy alkoholik.Pisze to chociaż to nie temat na tym forum.Ale może Pan o alkoholizmie też coś wie.


  1. // Odpowiedz

   Można szukać ośrodka leczenia uzależnień, ale syn sam musi chcieć zmian i poprawy.


 200. // Odpowiedz

  Czy podczas tej diety beztłuszczowej można pić kawę?


  1. // Odpowiedz

   Nie polecam bo obciąża wątrobę. Każdy zrobi jak uzna. 🙂


 201. // Odpowiedz

  Ja nie polecam bo kawa jest ciężka dla wątroby, która powinna być silna w dniu oczyszczania. Czy pić kawę zostawiam każdemu pod rozwagę, ale osoby ze słabą wątrobą mogą czuć się słabsze następnego dnia od wypicia oliwy.


 202. // Odpowiedz

  Mam insulinooporność, hashimoto i m.in. mocno stłuszczoną wątrobę, którą odczuwam pod żebrami. czy mogę zrobić oczyszczanie- i czy przy pomocy jabłek i soku jabłkowego? serdecznie pozdrawiam


 203. // Odpowiedz

  Witam Pana. Na początek chciałbym pogratulować super bloga i super cierpliwości w odpisywaniu na pytania :). Przeszedłem ostatnio pierwsze oczyszczanie. Metoda bardzo podobna ale dodatkowo z sokiem grejpfrutowym i oliwą zażyłem 10 x hepatil. Wszystko przebiegło bezproblemowo. Wyszły kamienie ponad 10 gram ( dwie czubate łyżki ). Nie przestrzegałem specjalnej diety w tygodniu poprzedzającym badanie, jadłem nawet trochę mięsa, jedna kawa dziennie a w sobotę o 13:00 zjadłem flaki :). Mam pytanie czy ten hepatil ( skład: L-asparaginian L-ornityny, cholina ) to dobry pomysł ? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam


  1. // Odpowiedz

   Tak, myślę że to ok. Jakby Pan przestrzegał diety, efekty oczyszczania byłyby kilka razy lepsze. Pozdrawiam. 🙂


 204. // Odpowiedz

  a uzywanie soli jest konieczne..? 🙂 sam sok i oliwa?


  1. // Odpowiedz

   Konieczne, inaczej będzie armagedon i ból nie do zniesienia.


  1. // Odpowiedz

   Olek, nie obawiaj się tej soli 🙂 jeśli tylko jesteś w stanie przełknąć tą gorycz, to jak dla mnie nie ma już nic gorszego 😉 Ona rozluźnia przewody, żeby kamienie łatwiej mogły wyjść.


 205. // Odpowiedz

  Jutro zaczynam oczyszczanie, od dwóch dni tylko sok jabłkowy, kwaśne jabłka i ryż. Kiedyś leczylem się w poradni nefrologicznej ( związek z kamieniem w nerce i wodonercze, ale to było z 20 lat temu) obecnie mam 33, ważę 76kg przy wzroście 182, od ponad pół roku na diecie, ćwiczę głównie aeroby. Mam pytanie czy może coś pójść nie tak? Mam jednak lekkie obawy. Czy lewatywa będzie potrzebna, bo od 2 dni ( będąc na tej diecie) wyprozniam się tylko raz dziennie rano. Pozdrawiam


  1. // Odpowiedz

   1x dziennie na tronie wystarczy. 🙂
   Zalecam nie kombinować ponad to co podałem w instrukcji. Reszta kombinacji może przynosić niepożądane efekty. 🙂


 206. // Odpowiedz

  Pytałem, ponieważ na opakowaniu siarczanu przeczytałem że jeśli osoby miały w przeszłości problem z nerkami powinny skonsultować to z lekarzem, ja miałem w wieku 4 lat operacje na nerce. Dlatego ta lekka obawa że mogło by coś nie tak pójść.


 207. // Odpowiedz

  Chciałabym zastosować tę kurację na Candidę. Mam w związku z tym parę pytań. Bardzo proszę o pomoc.

  Czy tę kurację stosuje się przez cały tydzień? Nie rozumiem jednej kwestii… Tzn., że sól Epsom, „nalewkę” z grejfruta i oliwy stosować tak, jak Pan napisał czyli przez 2 dni kuracji, a sok jabłkowy pić mimo tego przez 7 dni? Czyli mam rozumieć, że mogę zacząć pić sok w poniedziałek, a w następny już zacząć robić kurację oczyszczającą? Natomiast całą kurację, powtarzać powiedzmy co miesiąc?

  Jeśli chodzi o sok z jabłek (kupny), czy może być wersja BIO w kartonie, czy musi być świeżo wyciśnięty domowym sposobem?

  Mięso odstawić na czas trwania kuracji, tj. 7 dni? Czy krócej? Na ten czas jeść same warzywa, owoce (jabłka) i ryż lub kaszę?


 208. // Odpowiedz

  Dziękuje za odpowiedzi 🙂 zmotywowana do dalszych oczyszczań 🙂
  pozdrawiam


 209. // Odpowiedz

  Dokładnie jest wyżej rozpisane. Np od poniedziałku jabłka, sok i beztłuszczowo, bez mięsna i beznabialowa dieta; w sobotę ostatni posiłek o 13 -13:30 później sól i oliwa. Nie jest się głodnym. W niedzielę najlepiej z domu nie wychodzić 😉 . Ja piłem sok Tymbark i wodę z kwasem jabłkowym.


 210. // Odpowiedz

  Czy sa jakiekolwiek skutki uboczne tej metody? Czy nadmierne spozywanie alkoholu nie jest przeciwskazaniem?


  1. // Odpowiedz

   I czy mozna brac przez jakis czas probiotyk ale bez wczesniejszego wykonania oczyszczania watraby? Tylko do odbudowy flory? I zastanawiam sie czy odpowiedznia dieta i ruch nie beda wystarczajace do powolniejszego, ale.jednak skutecznego wydalenia wszelkich kamieni. Ktore suplementy naturalne poleca Pan stosowac codziennie? Olej z ostropestu, konopny?


   1. // Odpowiedz

    Dieta i ruch nie pomogą na pewno. Probiotyk głównie na odbudowę flory.


 211. // Odpowiedz

  Jestem po kuracji, jest godzina 11. Od 6.00 rano po wypiciu roztworu soli do godziny 9.00 byłem z 6 razy. Po pierwszych 3 czy 4 wizytach wydalilem około 100 – 130 kamieni o wielkości do 5mm nawet. Później piana i drobne kamienie w ilości znowu ponad 100 o wielkości do 2mm. Czuję się dobrze, noc minęła spokojnie. Nic nie bolało, samopoczucie Ok. Nawet na wadze 1,5 kg mniej.


  1. // Odpowiedz

   Też jestem po i też było ok’. Zacząłem wczoraj. Picie soli oraz koktajlu z oliwy/grapefruita przebiegło bez problemu. Fakt sól jest niesamowicie gorzka i spodziewałem się problemów z wypiciem ale poszło spoko.
   Już wczoraj i w nocy latałem do WC. Leciało jak z kranu. Mam wrażenie, że więcej wyleciało niż wypiłem ;). Wydaje mi się, że kamienie jak były to największe wielkości ryżu. Trochę byłem zawiedziony.
   Czy szybkie biegunki miały wpływ na wydalanie kamieni i ich wielkość ?


   1. // Odpowiedz

    Nie sądzę, że miały wpływ na wyniki, ale warto uzupełniać wtedy płyny pijąc wodę.


 212. // Odpowiedz

  Minimum 4 dni diety z 6-ściu powinno dać dobre efekty??? Bo sobie pofolgowałem przez pierwsze 2 dni.Trochę mięsa drobiowego. Ale teraz pozostało 4 ścisłej diety.


 213. // Odpowiedz

  Witam , probiotyk jak najlepiej przyjmować razem z posiłkiem?